[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Слуги народу почали найзухваліший наступ на закон про мову

Слуги народу почали найзухваліший наступ на закон про мову

Сьогодні Верховна Рада буде розглядати питання включення до порядку денного сесії законопроекту 5554, суть якого — відтермінування на невизначений термін ключової норми мовного закону. А саме — вимогу про обов’язкову українську мову для фільмів і серіалів, які транслюються на телебаченні.

Автори — «слуги народу».

По-перше, автори антиукраїнського законопроекту вирішили використати нове слово в українофобії — на цей раз українська мова «не на часі» через пандемію ковіду. Яким чином пандемія заважає чи не дає показувати серіал чи фільм на ТБ українською — це треба запитати у геніїв законодавчої думки з монобільшості.

А, зрозуміло, бідні олігархічні канали не хочуть витрачати зайву копійку на україномовний варіант російськомовного (насправді російського) телемила, яким вони наповнюють свої ефіри. І так паймут. Какая разніца? Ми це чуємо вже 30 років, але тепер заважає ковід.

По-друге, я почитав пояснювальну записку цього законопроекту. У пояснювальних записках зазвичай пишуть формальні загальні фрази, але тут просто феєрична маячня.

Зацініть:

«Вказані фактори призводять до неможливості створення якісного українського кіно, яке відповідає суспільному запиту. Сьогодні, нажаль, основні ресурси теле- та кіновиробників, направлені на власне виживання... що унеможливлює використання вже створеного контенту і, водночас, вимагає значних інвестицій у розробку і створення нового, призведе до руйнування кінематографічної та телевізійної галузі від чого, найбільших втрат зазнає український глядач».

Тобто, українська мова на ТБ призведе до РУЙНУВАННЯ кінематографічної та телевізійної галузі, а НАЙБІЛЬШИХ ВТРАТ (!!!) від української мови на ТБ зазнає український глядач.

Автори законопроекту, ви в адекватному стані? Чи вам його Вадім Каліснічєнко писав?

По-третє, вже вкотре переконуюсь — якщо в законі є відтермінування вступу в дію окремих норм (зазвичай ключових, як ця норма) — це означає, що є величезний ризик, що ці норми не вступлять у дію ніколи. На жаль, компромісні «відтермінування» у законі про мову можуть призвести саме до цього. Одна справа — відміняти чинну норму, зовсім інша — далі відтермінувати раніше відтерміновану.

І наостанок. Зачепите мову — начувайтесь.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Українська та російсько-імперська ідентичність не можуть співіснувати на одному просторі
Перемога неймовірно посилить позиції України: частина політичних еліт Європи цього побоюється
Демосковізація - це завдання не лише для України, це завдання для всього світу
Російський ліберал Марк Солонін, якому дала притулок Україна, виявився українофобом