[]

Наші чорнобривці: лікувальні властивості та рецепти національної квітки України

Наші чорнобривці: лікувальні властивості та рецепти національної квітки України

Чорнобривці можна побачити під вікнами майже кожної української оселі. Ці невибагливі та яскраві квіти оспівують поети. Вони не тільки милують око, а й допомагають вилікувати печінку та нирки, знімають біль, поліпшують обмін речовин.

Спасибі Колумбу за “семпасучіль"

До Європи чорнобривці потрапили після відкриття Колумбом Америки. Тож оспівані в народних піснях квіти українськими ніяк не назвеш.

На батьківщині, в Мексиці, чорнобривці називають “семпасучіль2. У перекладі з мови нахауатль (найпоширеніша індіанська мова на території Мексики, близько двох мільйонів носіїв) означає “квітка з двадцятьма пелюстками”.

Легенда розповідає про молоду закохану пару ацтеків. Щодня по обіді вони підіймалися на гору неподалік селища, де жили, аби принести богові сонця Тонатіу у дарунок квіти. Він з'являвся, усміхаючись їм з висоти, а вони обіцяли любити одне одного навіть після смерті.

Чорнобривці: що лікують, від чого захищають і чому цей символ України родом з Мексики

Коли на землі ацтеків прийшла війна, закоханим довелось розлучитись. Дізнавшись про смерть милого, дівчина востаннє піднялася на гору і там благала бога Тонатіу, аби той назавжди об'єднав її з коханим.

Бог Сонця огорнув згорьовану гарячими променями і перетворив її на квітку з пелюстками настільки ж гарячого та яскравого кольору, як сонячне проміння.

За мить до чарівної квітки підлетіла колібрі, це і був юнак, який став птахом. Квітка розкрилася, розгорнула свої 20 пелюстків і наповнила світ навколо містичним та чарівним ароматом. Так на світі з'явилася sempasúchil…

Звісно, зараз чорнобривці мають і більше пелюсток, селекціонери постійно виводять нові сорти. Існують десятки видів кольорів і відтінків, відрізняється форма бутона, висота рослини. Що незмінне — так це аромат.

Чорнобривці — “таємна зброя” у боротьбі з городніми шкідниками

Чорнобривці широко застосовують у боротьбі з такими відомими шкідниками, як попелиця, капустянка, нематода, яка паразитує на суниці і картоплі. Для цього квіти розсаджують на овочевих грядках, або висівають цілими рядками впереміж із городніми культурами.

Чорнобривці знезаражують ґрунт від грибів, що викликають фузаріоз. Не люблять запах цих квітів клопи, попелиці, блішки. Також їх запах не подобається колорадському жукові. Обсадивши грядки з культурними рослинами чорнобривцями, ви не тільки прикрасите город, а й захистите його.

Чорнобривці ‒ надійні охоронці від шкідників троянд, флоксів, гладіолусів, капусти, помідорів, перців, у тому числі відлякують нематод, зокрема на цибулі-порею, моркві, селері. З цією ж метою можна обсадити ними суничні та картопляні грядки. Огірки вони захищатимуть від попелиці.

Для захисту рослин можна також застосовувати відвар або настій сухих квіток і листочків чорнобривців. Ним обприскують овочеві та квіткові культури, дезінфікують цибульні (гладіолуси), поливають квіткову розсаду для захисту від «чорної ніжки». Для приготування настою використовують лише наземну частину, зібрану в період цвітіння. Сам настій можна приготувати так: подрібненими чорнобривцями наповнюють половину відра, заливають гарячою водою (50-60О), настоюють дві доби й проціджують. Після цього додають воду до об’єму 10 л.

Восени чорнобривці виривають із корінням і розкладають по городі. Приорані квіти і стебла відлякують багато шкідників, які збиралися зимувати на вашій ділянці.

А ось влітку чорнобривці допоможуть боротися з мухами і комарами. Цим комахам не до вподоби терпкий аромат цих квітів. Тож пучки чорнобривців розвішують біля вікон літніх будиночків.

Ліки з клумби

Лікарські властивості чорнобривців допомагають при наступних проблемах:
• Запах чорнобривців у досить специфічний, але це не заважає квітці заспокоювати нервову систему і лікувати від стресів.
• Чорнобривці отримують від землі чимало корисних речовин, які дозволяють запобігати катаракті.
• Настої з квітів — прекрасні пото- і сечогінні засоби.
• Чорнобривці допомагають знімати запалення і боротися з бактеріями.
• Народна медицина рекомендує спробувати лікування чорнобривцями людям, що страждають від проблем з підшлунковою залозою.
• Лікувальні властивості чорнобривців допомагають при діабеті.
• Додавши кілька квіточок в чайну заварку, можна отримати справжній цілющий напій. Такий чай допоможе зміцнити імунітет і побороти простудні та вірусні захворювання.

Чорнобривці можна і потрібно додавати в їжу людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Квіти нормалізують травлення і приведуть в порядок загальне самопочуття.

