[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Стали зрозумілі причини припинення роботи медіагрупи Ахметова

Стали зрозумілі причини припинення роботи медіагрупи Ахметова

А ось тепер все стало ще цікавішим, ніж здалося спочатку. З'явилася нова заява від SCM Ахметова щодо припинення роботи його медіагрупи. І тепер стали зрозумілими причини, остаточно розставлені всі акценти і стало ясно, що це не перенесення бізнесу до Польщі, а повне закриття структури.

І я хочу звернути увагу на три пункти:

• Швидкість прийняття рішення щодо анулювання ліцензій після подання відповідних заяв – відповідальність держави. Процес, згідно з вимогами законодавства, може тривати від місяця до двох. На цей період МДУ продовжуватиме виконувати взяті на собі зобов'язання за ліцензійними угодами та продовжуватиме трансляцію та участь у національному марафоні новин, а також в іномовленні (FreeДом).

• Вихід будь-яких власних проектів та виробництво контенту на всіх телеканалах, виданнях, онлайн-майданчиках Групи припиняється.

• Разом із відмовою від ліцензій на мовлення каналів медіа-групи припиняється дистрибуція цих каналів за кордоном, у тому числі у Польщі.

Почнемо із останнього пункту. Після виходу повідомлення про повернення державі ліцензій я помилково припустив, що медіагрупа працюватиме через Польщу, але тепер зрозуміло, що ці канали зникнуть повністю. І в Польщі їх теж не буде. Медіагрупа "Україна" йде з телевізора. Остаточно. Це з другого пункту. Тож треба говорити тепер не про перенесення бізнесу до Польщі, а про повне закриття. Про причини трохи згодом. А перший пункт говорить про те, що Ахметов виконуватиме свої зобов'язання перед єдиним марафоном, поки не анулюють ліцензію. А потім все.

Але повернемося до причин. Я поцікавився у деяких людей на медіа-ринку, в ОП та у ВР і вони всі в один голос стверджують, що рішення про закриття медіагрупи було ухвалено Ахметовим після активізації дій згідно із законом про олігархів. Він не захотів потрапляти до реєстру, про який знову заговорили до ОП. Адже це несло репутаційні ризики і могло призвести до проблеми із західними банками.

Водночас медіа не приносили прибутку та вимагали великих інвестицій для свого існування. А сам закон був ініційований, щоб узяти під контроль увесь медіапростір в Україні. Ні для кого не секрет, що багато людей у ​​владі мають бажання щоб ЗМІ не критикували владу, озвучували узгоджені темники і всі новини виходили в позитивному для влади форматі. А платили б за це власники медіа. Як в Росії. І тепер це відбувається.

Справа в тому, що наявність медіа робить будь-кого олігархом. А отже незабаром поставлять питання Фіалі, Пінчуку, Коломойському та іншим, чи хочуть вони потрапити до реєстру. Адже вони мають власні ЗМІ, активи на потрібну суму і вони впливають на політичні сили, у тому чи іншому форматі. Цікаво, як вони викручуватимуться? Адже варіантів лише три:

1. Почати обслуговувати владу на своїх медіа, за свої гроші
2. Продати медіа тим, кому скаже влада.
3. Закрити медіа.

Або таки потрапити до реєстру.

При цьому ми розуміємо, що у медіа треба постійно інвестувати. Якщо у мирний час це могли робити ті, у кого працював бізнес, то у воєнний час, коли економіка України у напівдохлому стані, це дуже складно чи навіть неможливо. То хто ж купить канали того ж таки Пінчука, якщо західний інвестор не піде вкладати гроші у воюючу країну? Можливо, знайдеться новий Ковальов? Пам'ятаєте такого "слугу народу"? Той, який купив 4 канал за мовчазною згодою Банкової, одразу закрив усі опозиційні програми, заборонив критику влади на каналі, а після початку війни... перейшов на бік окупантів. Так, може з'явитися новий Ковальов чи той, кому дозволять купити медіа. Але до нього будуть питання – звідки гроші? І навіть якщо це буде один із близьких Банкової младоолігархів, які з'явилися після "Великого будівництва", то питання будуть. Дуже гучні питання. Особливо сьогодні.

Найцікавіше, що Коломойський погодиться, щоб його включили до цього реєстру олігархів. Йому пофіг. Він із України виїхати не може, а із західними фінінституціями він не працює. Тож 1+1 власника не поміняє. Цікаво коли внесуть його до реєстру олігархів і як після цього влада виступатиме на каналі, який офіційно стане олігархічним? У мене немає відповіді.

А може, на цьому каналі з'явиться титрування про те, що він належить олігарху, як у росії титрують ЗМІ та блогерів, які співпрацюють із Заходом.

Так, решта великих медіагруп має напружитися. Бо до них прийдуть та запропонують співати осану владі чи продати представникам влади свої канали. Або голосно внесуть до реєстру олігархів. У результаті в Україні зможуть залишитися лише державні канали чи канали абсолютно лояльні до влади, які не помічатимуть корупцію, кумівство, дурість та зраду інтересів держави. Все, як у росії.

До речі, а що буде із ліцензіями, які здав Ахметов? Адже Нацрада має виставити їх на торги. І хто їх купить, якщо в медіа доведеться інвестувати величезні гроші, західний інвестор не йде зараз в Україну, а будь-який багатий українець, який купив ліцензію і створює медіа автоматичностане олігархом? Чи комусь своєму дозволять і не внесуть? Тоді для інвестицій у подібний проект необхідно буде запустити нове "Велике будівництво 2.0" або "Велике розбудову України". І час шукати серед "слуг" Ковальова 2.0.

Але за попкорном я не піду. Добре розумію, що буде далі. І це мене не тішить. Надто вже росією пахне перспектива...

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Немало тих, хто намагається применшити вчинок Залужного. Навіщо?
«Пташка» виборювала незалежність України не у фейсбуці, а на полі бою. Тож стуліть пельку!
На перших шпальтах топових європейських газет України немає. Треба терміново міняти інформполітику!
Україна постане! Україна відродиться! Україна зміниться на краще!