Світом прокотилися демонстрації з вимогою негайно почати вирішення кліматичної кризи

Десятки тисяч людей у різних країнах світу влаштували 6 листопада акції та демонстрації у рамках Global Day for Climate Justice -Глобального дня дій за справедливість щодо клімату. Акції з вимогою вжити заходів щодо захисту навколишнього середовища відбулися на Філіппінах, у Південній Кореї, Індонезії, Нідерландах, Франції та Бельгії, повідомляє The Guardian.

Ключовою акцією протесту стала демонстрація у Глазго, найбільшому місті Шотландії, де з 31 жовтня по 12 листопада проходить головний кліматичний саміт планети - 26-та всесвітня конференція ООН з клімату (COP26).
Організатори далеко не першої акції протесту у Глазго розраховували, що демонстрація збере 100 тисяч людей. На марш приїхали люди з інших міст Шотландії та решти Великобританії.

Так, 18-річний Алекс Сідні приїхав до Глазго з Манчестера, подолавши велосипедом 214 кілометрів, щоб довести, що подорожувати можна без викидів вуглецю.
Перед маршем у Глазго близько 20 людей у лабораторних халатах з руху Scientist Rebellion («Повстання вчених») скували один одного ланцюгами та блокували міст короля Георга V, закликаючи людей «повстати проти системи, яка вбиває все».

Поліція Шотландії протистояла протестувальникам на мосту, пише ВВС News.
Під час маршу учасники з прапорами та транспарантами пройшли вулицями. Дехто тримав у руках плакати в дусі «Я не бачив білого ведмедя, але хотів би» та «Кожен фільм-катастрофа починається з того, що хтось ігнорує вченого».

Під час всесвітньої конференції з клімату світові лідери пообіцяли обмежити вирубку лісів, поступово скоротити споживання вугілля, припинити фінансування видобутку викопних видів палива та скоротити на 30% викиди метану.

Ці заходи далекі від того, що країнам необхідно вжити, щоб обмежити зростання глобальної середньої температури в межах 1,5 градуса - саме така мета стоїть перед учасниками Паризької угоди щодо клімату, прийнятої у 2015 році. Його підписали 196 країн світу.

...