Планета наблизилася до зникнення ще одного виду тварин

Планета наблизилася до зникнення ще одного виду тварин

Минулих вихідних у Малайзії померла остання самиця суматранського носорога, проте незначна кількість цих тварин ще залишилася в малодоступних районах Південно-Східної Азії.

Протягом останніх п'яти років самиця на ім’я Іман проживала під наглядом людей. Тварина хворіла на рак. Померла вона у віці 25 років.

Смерть була природною, і безпосередня причина була віднесена до категорії шокових. Іман приділяли пильну увагу і турботу з того моменту, як її отримали у березні 2014 року, аж до моменту її смерті, – розповіли у тамтешньому міністерстві туризму, культури і навколишнього середовища.

Оскільки малазійські вчені не виявили на території країни жодного суматранського носорога, у Малайзії цей вид вважається таким, що вимер.

Останній самець суматранського носорога, за яким спостерігали в Малайзії, помер у травні цього року.

Суматранський носоріг —найменший представник цієї родини, проте найдавніший серед існуючих носорогів. Його довжина — 2,5-2,8 м, висота у плечах — 1,1-1,5 м, вага – до 800 кг. Великий ріг виростає до 25 см, задній ріг зовсім маленький.

Ці тварини занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи. Нині популяція налічує менше 100, за іншими оцінками – до 275 особин. Більшість місць проживання знаходиться у важкодоступних гірських районах Індонезії.

У суматранських носорогів немає природних ворогів за винятком людини. Але цього достатньо, щоб тварини опинилися на межі вимирання. Головна причина – вирубка тропічних лісів, де проживають носороги, та браконьєрство. За 1 кг рогів на чорному ринку дають 30 тис. доларів, оскільки вони популярні у китайській псевдомедицині.

Ще недавно жителі Суматри виготовляли з частин тіла носорогів амулети і захист від зміїної отрути. Сушене м'ясо використовується буцімто для лікування діареї, прокази і туберкульозу. «Носорогове масло» (це коли череп настоюють на кокосовій олії) застосовують для лікування шкірних захворювань.

У неволі суматранські носороги помирають у віці до 20 років, так і не залишивши потомства. Звички цього звіра досить мало вивчені, а тому створити сприятливі умови для його утримання в неволі наразі не вдається.

Відомо, що 1900 року в Лондонському зоопарку померла самка суматранського носорога, проживши 32 роки і 8 місяців, що є рекордним віком у неволі. Загалом тривалість життя цих тварин у дикій природі становить 30-45 років.

Суматранські носороги живуть здебільшого у тропічних лісах. Вони дуже швидкі, здатні легко долати гірські схили. Проте мають поганий зір.

Найактивніші вони зранку і вночі. Харчуються рослинною їжею та фруктами, з'їдаючи до 50 кг на день. Деякі необхідні для життя носорогів рослини існують у малих кількостях на певній території, тому тварини часто змінюють свій раціон і харчуються у різних місцях. Хімічний склад їжі включає багато клітковини та помірну кількість білка.

Цей звір веде усамітнений спосіб життя, за винятком періоду народження і виховання дитинчат. Вагітність триває близько 15-16 місяців. Новонароджені важать 40-60 кг. Дитинчата живуть зі своїми матерями до досягнення 2-3-річного віку. У дикій природі самки народжують лише кожні 4-5 років.

Важливу роль у життєдіяльності суматранських носорогів відіграє валяння у багнюці, де вони ладні проводити до 5-7 годин щодня. Коли грязюки замало, звірі розширюють яму за допомогою рогів. Завдяки місиву, тварини підтримують постійну температуру тіла, бруд захищає шкіру тварин від паразитів та комах. Птахи та болотні черепахи допомагають носорогам позбавитися від кліщів.

Цьогоріч ООН опублікувала великий звіт про те, у якому стані наразі перебуває довкілля. У документі зазначено, що з 9 мільйонів видів живих організмів, які населяють планету, незабаром може зникнути близько мільйона. І все – через діяльність людини.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Всесвітня конференція СОР15 у Монреалі: зупинити знищення флори і фауни планети до 2030 року
Екологія
Всесвітня конференція СОР15 у Монреалі: зупинити знищення флори і фауни планети до 2030 року
Представники 193 держав прийняти всесвітню рамкову програму збереження біорізноманіття на період після 2020 року - заходи для захисту екосистеми Землі...
Землетрус в Індонезії: десятки загиблих, сотні постраждалих, тисячі біженців
Екологія
Землетрус в Індонезії: десятки загиблих, сотні постраждалих, тисячі біженців
За даними Геологічної служби США, магнітуда землетрусу становила 5,6. Його епіцентр був розташований у місті Чіанджур у західній частині острова, на глибині 10 км...
Учасники конференції ООН з клімату не можуть домовитися про заходи боротьби з потеплінням
Екологія
Учасники конференції ООН з клімату не можуть домовитися про заходи боротьби з потеплінням
Делегації ЄС висловила переконання у можливості завершення конференції взагалі «без угоди, ніж з поганим її текстом»...
Генсек ООН попередив: близька точка неповернення у процесі зміни клімату
Екологія
Генсек ООН попередив: близька точка неповернення у процесі зміни клімату
Антоніу Гутерріш сказав: «Ми на шляху у кліматичне пекло, і тримаємо ногу на акселераторі»...
Найсильніша за 40 років посуха в Кенії вбила сотні слонів, зебр та інших диких тварин
Екологія
Найсильніша за 40 років посуха в Кенії вбила сотні слонів, зебр та інших диких тварин
Кенія — економічний двигун Східної Африки та популярний туристичний напрямок зокрема через свою багату фауну...