[]

Неповторний сюрреалістичний шарм ювелірних шедеврів Сальвадора Далі

Неповторний сюрреалістичний шарм ювелірних шедеврів Сальвадора Далі

Сальвадор Далі не раз переконував світ в універсальності свого таланту. Ідею власної колекції ювелірних виробів, яким притаманний неповторний сюрреалістичний шарм, він виношував багато років, але втілити в життя свою ідею зміг, тільки зустрівши талановитого ювеліра Карлоса Алеманнія.

«Ідеальна річ для мене та, яка абсолютно не для чого не придатна. Цим предметом не можна писати, їм не вилучиш зайве волосся і не зможеш подзвонити. Цей предмет можна розмістити на шедеврі або поставити на комод Людовика XIV. Цю річ потрібно просто носити, і це - ювелірна прикраса »- Сальвадор Далі.

Уродженець Буенос-Айресу Алеманнія ще в 1930-і роки був диригентом танго-оркестру і гастролював по Латинській Америці, Європі та Сполученим Штатам. У 1940-і роки він почав вивчати ювелірну справу в Нью-Йорку, і познайомившись з Далі в 1950-ті, зміг реалізувати шалені фантазії генія сюрреалізму. Вони співпрацювали до 1971 року.

С. Далі, К. Алеманнія «Око часу», 1949 рік, платина, діаманти, рубін, емаль,
годинниковий механізм Movado 50SP

 

Прикраси були виготовлені з розкішних дорогоцінних каменів, привезених з Конго, - смарагдів, сапфірів, лазуритів, малахіту.

Далі придумував дизайн, сам підбирав матеріали для кожного твору, фокусуючись не тільки на кольорі, формі і цінності матеріалу, але також на символічних значеннях, які приписувалися коштовним каменям і благородним металам.

Модель демонструє ювелірні витвори Сальвадора Далі

 

За ескізами Далі ювелір Карлос Алеманнія створив 37 ювелірних прикрас, ще два були створені вже після смерті художника. Всього в світі існує 39 ювелірних виробів за ескізами Сальвадора Далі. Починаючи з воєнного 1941 року, коли Далі живе і працює в США, компанія нью-йоркських ювелірів «Alemany & Ertman» втілює фантазії майстра в життя під його контролем. Одне за одним на світ з'являються твори мистецтва, «намальовані» дорогоцінними матеріалами.

Ескізи ювелірних прикрас Сальвадора Далі у виставковому залі
"Dali-Joies" Театру-Музею Далі у Фігерасі

 

Перші 22 вироби придбав американський мільйонер Каммінс Кетервуд, а в 1958 році володарем колекції став Фонд Оуена Чеезема, який викупив і всі наступні ювелірні творіння Далі. У 1981 році сюрреалістичні прикраси стали власністю саудівського мультимільйонера, який потім розпродав колекцію по частинах - трьом юридичним особам з Японії. Один з цих покупців згодом став ініціатором повернення ювелірних шедеврів на їх батьківщину, в Іспанію.

У 1999 році Фонд «Гала - Сальвадор Далі» викупив дорогоцінну колекцію, створену геніальним іспанцем, за 900 млн песет (5,5 млн євро). Сьогодні 39 прикрас, народжених сюрреалістичними фантазіями Далі, можна побачити в театрі-музеї у Фігерасі, в башті Галатеї, де для них створено постійний виставковий зал.

Космічний слон, 1961

 

Колекція ювелірних виробів Сальвадора Далі - єдиний в своєму роді набір коштовностей з дивовижним поєднанням сюжетів, матеріалів, розмірів і форм - впізнаваний і неповторний почерк маестро. Золото, платина, дорогоцінне каміння, перли і корали перестали бути просто дорогими матеріалами. Вони навіть не стали сережками, брошками або кольє, але перетворилися в серця, губи, очі, квіти, тварин і антропоморфні форми, релігійні і міфологічні символи.

