[]

Токсичні стосунки: як вчасно їх розпізнати

Токсичні стосунки: як вчасно їх розпізнати

Всі ми знаємо, що основою для будь-якого союзу є взаємна повага між подружжям, друзями, батьками, колегами. Наше спілкування не завжди буває ідеальним: ми можемо сперечатися, сваритися, іноді відносини псуються, що з часом призводить до розставання. Але головна відмінність просто поганих відносин від токсичних полягає в нездоровій, можна навіть сказати отруйній, атмосфері.

Цікаво, що багато симптомів подібного нездорового зв'язку в масовій культурі вважаються ознаками великої любові. Приклади можна знайти в сучасних фільмах, а також у творах класичної літератури, де герої принижують і ранять одне одного, але автор з якоїсь причини підносить це як приклад справжніх почуттів.

Однак в реальності така любовна прихильність нікого не робить щасливим. Навпаки, вона веде до психологічних проблем і погіршує загальний фізичний стан.

Як розпізнати токсичні стосунки

Токсичний зв'язок не завжди вдається вчасно розпізнати, але його жертвами найчастіше стають люди, які не вміють вибудовувати особисті кордони. Це дорослі, які в дитинстві не відчували любові і підтримки батьків, невпевнені в собі люди, які бояться самотності. Зіткнувшись з токсичними особистостями - нарцисами, соціопатами і навіть психопатами, - вони потрапляють в залежність від них.

Примітно і те, що самі токсичні люди рідко знають про свою проблему. Вони занадто зосереджені на своїх емоціях, інтересах і цілях, щоб усвідомлювати потреби і почуття оточуючих. Нарциси і соціопати рідко визнають свої помилки і майже ніколи не беруть на себе особисту відповідальність. Вони часто аморальні і не бажають визнавати потреби інших. Благополуччя оточуючих їх не турбує. Такі люди складно піддаються психотерапії, тому вважається, що їхні шанси на здорові відносини вкрай малі.

Ознаки токсичних відносин

По-перше, вони несприятливі для партнерів і не мають під собою емоційної підтримки. Це нездорова комунікація, в основі якої немає моральних і етичних принципів, немає позитивних змін.

Головний симптом закладений в сам термін - ці стосунки отруйні для всіх учасників. Причому отрута виявляється вкрай небезпечною: викликає не просто неприємні відчуття, а призводить до емоційного і психологічного дискомфорту, а в деяких випадках і до спроби самогубства. Такий взаємозв'язок згубний для людини, змушує її робити необдумані вчинки. У підсумку, це призводить до руйнування власного «я».

Причини виникнення токсичних стосунків

Очевидно, що хворими стосунки стають не самі по собі, а через їхніх учасників. Це можуть бути не тільки подружжя, шкільні друзі, колеги, але й малознайомі і навіть незнайомі люди, наприклад, співрозмовники або коментатори в соціальній мережі. Також прояв токсичного взаємозв'язку можливий і між близькими родичами. Багато хто вважає, що мати не може бути токсичною до своєї дитини - це велика помилка.

Головна причина виникнення подібної ситуації - нездатність побудувати комунікації і невміння встановлювати особисті кордони. Як правило, психологічно нездорові особистості не здатні вибудовувати нормальні відносини. Вони використовують оточуючих людей для досягнення власних цілей, намагаються витягти зі спілкування вигоду. Тим самим вони чинять негативний вплив на своїх близьких.

Як вийти з токсичних стосунків

Вийти з токсичних відносин можна тільки через встановлення жорстких особистісних кордонів. Для цього, в першу чергу, необхідно навчитися поважати і любити себе. Люди, які впевнені в собі і своїх силах, рідше стають жертвами подібного зв'язку. Також дуже важливо відчувати підтримку близьких людей.

Тим, хто опинився в подібній ситуації, варто відразу звернутися за підтримкою до психолога. У ньому ви знайдете тимчасову опору і разом зможете розібратися, як саме і чому ви опинилися в цьому отруйному середовищі, а також зможете зрозуміти, як з нього вийти.

Нагадаємо також 8 порад, як спілкуватися з негативними людьми і не впасти в депресію.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Чистота як стиль життя: покупка робота для миття підлоги та інші способи полюбити прибирання
Психологія
Чистота як стиль життя: покупка робота для миття підлоги та інші способи полюбити прибирання
Любов до чистоти і ненависть до клінінгу - це «діагноз», з яким доводиться співіснувати мільйонам людей. Успішно боротися з ним допомагають роботи для прибирання підлоги, а також різні «лайфхаки»....
Нецензурна лайка допомагає полегшити біль
Психологія
Нецензурна лайка допомагає полегшити біль
Дослідження було опубліковане в науковому журналі Frontiers in Psychology. В експерименті взяли участь 92 людини. Середній вік 27-28 років....
Переговори: Чому жінкам брешуть?
Психологія
Переговори: Чому жінкам брешуть?
Досвідчені переговорники знають: жінкам за столом переговорів брешуть набагато частіше, ніж чоловікам. Іноді навіть підсвідомо. Це було доведено гарвардськими учасниками переговорів в експериментальних умовах. ...
Як швидко зупинити панічну атаку: 6 принципів
Психологія
Як швидко зупинити панічну атаку: 6 принципів
Тим, хто страждає панічним розладом, часто доводиться чути щось на кшталт «це все тільки у тебе в голові». Це не так. Паніка проявляється в тілі, в диханні, у серцебитті, в животі і м'язах. Це реальне, фізичне відчуття страху....
Як вибрати психолога: 10 моментів, які треба врахувати
Психологія
Як вибрати психолога: 10 моментів, які треба врахувати
Для того щоб терапія приносила результати, у клієнта і психолога повинен встановитися особливий довірчий зв'язок. Ми зробили підбірку порад, які допоможуть правильно вибрати фахівця і не розчаруватися у своєму досвіді....