Погода не балує: до України йдуть дощі та грози

Погода не балує: до України йдуть дощі та грози

Травень - особливий весняний місяць, на кордоні весни і літа. Погода нестійка, холодне повітря то приходить, то відступає. Метеорологи таке явище називають зворотні холоди.

Народна прикмета про похолодання в період цвітіння абрикос та черемхи всім відома, тому травневим похолоданням та приморозкам не варто дивуватися, вони були завжди, але різної інтенсивності. У травні цього року хвилі холоду занадто часто атакують Україну і до кінця місяця ще буде похолодання, так що теплий одяг тримаємо напоготові.

У вихідні погода в країні вразить різноманітністю: від дощів і денної температури +15° С на заході до спекотної без опадів +29° С з невеликою хмарністю на сході та півдні.

Західна Україна - в п'ятницю, 14 травня, температура повітря в регіоні +18...+19° С, грозові дощі місцями будуть дуже інтенсивними. У вихідні захід країни - найхолодніший регіон. Очікуються сильні дощі та грози. За прогнозом Sinoptik.ua 15-16 травня вранці температура повітря буде +14° С, вдень до +20° С, переважно хмарно, з проясненнями. У вихідні місцями пройдуть дощі, які наступного тижня охоплять весь регіон. Грози та поривчастий вітер до 7 м/сек супроводжуватимуть дощову погоду.

У високогір'ї Карпат 15-17 травня прохолодно, вдень +13...+14° С, вночі +3...+7° С, дощі.

У центральному регіоні 14 травня температура повітря + 22...+23° С, у Вінницькій області +16° С. Очікуються невеликі локальні дощі. 15-16 травня центр країни - у зоні комфорту. У Черкасах, Кропивницькому та в Полтаві  температура повітря від +18° С до +24° С при вологості від 55% до 70% і швидкості вітру до 5 м/с. У Вінницькій області ймовірно буде йти невеликий дощ. В понеділок 17 травня температура знизиться на кілька градусів, пройдуть дощі з грозами.

Схід України 14-17 травня - найспекотніший регіон: в Луганській та Донецькій області - до +29° С, у Харківській та Дніпропетровській - до +26° С. 14 травня в Харківській області місцями вірогідні невеликі дощі. У вихідні опади не очікуються, з понеділка, 17 травня,  дощі з грозами пройдуть у Харківській області, у вівторок - у Донецькій області.

На півдні країни 14 травня дощу не буде, температура повітря в Одеській і Миколаївській області +18...+19° С, у Херсонській і Запорізькій +22 ...+25° С.

15-16 травня денний температурний мінімум в Одеській області +19...+21° С, денний температурний максимум в Херсонській та Запорізькій областях +24...+29° С. У вихідні місцями пройдуть інтенсивні дощі з грозами. На початку тижня температура повітря знизиться, тільки у Запорізькій області буде утримуватися до +26° С.

У північних областях України 14 травня +18 ...+23° С, мінлива хмарність, часом дощ. В суботу очікується також дощова погода, яка не зачепить тільки Житомирську область. У неділю, 16 травня без опадів, хмарно з проясненнями. Температура повітря вдень у вихідні +21...+23° С, у Сумах до +25° С. Робочий тиждень розпочнеться з дощової погоди, буде переважно хмарно.

В Києві у п'ятницю вночі до +12° С, вдень +17...+18° С, тиск 741 мм рт.ст., вдень очікується дощ, вітер південно-східний до 4 м/сек. У вихідні вдень +19...+23° С, 15 травня короткочасні невеликі дощі, 16 травня, у неділю, опади не очікуються, температура близько +23° С. 

З понеділка похолодає до +17° С, пройдуть сильні дощі, можливо, з грозами. Наступного тижня парасольку носимо з собою, періодично дощитиме.





[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
На ріці Бистриця планують збудувати 3 малі ГЕС: захисники природи б'ють на сполох
Екологія
На ріці Бистриця планують збудувати 3 малі ГЕС: захисники природи б'ють на сполох
Мова про перетворення стрімкої гірської річки у каскад ставків...
Очищувач повітря з HEPA-фільтром: реальна ефективність проти пилу, шерсті та алергенів
Екологія
Очищувач повітря з HEPA-фільтром: реальна ефективність проти пилу, шерсті та алергенів
За стандартом EN 1822, фільтр класу H13 затримує не менше 99,95% частинок розміром 0,3 мкм...
Удар росіян по Бортницькій станції може вплинути на очищення питної води
Екологія
Удар росіян по Бортницькій станції може вплинути на очищення питної води
Після удару росіян по Бортницькій станції аерації існує ризик потрапляння неочищених стоків...
У Києві до ботсаду фіксуються величезні черги з самого ранку
Екологія
У Києві до ботсаду фіксуються величезні черги з самого ранку
Черги біля входу в нього розтягнулися на десятки метрів...
Зірковий олень Борис знову потрапив в ДТП
Екологія
Зірковий олень Борис знову потрапив в ДТП
Відомий український олень Борис, який у березні постраждав через наїзд авто, вдруге потрапив в аварію...