Особливі рецепти дозволяють з допомогою чорнобривців знижувати тиск.
Послужний список цих простеньких квіточок досить великий, але навіть це далеко не повний перелік переваг чорнобривців.

Квіти:
• відновлюють шкіру після paн та опіків;
• лікують стоматит і ангіну;
• позбавляють від запорів;
• нормалізують стан судин.

Рецепти народних цілителів

Для зміцнення волосся

Залити окропом висушені листочки зі стеблами чорнобривців. Жменю сухої суміші на літр води. Коли настоїться, то процідити настій і змочити ним волосся на півгодини, тоді помити і знову сполоснути цим настоєм.

При болях у суглобах

Чотири ложки висушених і подрібнених квіточок, покласти в каструлю і залити літром трохи охололого окропу. Закрити й обгорнути, щоб настоялося. Коли рідина у каструлі охолоне, процідити її, відтиснути квіти і протягом дня випиваю цей настій. Курс — три місяці.

Щоб знизити рівень цукру в крові

Досить приготувати настій з чорнобривців: одна квітка заливається склянкою окропу. Приймати ліки потрібно чотири рази на день по чверті склянки.

Зволожуючий бальзам для губ

Суміш з декількох квітів, половини склянки оливкової і столової ложки мигдалевого масла настоюється близько двох тижнів.

Хронічний гайморит

Лікувальні властивості олії з квітів чорнобривців роблять інгаляції просто чарівними. Додайте в чайник кілька бутонів і починайте дихати ротом. Дуже скоро дихання стане більш вільним.

Укуси комах

Свіжовичавлений сік чорнобривців допомагає позбутися від хворобливих відчуттів, набряку та свербежу після укусів комах.

Стреси

Знімати стреси допомагають ванни з чорнобривцями. Для покращення самопочуття у воду потрібно додати кілька квіточок або крапельок масла. Така процедура навіть з глибокої депресії здатна вивести.

Аскаридоз

Настій квітів ефективний при аскаридозі і деяких інших глистових інвазіях. На 1 ст. л. сировини 300 мл окропу. Настоювати півгодини. Приймають настій тричі на добу по 2 ст. л.

Вигнати аскарид і гостриків допоможуть і свіжі квітки чорнобривців, яких потрібно з’їдати перед сном по 5 штук для дорослих, або по 2-3 для дитини.

Порушення водно-сольового обміну

На 1 літр окропу 5 свіжих квіток чорнобривців, варити 3 хвилини при слабкому кипінні. Приймати по склянці відвару двічі на добу, натщесерце. Рекомендується провести два місячних курси з тижневою перервою між курсами.

Пам’ятайте, що перед початком будь-якого лікування консультація лікаря є обов’язковою!

Цінна спеція — імеретинським шафраном

Запах у чорнобривців характерний, астровий, різкий, його часто характеризують як «неприємний». А от смак у висушеному вигляді пряний, а аромат стає фруктовим, насиченим, схожим на запах суміші висушеної м’якоті хурми і кірок граната.

Приправа з сухих чорнобривців більше відома під назвою імеретинський шафран. Її виготовляють з пелюсток квітки або з висушених квіткових кошиків. Спеція з пелюсток, відокремлених від чашолистків, коштує дорожче.

Справжній шафран — приправа дорога, а приготувати самостійно імеретинський під силу кожному. Для цього достатньо виростити чорнобривці прямостоячі на своїй ділянці, відокремити головки в момент інтенсивного цвітіння. Потім обривають пелюстки (можна з чашолистками), висушують в провітрюваному приміщенні. У страви насипають невелику щіпку приправи, інакше смак виявиться гірким.

Рецепти з імеретинським шафраном

Огірки на зиму. Розраховується кількість добавок на 2 банки об’ємом 3 літри. Огірки щільно укладають в ємність, не проколюючи і не зрізаючи кінчики. Засипають в кожну банку по 2 лаврових листа, 5 горошин чорного перцю і 2 гіркого, третина ложки імеретинського шафрану або по 3 висушених чорнобривця, 3 гвоздички. Заливають окропом і дають настоятися. Через 40 хвилин зливають рідину зі спеціями в ємність, кип’ятять, на останніх хвилинах додають 6 столових ложки цукру і 4 солі. Як тільки інгредієнти розчиняться, вливають 6 столових ложок оцту і знову розливають по банках. Закатують стерилізованими кришками.

