"Старший лейтенант Вадим Сухаревський порушив наказ "не стріляти", і став першим військовослужбовцям України, який відкрив вогонь по російській диверсійній групі із загону ФСБ "Крим", яка обстріляла співробітників СБУ під Слов'янськом. Сухаревський врятував життя всієї групі СБУ, і врятував двох важко поранених офіцерів, скерувавши їх до лікарні", – пише на своїй сторінці в Фейсбуці журналіст Бутусов.

Журналіст додає:

"Однією чергою Вадим поставив крапку в приниження і безпорадності української армії, в постійних проханнях "дайте наказ" там, де треба було діяти по обстановці. Сухаревський не просив команду "Вогонь" – навпаки, він прямо порушив наказ свого командира полковника Копачинського, який вимагав від десантників ні в якому разі не стріляти".

Сьогодні Вадим Сухаревський – майор Збройних сил України, командир 503-го окремого батальйону морської піхоти.

"Пишаюся, що Батьківщина, керівництво країни і військове командування по достоїнству оцінили вчинки офіцера. Приклад Сухаревського має історичне значення, на такому виховуватимуть майбутні покоління українських громадян і про це пора писати в підручниках", – резюмує Бутусов.

Ще один побратим пише: 

"Сьогодні - день народження чудової людини, яка поставила високу планку у визначенні "що значить бути командиром батальйону". Людина з атрофованим почуттям страху і величезним почуттям любові до свого батальйону. З днем народження тебе, брате! Будь здоровий і щасливий! Нехай тебе в подальшому минають втрати ротації.
Вадим Сухаревский. Людина, що зробила перші постріли в цій війні. І збирається зробити в ній останній постріл.
З днем народження, Головний Борсук, командир кращого однотипного підрозділу ЗСУ! Просто будь!"