Ознаки кліматичної катастрофи: зростання температур у Європі вдвічі перевищило середньосвітові

Про небезпечне зростання температури говорить аналіз даних за 2022 рік Європейського центру середньострокових прогнозів погоди. Континент прогрівся на 2,2 ° C з доіндустріальної епохи в порівнянні з 1,2 ° C в планету в цілому. Про це пише RFI.
Останній звіт про стан клімату в Європі було опубліковано у четвер, 20 квітня. Аналітика, виконана в рамках європейської програми «Коперник», вказує на тривожне підвищення температури та посилення екстремальних явищ у 2022 році. Хвилі спеки, посухи та жахливі пожежі вже стали в Європі «нормою».
Звіт «Європейський стан клімату 2022» (ESOTC) — шостий із серії звітів ESOTC, що публікуються щорічно у квітні. Він доповнює щомісячні бюлетені щодо клімату, які аналізують стан планети загалом, Європу та полярні регіони.
Метеорологи констатували, що 2022 рік був другим найтеплішим роком за всю історію метеорологічних вимірювань у Європі, на 0,9°C вище середнього. Літо було найтеплішим за всю історію: на 1,4°C вище середнього і на 0,3–0,4°C вище попереднього найтеплішого літа 2021 року.
Загалом за рік рекордні температури були зафіксовані на північному сході Скандинавії та в країнах, що межують із північно-західним Середземним морем.
Довгострокова тенденція до підвищення температури поверхневого повітря над сухопутними регіонами Європи продовжується.
Експерти знову нагадують, що зростання температур сильно впливає на «здоров'я населення, сільське господарство, попит на електроенергію, а також цикли зростання в природному середовищі». І що зростання температури повітря призводить до зростання поверхневих температур у водоймищах.
На наведеній нижче діаграмі можна простежити, як епізоди спеки, які були у 2000 роках винятком, стали останніми роками на Європейському континенті правилом.
Зона невідомості
Спираючись на наземні та космічні системи спостереження, експерти констатують, що «ознак уповільнення викидів парникових газів немає». Підтвердженням цього є рекордні температури, зафіксовані метеорологами на полюсах Землі. Звіт каже, що на станції "Восток" в Антарктиді позначка градусника піднімалася 2022 року до -17,7°C. Це «найвища з колись фіксованих за 65 років вимірювань температура». У дослідженні говориться, що «у вересні температура над Гренландією в середньому була на 8 градусів вищою за середню». Через ці екстремально високі температури «протягом року в Антарктиді було надзвичайно мало морського льоду».
При цьому концентрація парникових газів в атмосфері продовжувала в 2022 році зростати. Програма "Коперник" зафіксувала "найвищі за більш ніж 2 мільйони років рівні концентрації вуглекислого газу, а для метану - рекордні для 800 000-річного періоду".
Але у 2023 чи 2024 році і ці рекорди температур можуть бути побиті, попереджають метеорологи. Ефект потепління акцентуватиметься феноменом Ель-Ніньо.
Експерти з клімату, які працюють за мандатом Організації Об'єднаних Націй, вже закликали вжити рішучих заходів для зупинення процесу глобального потепління. Згідно з останнім звітом, опублікованим у березні, середні температури на планеті піднімуться на 1,5 °C порівняно з доіндустріальною епохою не до кінця століття, а вже до 2030–2035 років.
Український Дощ писав раніше, що ракета Starship вибухнула після зльоту з космічної бази SpaceX у Техасі.