Медичний канабіс: у Раді назвали очікувану вартість ліків в Україні

Медичний канабіс: у Раді назвали очікувану вартість ліків в Україні

Якщо в Україні легалізують медичний канабіс, то ціна ліків на його основі стартуватиме від 10-12 доларів (приблизно від 300 гривень). Зараз українці змушені купувати препарати на основі конопель на чорному ринку за 100-200 доларів.

Про це голова Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив під час брифінгу після засідання фракції "Слуга народу", пише "Укрінформ".

Він зауважив, що зараз українці змушені купувати препарати на основі конопель на чорному ринку, де їхня вартість становить від 100 до 200 доларів (до майже 5,5 тис. гривень).

"Ми спілкувалися з фахівцями з Канади, вони порахували собівартість в Україні й кажуть, що в українських аптеках такий препарат коштуватиме від 10-12 доларів", - розповів Радуцький.

Канабис - польза и вред, применение канабиса в медицине - польза конопли

Посадовець вказав на те, що ООН виключила медичний канабіс з переліку наркотичних речовин "вже багато років тому".

"Канабіс ніде у світі не вважається наркотичною речовиною, а лише в таких країнах, як Росія, Білорусь, Венесуела і, на жаль, Україна. Я сподіваюся, що парламент виправить цю історію. Канабіс переводиться з реєстру наркотичних речовин до реєстру суворо контрольованих речовин", - продовжив депутат.

Він також наголосив, що ліки з канабісу в Україні виписуватимуть лише за електронним рецептом з підписом лікаря.

"У нас кожен пацієнт зареєстрований у системі e-health і контролюючі органи завжди мають доступ до неї, щоб порівняти діагноз пацієнта, ліки, які йому виписані і ліки, які йому відпущені в аптечній мережі", - висловився Радуцький.

канабис. Все новости канабис на сайте Korrespondent.net

Водночас закон про легалізацію медичного канабісу не буде імплементовано наступного дня після підпису президента.

"Там є дуже багато речей, які треба зробити, щоб він запрацював. Треба утворити центральний орган виконавчої влади, який буде замість відділу боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин при МВС і Держлікслужбі, який займається контролем за ліками. Це буде окремий орган, який контролюватиме саме обіг канабіноїдів", - пояснив політик.

Голова комітету ВР додав, що законопроєкт передбачає низку вимог контролю, зокрема введення систему відеоспостереження "під кожен кущ".

"Це, до речі, не нововведення, це у світі так. Контролюється відеоспостереженням за кожним кущем, який росте, тому продукція, яка з нього береться, має GPS-контроль від початку вирощення до переробки, а потім ліки, які з нього робляться, теж мають контроль", - зазначив Радуцький.

Депутат переконаний у тому, що законопроєкт буде підтриманий у першому читанні.

"До другого читання є час до осені", - підсумував він.

Заседание Верховной Рады

Як повідомлялося, позачергове засідання парламенту, ініційоване президентом України Володимиром Зеленським відбудеться у вівторок, 13 липня. Нардепи розглянуть п'ять законопроєктів, зокрема №5596 (про легалізацію медичного канабісу).

Документ відомий також як "Закон для Софійки". Йдеться про 4-річну дівчинку, яка бореться зі складною формою епілепсії і потребує використання препаратів на основі медичного канабісу. Загалом такі ліки необхідні понад 2,5 млн українців з різними недугами, зокрема хворим на рак, глаукому чи розсіяний склероз.

 
Теги
Схожi
Вчені з'ясували, що COVID погіршує інтелект і знижуює розумові здібності
Медицина
Вчені з'ясували, що COVID погіршує інтелект і знижуює розумові здібності
Після одужання пацієнта його когнітивні здібності вже не відновлюються до колишнього рівня...
У МОЗі схвалили змішування різних вакцин від коронавірусу
Медицина
У МОЗі схвалили змішування різних вакцин від коронавірусу
Дозволити комбінування різних препаратів від коронавірусу рекомендувала Національна технічна група експертів з імунізації, що є головним дорадчим органом МОЗ...
Більше половини дорослого населення Євросоюзу зробило щеплення від Covid-19
Медицина
Більше половини дорослого населення Євросоюзу зробило щеплення від Covid-19
Згідно з планами Єврокомісії, до кінця літа цей показник досягне 70% дорослого населення європейських країн...
Pfizer і AstraZeneca виявилися ефективними проти штаму Дельта
Медицина
Pfizer і AstraZeneca виявилися ефективними проти штаму Дельта
Вчені показали ефективність різних вакцин у розрізі різних штамів коронавірусної інфекції...
В Україні за добу виявлено 763 заражених на COVID-19, померла 21 людина
Медицина
В Україні за добу виявлено 763 заражених на COVID-19, померла 21 людина
Найбільшу кількість підтверджених випадків інфікування зареєстровано в місті Києві, а також Донецькій, Харківській, Дніпропетровській і Херсонській областях...