Медики розповіли про найбільш ефективний спосіб боротьби зі старінням

Середземноморська дієта є одним з найефективніших способів боротьби із захворюваннями, які виникають у зрілому віці. Саме цей тип харчування підвищує кількість корисних бактерій в кишечнику і скорочує число шкідливих мікроорганізмів, що викликають запалення.
Про висновки міжнародної групи вчених повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.
У дослідженні взяли участь 612 осіб віком 65-79 років. Фахівці оцінили стан кишечника добровольців до і після 12-місячної середземноморської дієти з високим вмістом фруктів, овочів, горіхів, бобових, оливкового масла, риби, з низьким вмістом червоного м'яса і насичених жирів.
Корисна їжа сприяла корисним змінам у мікробіомі кишечника, що пов'язано із запобіганням втрати бактеріальної різноманітності, а також зі збільшенням чисельності бактерій, що сприяють міцності кісток і пов'язаних з поліпшеною здатністю ходьби і спритністю рук.
Крім того, у добровольців покращувалися когнітивні навички, в тому числі пам'ять.
Більш детальний аналіз довів, що зміна мікробіома виражалася у збільшенні кількості бактерій, які виробляють корисні коротколанцюгові жирні кислоти. Також зменшувалося число бактерій, що беруть участь у виробництві певних жовчних кислот, які пов'язані з підвищеним ризиком раку кишечника, резистентністю до інсуліну, пошкодження клітин і жирової хвороби печінки.
Зміни були в значній мірі обумовлені підвищеним вмістом в їжі харчових волокон і пов'язаних з ними вітамінів і мінералів, зокрема C, B6, B9, міді, калію, заліза, марганцю і магнію.
Чіткого переліку продуктів, які включає середземноморська дієта, не існує. Це орієнтовний план здорового харчування, який можна коригувати відповідно до своїх можливостей і вподобань. Кухні середземноморських країн дуже різноманітні, але всі вони поділяють спільні принципи:
- Переважно рослинна їжа (фрукти і овочі; паста, каші і хліб з цільного зерна; бобові і горіхи);
- Заміна вершкового масла на оливкову олію;
- Використання трав і спецій замість солі для поліпшення смаку їжі;
- Зниження вживання червоного м'яса до 1-2 разів на місяць;
- Риба і птиця – 2 рази на тиждень;
- Помірне вживання вина;
- Достатня фізична активність.
Нагадаємо, нещодавно кардіологи розповіли як зменшити ризик серцевого нападу. В експерименті брали участь понад 3,4 тисячі осіб у віці від 35 до 75 років. Дослідження тривало п'ять років.