Військовозобов'язаним біженцям з України можуть обмежити в'їзд до ЄС

Військовозобов'язаним біженцям з України можуть обмежити в'їзд до ЄС

Європейська комісія у липні планує представити масштабні зміни до Директиви про тимчасовий захист українців, яка діє від початку повномасштабного вторгнення росії.

Про це повідомляє польське видання Rzeczpospolita.

За інформацією видання, українці, які прибуватимуть до країн ЄС після набуття чинності нових правил, зможуть отримати тимчасовий захист лише за наявності спеціальної довідки про немобілізацію, виданої українською владою.

Заступник міністра внутрішніх справ і адміністрації Польщі Мачєй Дущик повідомив, що підготовка змін уже перебуває на фінальному етапі.

Як зазначає Rzeczpospolita, ініціатива щодо перегляду правил нібито надійшла від української сторони. Йдеться про можливе обмеження доступу до механізму тимчасового захисту, який дозволяє українцям легально проживати в країнах ЄС, працювати, користуватися медичними та освітніми послугами.

Водночас зміни не торкнуться українців, які вже отримали статус тимчасового захисту. Для них усі чинні права та гарантії залишаться без змін.


Чому пропонують змінити правила

Аналітик Центру східних досліджень Кшиштоф Нєчипор вважає, що можливі нововведення пов'язані з політикою української влади у сфері мобілізації.

На його думку, Київ прагне збільшити кількість військовозобов'язаних, водночас уникаючи ухвалення непопулярних рішень усередині країни.

Скільки українців користуються тимчасовим захистом

За даними Євростату, статус тимчасового захисту в країнах Європейського Союзу мають близько 4,3 млн громадян України. Найбільше українців перебуває в Німеччині — близько 1,2 млн осіб, а також у Польщі — майже 960 тис.

У Міністерстві цифрових справ Польщі повідомили, що станом на середину червня у країні проживали понад 218 тис. українських чоловіків віком від 18 до 65 років зі статусом іноземця.

Очікується, що оновлену директиву можуть ухвалити вже у липні. Водночас нові правила, за інформацією видання, набудуть чинності лише у березні 2027 року — після завершення дії чинного механізму тимчасового захисту.

Польща також планує змінити правила отримання громадянства

Окрім змін щодо тимчасового захисту, польське Міністерство внутрішніх справ готує поправки до закону про громадянство.

Серед запропонованих нововведень — збільшення мінімального терміну проживання для набуття громадянства до восьми років, обов'язкове підтвердження знання польської мови на рівні В2, а також складання іспиту з історії та основ конституційного ладу Польщі.

Крім того, пропонується запровадити так званий «сертифікат вірності», який іноземці підписуватимуть після отримання громадянства. У польському МВС вважають, що це допоможе запобігти діям, які можуть суперечити інтересам держави.

Ініціатива вже викликала критику серед представників української громади. Президент Об'єднання українців у Польщі Мирослав Шкорка заявив, що така норма може суперечити Конституції Польщі та фактично створює механізм "умовного громадянства".

Віцепрем'єр-міністр та міністр оборони РП Владіслав Косіняк-Камиш заявив, що усі молоді українці, які є у Польщі і придатні до військової служби, мають боронити свою країну від росії.

Український Дощ писав раніше, що українських чоловіків потрібно повернути з ЄС для участі у війні - міністр міграції Швеції.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Скандал у Римі: італійський ексрозвідник передавав Москві дані про ППО для України
Світ
Скандал у Римі: італійський ексрозвідник передавав Москві дані про ППО для України
У справі фігурує колишній співробітник італійської секретної служби, 59-річний Гавіно Пірас...
У Німеччині хочуть карати за заперечення існування Ізраїлю: рішення за Бундестагом
Світ
У Німеччині хочуть карати за заперечення існування Ізраїлю: рішення за Бундестагом
Поштовхом до законодавчих змін стало зростання кількості антисемітських злочинів у країні...
росіян не випускатимуть за кордон без дозволу на виїзд із країни: так було у СРСР
Світ
росіян не випускатимуть за кордон без дозволу на виїзд із країни: так було у СРСР
Так звані виїзні візи будуть потрібні для поїздок навіть до дружніх країн....
Німеччина визнає українські водійські права без іспитів: рішення Бундесрату
Світ
Німеччина визнає українські водійські права без іспитів: рішення Бундесрату
Федеральна рада Німеччини схвалила зміни, які дозволять українцям обмінювати права...
Меган Маркл з дітьми вперше за чотири роки зустрілася з британським монархом
Світ
Меган Маркл з дітьми вперше за чотири роки зустрілася з британським монархом
Король і королева прийняли принца Гаррі та Меган Маркл у своїй резиденції Хайгроув-хаус у графстві Глостершир у п’ятницю вдень...