Узбецький плов. Без чайної ложки імеретинського шафрану отримати жовтуватий відтінок і ніжний смак рису неможливо. Розрахунок продуктів на 1 кг баранини (можлива заміна яловичиною з достатньою кількістю жиру) і 450 г рису. Рис ретельно промивають холодною водою так, щоб остання рідина скла прозорою, заливають кип’яченою водою на 2 пальці вище поверхні і дають постояти. В цей час шаткують 700 г моркви, спочатку вздовж, а потім кожну «паличку» навскоси. 500 р цибулі дрібно подрібнюють. Баранину нарізають невеликими шматочками, не більше 2 см по сторонах. Готують зірвак: змішують 200 мл кукурудзяної олії і 50 мл кунжутного в нагрітій сковороді з високими краями і товстим дном. Починають в зірваку смажити спочатку моркву, потім м’ясо і потім цибулю. Слід доглядати за обсмаженням і постійно помішувати, щоб не вийшло грубої скориночки. Окремо змішують спеції, вимірюючи чайними ложками: 0,5 — гострого перцю, 1 — імеретинського шафрану, 2 — паприки, 3 — солі, 4 — зіри, 5 — барбарисових ягід. Наливаємо в сковороду кип’ячену охолоджену воду на 1 см вище поверхні м’яса, збільшуємо вогонь, щоб закипіло, а потім ставимо на дуже маленький вогонь для гасіння. Якщо солі не вистачає, її досипають, страва повинна бути трохи пересолене, так як рис забирає сіль. Воду з нього зливають, краще використовувати сито з дрібною сіткою, викладають рис на м’ясо так, щоб не перемішати, вливають гарячу воду. Рівень води на 1,5 см вище вміст сковороди. 3 головки часнику ділять на часточки, прибирають верхню щільну темну шкірку, залишаючи білу, надрізають денце. Часник вдавлюють в рис. Залишають тушкувати півгодини під кришкою, а щоб не виходив пар, прикривають рушником. Після виключення дають ще 20 хвилин настоятися. Перед подачею акуратно перемішують, але так, щоб не отримати рисову кашу.

Цветы чернобривцы - польза, красота, неприхотливость

Салат. 1 білу редьку натирають на тертці так, щоб вийшли довгі волокна, віджимають зайвий сік. З 3 маринованих огірків середнього розміру знімають шкірку, натирають до редьки на тій же тертці. 100 г відвареної яловичини нарізають слайсами (можливо замінити копченою яловичиною). Пекінську капусту частково шаткують, обов’язково залишаючи кілька цілих листків, які потім розривають вручну. Червоний цибулю, 2 цибулини, ріжуть кільцями і розбирають по одному колечку. В окремій чашці змішують по чайній ложці імеретинського шафрану і насіння пажитника, перетирають. Всі інгредієнти салату змішують, заправляють за смаком кунжутним маслом, якщо необхідно підсолюють. Прикрашають листям пекінської капусти і пелюстками чорнобривців.

Хліб в хлібопічці. На дно чаші хлібопічки наливають кефір, щоб повністю закрити його, це приблизно половина склянки, і додають стільки ж кип’яченої води. Всипають 10 г (пачку) швидких дріжджів, 2 столові ложки пшеничних або вівсяних висівок, борошна 400 г, половину чайної ложки імеретинського шафрану, 2,5 столової ложки цукрового піску і 1,5-2 столові ложки солі. Смачніше, коли хліб солонуватий. Замішувати тісто ставлять на програму «пельмені». Після того як воно буде вимішане, виставляють режим «дієтичний». За 1,5 години до закінчення випічки наливають в чашу 2 столові ложки олії.

Ароматные чернобривцы: размножение, агротехника, сорта и виды |  Ogorodnik.com

Мариновані чорнобривці. Варять розсіл: ставлять кип’ятити воду, всипаючи сіль, чорний перець горошком. Розрахунок: 1 кг пелюсток чорнобривців, 2 столові ложки крупної солі, 3 перцеві горошини. Кип’ятять 4 хвилини, вливають 0,5 л 9% оцту. Розкладають квіти з розсолом по стерилізованим банкам і закочують стерилізованими кришками.

При приготуванні страв у домашніх умовах краще спочатку додавати порошок імеретинського шафрану, а потім всипати жменю пелюсток. Можна покращувати смак десертів, додавати в варення і компоти.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Під час масованого обстрілу столиці в укритті народилася дитина
Здоров'я
Під час масованого обстрілу столиці в укритті народилася дитина
Під час масованої ракетної атаки 21 березня у Києві народилось нове життя...
Чи правда, що води треба пити багато?
Здоров'я
Чи правда, що води треба пити багато?
Людський організм складається з неї на дві третини. Вода розносить по ньому поживні речовини й виводить шлаки, регулює температуру тіла, відіграє роль мастила...
Ілон Маск заявив, що вживання ним наркотика кетаміну приносить користь інвесторам
Здоров'я
Ілон Маск заявив, що вживання ним наркотика кетаміну приносить користь інвесторам
Американський бізнесмен та мільярдер Ілон Маск сказав, що вживання кетаміну є корисним для його бізнесу і може бути вигідним для інвесторів Tesla....
Помер чоловік , який понад 70 років жив в апараті штучного дихання
Здоров'я
Помер чоловік , який понад 70 років жив в апараті штучного дихання
Він жив в апараті після того, як захворів на поліомієліт 1952 року....
Стрес через війну: медики попередили про небезпечні захворювання та розповіли, куди звертатися
Здоров'я
Стрес через війну: медики попередили про небезпечні захворювання та розповіли, куди звертатися
Українці страждають через хронічний стрес....