[]

Мистецтво перейшло на режим онлайн

Мистецтво перейшло на режим онлайн

Театри і музеї світу на час карантину перейшли на режим онлайн. Львівське мистецтво, як і усе світове, пішло на карантин через коронавірус, але не цілком, воно перейшло в режим онлайн. Втім, сидячи удома, саме у ці кілька тижнів є нагода подивитися вистави львівських театрів та віртуально походити музеями.

Органний зал пропонує безкоштовні онлайн трансляції концертів упродовж кількох тижнів карантину. Шукайте на їхній сторінці Facebook та каналі Youtube. 

«Вчора вже була пробна трансляція, ми перевірили, затестили все, що потрібно покращити. І протягом цих тижнів ми плануємо транслювати органні концерти. Зокрема, буде музика Клода Дебюссі, Вівальді, «Трансцендентні етюди» Ференца Ліста у виконанні піаніста Андрія Макаревича. Також будуть лекції від Галицького музичного товариства та консерваторії», — розповів директор Органного залу Іван Остапович.

Оскільки заклади культури у ці тижні не можуть на себе заробляти, користувачам онлайн трансляцій будуть пропонувати скласти пожертву. Але це добровільно.

Львівські театри теж дарують безкоштовні вистави. Львівська опера упродовж цих тижнів виставлятиме постановки на своєму каналі та у соцмережах. Опери і балети з'являтимуться там щоп'ятниці, суботи та неділі і будуть доступні протягом доби.

Театр Марії Заньковецької ж оприлюднюватиме свої роботи щодня і вони будуть надалі у вільному доступі тут.

«Ми будемо показувати нашим глядачам найкращі вистави, які в нас були за час нашої історії. Будемо намагатися так, щоб наші глядачі не сумували без нас, щоб пам'ятали про театр і вже сьогодні розпочинаємо виставою «Сватання на Гончарівці», — повідомила керівниця літературно-драматургічної частини театру ім. М. Заньковецької Тетяна Батицька.

Львівські музеї теж чекають відвідувачів в інтернеті. На сайті можна віртуально помандрувати музеями України, зокрема львівським Музеєм етнографії та Домом Франка. Кожен із них має свої сайти і канали на Youtube.

«У нас є ще ряд неопублікованих відео, і я думаю, що це якраз дуже хороша нагода зараз їх допрацювати, бо завжди бракувало часу, щоб їх до кінця обробити і закачати в інтернет. Я думаю, що зараз це буде одне з наших завдань на ці тижні», — додав заступник директора Дому Франка Михайло Кобрин.

Тим часом світове мистецтво теж відкриває для нас нові можливості на час карантину. Упродовж семи днів виставляють свої вистави Нью-йоркська Метрополітен операВіденська державна опера, а також Баварська і Берлінська опери.

Усім охочим досить просто зайти на їхні сайти, зареєструватися і дивитися постановки безкоштовно.

Окрім того, можемо віртуально походити ЛувромБританським музеєм у Лондоні, музеєм ван Гога в Амстердамі, Національною галереєю мистецтв Вашингтона.[]
Теги
Схожi
Художники креативно зобразили методи боротьби з коронавірусом
Мистецтво
Художники креативно зобразили методи боротьби з коронавірусом
Художники з усього світу в креативній формі зобразили методи боротьби з розповсюдженням китайської пневмонії і нагадали людям, що потрібно робити, аби уберегти себе від зараження....
Картину Сальвадора Далі знайшли на барахолці
Мистецтво
Картину Сальвадора Далі знайшли на барахолці
Співробітниця комісійного магазину з американського міста Кітті-Хок, штат Північна Кароліна, знайшла серед зданих в комісіонку речей картину Сальвадора Далі. Про це повідомляє сайт видання Smithsonian Magazine....
Наша Марія
Мистецтво
Наша Марія
Її твори дивували і зачаровували, підкоряли і брали в полон  чудорнацькими сюжетами і дивовижними казковими істотами. Вона знакова фігура в модерній культурі, визнана далеко за межами України, зірка «наївного мистецтва» - Марі́я Примаченко....
Вибух з квітів: вуличний художник Бенксі представив нову роботу до Дня закоханих
Мистецтво
Вибух з квітів: вуличний художник Бенксі представив нову роботу до Дня закоханих
День святого Валентина святкує і відомий вуличний художник Бенксі, який знаменитий своїми графіті на злободенні теми...
Гумористичний флешмоб  з політичним підтекстом  «Love is» гуляє інтернетом
Мистецтво
Гумористичний флешмоб з політичним підтекстом «Love is» гуляє інтернетом
Київський художник влаштував до дня Святого Валентина гумористичний флешмоб з політичним підтекстом під назвою «Love is», яку радісно підхопила укранська соціальна мережа...