Росія намагається зареєструвати в ЮНЕСКО кримські об'єкти України, як свою культурну спадщину

Росія намагається зареєструвати в ЮНЕСКО кримські об'єкти України, як свою культурну спадщину

Російська Федерація активно працює над тим, щоб внести до списку світової спадщини ЮНЕСКО культурні об'єкти, які знаходяться в окупованому Криму і належать Україні.

Про це заявила заступниця міністра культури та інформаційної політики України Світлана Фоменко 14 вересня під час засідання круглого столу із розробки стратегії культурної реінтеграції Криму.

“Російська Федерація, використовуючи наявність цих об'єктів намагається легалізувати їх внесення до переліку ЮНЕСКО від імені РФ. Якщо брати останні приклади, то це нонсенсна ситуація у співпраці з представниками італійського товариства “Італія-ностра” - це розробка наукової тематики, яка має стати основою в подальшому номінаційного досьє для внесення до списку ЮНЕСКО на базі, якщо брати український еквівалент “Торговельні осередки та укріплення на шляхах генуезької комерції від Середземного до Чорного моря” і комплекс об'єктів VI-VIII ст. Судацької фортеці, а якщо брати російський аналог, то це “Генуезкие крепости Крима и черноморско-азовского бассейна”, тобто вони вже навіть у самій назві відзеркалюють український об'єкт і наполегливо працюють над тим, щоб ця номінація вже як транскордонна була внесена до переліку ЮНЕСКО”, - сказала Фоменко.

Вона повідомила, що у Криму Україна внесла у список ЮНЕСКО один об'єкт — Херсонес Таврійський та працювала над створенням інших номінаційних досьє для низки важливих об'єктів.

“Треба звернути увагу, що на території Криму будо дуже багато номінацій, підготовлених до попередніх списків ЮНЕСКО, але з різних причин так і нереалізованих. Це Бахчисарай, обсерваторії, Генуезькі фортеці. Тобто, дуже багато об'єктів, які потенційно могли б входити до цього списку”, - нагадала заступниця міністра.

На жаль, зазначила Фоменко, до окупації Криму Росією усі пам'ятки національного значення, які є на півострові, не були внесені до реєстру нерухомих пам'яток України. Вони обліковувалися ще за законодавством, яке діяло до набрання чинності закону про охорону культурної спадщини. Така ж ситуація з пам'ятками місцевого значення.

Не краще і з обліком культурних цінностей у музеях.

“Так само за період окупації ми через опосередковані джерела познаходили кількість музейних предметів, які взагалі зберігається у музейних закладах, архівах, бібліотеках на території півострова. Це понад 1 млн 200 об'єктів. Але знову ж таки, загального інвентаризованого переліку, щоб ми взагалі розуміли навіть, що залишилося на цій території, як апелювати до наших міжнародних партнерів, до міжнародних організацій і як в українському суспільстві проводити наратив, що ж це за культурні цінності і що з ними трапилося, ми не можемо і не могли до останнього часу, тому що не маємо таких відомостей”, - сказала вона.

Звичайно ж, визнала чиновниця, така непідготовленість з точки зори охорони культурної спадщини і охорони культурних цінностей на момент окупації вилилася в ті, що порушення, які нині відбуваються та дуже легко маскуються окупантом. Українській стороні часто не вистачає аргументів і фактів про те, що відбувається на території АРК Крим.

Раніше Український Дощ публікував матеріали, як нині грабуються країною-окупантом українські музеї Криму.

Крім того, Україна і понині не може отримати назад свою культурну спадщину - скіфське золото - яке "затрималось" в Амстердамі через претензії Росії на нього. Справу вже кілька років розглядає Апеляційний суд Амстердама.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Українська «Атлантида» претендує на премію BAFTA 2021
Культура
Українська «Атлантида» претендує на премію BAFTA 2021
Антиутопія, знята вітчизняним режисером, претендує на номінації в чотирьох категоріях...
MyFrenchFilmFestival повертається: 2021-й почнеться з безкоштовного французького кіно
Культура
MyFrenchFilmFestival повертається: 2021-й почнеться з безкоштовного французького кіно
Віртуальна форма кінофестивалю ніяк не пов'язана з пандемією: як відзначають його організатори, MyFrenchFilmFestival проходить вже 11-й рік поспіль, причому досить успішно...
В Україні заснували щорічну літературну премію за найкращий історичний твір
Культура
В Україні заснували щорічну літературну премію за найкращий історичний твір
На Вінниччині заснували Всеукраїнську літературну премію імені Миколи Рябого за найкращий літературний твір історичної тематики...
До британського рейтингу найкращих хоррор-фільмів 2020 року увійшли дві українські стрічки
Культура
До британського рейтингу найкращих хоррор-фільмів 2020 року увійшли дві українські стрічки
Британське онлайн-видання «The People's Movies» включило дві стрічки у ТОП-20 найкращих хоррор-фільмів 2020 року: «Сторонній» та «Пофарбоване пташеня»...
Архівні фото українок 19-20 століття потрапили в мережу
Культура
Архівні фото українок 19-20 століття потрапили в мережу
У мережі показали унікальні старовинні світлини українок у національному вбранні. Одне з фото датовано 19 століттям, друге - початак 20 ст. і третє – середина 20-го ст....