[]

Новий скандал з борщем: чи справді Google визнав борщ російським?

Новий скандал з борщем: чи справді Google визнав борщ російським?

Платформа Google Arts & Culture включила борщ до переліку десяти російських страв, які увійшли в історію. Російські ЗМІ масово почали повідомляти, що Google визнав борщ російським. В Україні ж наполягають, що борщ - етнічна українська страва, а Росія вкотре "видає бажане за дійсне".

Матеріал про десять російських страв вийшов на платформі Google Arts & Culture в рамках проєкту "Розкуси Росію", який запустили за підтримки Федерального агентства РФ з туризму.

За повідомленням агентства, серія матеріалів дозволить читачам "вирушити у захопливу гастрономічну подорож регіонами країни" від Центральної Росії до Сибіру, Уралу чи Полярного Кругу.

Окрім українського борщу, в матеріалах проєкту фігуруватимуть і інші не зовсім російські страви, наприклад, грузинські хінкалі та осетинські пироги, визнає саме федеральне агентство.

Борщ у переліку поставили на п'яту сходинку, зазначивши, що "цей простий та ситний суп став основною стравою в меню закладів від Хабаровська до Бреста".

Відразу після цього кілька російських ЗМІ опублікували новини із заголовком "Google визнав борщ російською стравою".

В Україні матеріал розкритикували. Зокрема міністр культури Олександр Ткаченко у своєму Telegram написав, що Росія "знову видає бажане за дійсне".

"Ще "Розкуси Росію" пропонує іноземцям відправитися в гастрономічний тур по Росії. Цікаво, а тури в захоплену Південну Осетію за пирогами будуть? Чи в анексований Крим - за стравами переслідуваних кримських татар? Чи у захоплені частини Донецької та Луганської областей, де варять прекрасний борщ?" - обурився міністр.

Ткаченко наголосив, що борщ - "етнічна українська страва" і саме тому Україна зараз домагається включення "культури приготування українського борщу" до переліку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Окремі користувачі у соцмережах обурилися, що питомо російськими стравами є, зокрема, щі, які до переліку як раз не увійшли.

борщ

Після резонансу матеріал у Google Arts & Culture дещо відредагували.

Назву змінили на "10 страв, які вплинули на російську кухню" та написали, що "у 20 столітті цей ситний суп став основною стравою кафе кількох країн, включаючи Росію".

Війна за борщ між Україною та Росією розгорнулася ще торік, коли восени російське МЗС у Twitter написало: "Вічна класика, #борщ - одна з найвідоміших і найулюбленіших російських #страв і символ національної кухні".

Після хвилі обурення, яка піднялася в Україні, українське Міністерство культури ухвалило рішення домагатися визнання статусу нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО для цієї страви.

[]
Теги
Схожi
Незабаром візитівкою Вінниці стане борщ на вишнях
Їжа
Незабаром візитівкою Вінниці стане борщ на вишнях
Близько двадцяти закладів-амбасадорів Вінницького стандарту гостинності планують ввести спільні позиції в меню у вигляді страв з вишнями...
Крафтові цукерки і пастила без цукру від української компанії OGsweets
Їжа
Крафтові цукерки і пастила без цукру від української компанії OGsweets
Крафтові цукерки і пастила від української компанії OGsweets повністю змінять уявлення про солодке...
Для військових ЗСУ волонтери приготували найбільший в Україні шашлик
Їжа
Для військових ЗСУ волонтери приготували найбільший в Україні шашлик
Рекорд України за кількістю приготованого шашлику поставили в мотопіхотному батальйоні окремої мотопіхотної Маріупольської бригади оперативного командування «Південь»...
Лікар назвала найнебезпечніший маринад для шашлика
Їжа
Лікар назвала найнебезпечніший маринад для шашлика
Деякі рецепти маринаду для шашлику можуть виявитися дуже шкідливими...
Google назвав борщ російською стравою
Їжа
Google назвав борщ російською стравою
Проєкт Google Arts & Culture склав список «традиційних російських страв», до якого потрапив український борщ...