Сальвадор Далі «Жива квітка», 1959 рік. Золото, діаманти, малахітова основа

 

Серед ювелірних фантазій Сальвадора Далі: улюблений образ сюрреаліста - «Космічний слон» (1961), хвилююче-чуттєві «Рубінові губи» (1949), «Жива квітка», «Око часу» зі сльозинкою в куточку, «Кровоточить світ» (1953 ) і, звичайно, «Королівське серце», яке просила Гала. Правда, присвятив Далі механічне серце коронації Єлизавети II.

Розкішне рубінове і, без сумніву, живе серце: 46 рубінів, 42 діаманти і 4 смарагди об'єднані в єдину дорогоцінну композицію. Вона виконана таким чином, що рухливий центр «б'ється», як справжнє серце.

Деякі з робіт Далі мають механізми і можуть рухатися. «Жива квітка» відкриває і закриває пелюстки-руки, «Рубінове серце» б'ється, а «Падший ангел» змахує крилами.

Сальвадор Далі, К. Алеманнія. Брошка «Серце з медових сот», 1949 рік,
золото, діаманти, рубіни
Сальвадор Далі. Намисто з переплетеними кінцівками (Хореографічне намисто), 1964,
золото, діаманти, аметист, сапфір
Сальвадор Далі «Лебедине озеро», 1959 рік,
золото, діаманти, аквамарини, смарагди, сапфіри, гірський кришталь
Сальвадор Далі «Рука в формі листа», 1949 рік, золото, смарагд, рубіни

 

Сальвадор Далі, К. Алеманнія «Pax Vobiscum», 1968 рік,
золото, діаманти, кварц, живопис по дереву
Сальвадор Далі «Хрест Гілка», 1959 рік,
золото, платина, діаманти, рубіни, смарагди
Сальвадор Далі «Виноград безсмертя». «Ангел вічності», 1970 рік,
золото, аметисти, смарагди, димчастий кварц

 

Сальвадор Далі «Постійність пам'яті», 1949 рік

Адреса музею, де розташована виставка, час роботи, ціни на квитки, а також іншу корисну інформацію ви зможете знайти на офіційному сайті фонду «Гала-Сальвадор Далі».

Раніше Український дощ писав, що з галереї Стокгольма викрали більше десяти робіт Сальвадора Далі  загальною вартістю 400 тисяч євро.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
В цей день 1909 року на Київщині народилася наївна і геніальна Марія Примаченко
Мистецтво
В цей день 1909 року на Київщині народилася наївна і геніальна Марія Примаченко
Її твори дивували і зачаровували, підкоряли і брали в полон  чудорнацькими сюжетами і дивовижними казковими істотами...
Автопортрет Фріди Кало в сльозах і з чоловіком на лобі продали за майже $ 35 млн
Мистецтво
Автопортрет Фріди Кало в сльозах і з чоловіком на лобі продали за майже $ 35 млн
Фріду Кало народилася у 1907 році, а померла у 1954. Все життя вона пропагувала мистецтво корінного населення Мексики
...
На аукціоні Christie's продали діамантові браслети страченої французької королеви Марії-Антуанетти
Мистецтво
На аукціоні Christie's продали діамантові браслети страченої французької королеви Марії-Антуанетти
Дружина Людовика XVI не потребує особливого представлення. Її стиль і розкіш визначили естетику Версаля XVIII сторіччя...
11 шедеврів Пікассо пішли з молотка на аукціоні в Лас-Вегасі за $ 110 млн
Мистецтво
11 шедеврів Пікассо пішли з молотка на аукціоні в Лас-Вегасі за $ 110 млн
На аукціоні було представлено дев'ять картин і дві керамічні роботи іспанського художника...
Картину Пікассо «Femme accroupie» продали на аукціоні в Гонконгу за $ 24,6 млн
Мистецтво
Картину Пікассо «Femme accroupie» продали на аукціоні в Гонконгу за $ 24,6 млн