Магнітні бурі у листопаді: чого очікувати, що робити і як себе уберегти

Магнітні бурі у листопаді: чого очікувати, що робити і як себе уберегти

Для людей, чутливих до змін погоди листопад стане далеко не найприємнішим місяцем року. На превеликий жаль, кінець осені позначиться одними з найсильніших магнітних бур у 2021 році, пише VGorode.

Магнітні бурі виникають через спалахи на Сонці, що відправляють у бік Землі хвилі сонячного вітру, що складається з потужних викидів протонів та електронів, заряд яких впливає на магнітне поле планети.

Примхи космічної погоди тією чи іншою мірою відчувають абсолютно усі живі організми на нашій планеті і люди, зрозуміло, не є винятком. Для багатьох людей цей вплив залишається практично непоміченим. Однак є й ті, хто чутливіші до подібних змін. Метеозалежність може проявлятися більш явно у зв'язку з індивідуальними особливостями організму, порами року, психічним станом або схильністю до серцево-судинних захворювань.

Особливо сильний вплив магнітні бурі мають на людей саме восени, коли стресостійкість організму найслабша. Це пов'язано з тим, що разом із скороченням світлового дня зменшується вироблення меланіну, який відповідає також і за здатність організму протистояти стресу.

Коли і чого очікувати?

Перший електромагнітний сплеск наздогнав нашу планету в період з 6 по 8 листопада. Повноцінною бурею він не став, проте викликав помітне роздратування в магнітному полі, що позначилося на психічному самопочутті, викликало втому і дратівливість.

11 листопада космічна погода обрушить на нас уже сильніший потік сонячних вітрів, які викличуть повноцінну бурю в магнітному полі Землі. У цю дату особливо нелегко доведеться людям похилого віку і страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи.

З 14 по 18 листопада відбудеться одна з найсильніших магнітних бур у поточному році. Вкрай несприятливе геомагнітне середовище здатне викликати сильні мігрені, ускладнення серцевих захворювань та загальну пригніченість організму.

Остання буря осені розпочнеться 23 листопада та триватиме до 29 листопада. В останній день, обурення магнітного поля досягне своєї найвищої точки і буде помітним навіть для тих, хто зазвичай не надто чутливий до погоди.

Як себе вберегти?

Навіть молоді і здорові люди, не схильні до хронічних захворювань можуть відчувати на собі вплив магнітних бур, коли ті досягають свого піку. Цими днями значно посилюється тривожність, погіршується настрій та загальний тонус організму. А більш чутливі до космічної погоди люди можуть відчувати фізичний дискомфорт, головний біль та загострення деяких хронічних захворювань.

Щоб цього уникнути, рекомендується слідувати ряду простих рекомендацій. Насамперед, слід відмовитися від споживання алкоголю, кофеїну, нікотину та інших речовин, які мають помітний вплив на серцево-судинну систему. Зробити це варто хоча б у ті дні, коли магнітні бурі набирають найбільшої сили.

Намагайтеся не втрачати можливості прогулятися на свіжому повітрі. Бажано робити це у сонячні дні. Завдяки прогулянкам та надходженню кисню в організмі знижується рівень кортизолу, відомого також як «гормон стресу». Це зміцнить вас і додасть сили. А ось задушливих місць варто уникати. Наприклад, намагатися пересуватися пішки, а не громадським транспортом.

З тих же причин рекомендується дотримуватись режиму сну. Побудуйте свій графік таким чином, щоб укладатися в ліжко в один і той же час щовечора і відпочивати щонайменше по 8 годин.

Також важливим є водний баланс організму. У період магнітних бур варто споживати більшу кількість рідини (бажано – мінеральної води) та уникати продуктів, які затримують рідину в організмі. Для цього потрібно максимально виключити з раціону все смажене, гостре, жирне, солоне і копчене.

Також варто уникати інтенсивних фізичних навантажень та зосередитись на душевній рівновазі. Замість силових тренувань або бігу в ці дні краще зайнятися йогою, дихальними вправами або приділити годинку-другу читанню. На думку психологів, читання паперової книги у спокійній атмосфері є одним із найефективніших способів боротьби зі стресом.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
На Рівненщині бобри допомагають ЗСУ захищати кордон України (відео)
Екологія
На Рівненщині бобри допомагають ЗСУ захищати кордон України (відео)
Навіть природа допомагає мешканцям Рівненщини. До захисту районів, які межують з Білоруссю, долучилися українські бобри...
Йде хвиля похолодання: коли в Україні очікувати снігопадів
Екологія
Йде хвиля похолодання: коли в Україні очікувати снігопадів
Цього року погода у січні дивує своїм аномальним теплом. У багатьох містах України навіть фіксуюють температурні рекорди. Але все повертається на круги своя
...
Озоновий шар Землі відновлюється в міру зниження концентрації шкідливих речовин у повітрі
Екологія
Озоновий шар Землі відновлюється в міру зниження концентрації шкідливих речовин у повітрі
Озоновий шар, що захищає Землю від ультрафіолетового випромінювання Сонця, витончувався десятиліттями особливо через діяльність людини...
Від повені на Філіппінах постраждали понад 390 тисяч людей
Екологія
Від повені на Філіппінах постраждали понад 390 тисяч людей
Загинуло не менше 25 людей, ще 26 людей вважаються зниклими безвісти. Дев'ятеро людей отримали травми...
Джо Байден оголосив про надзвичайну ситуацію у штаті Нью-Йорк через аномальну хуртовину
Екологія
Джо Байден оголосив про надзвичайну ситуацію у штаті Нью-Йорк через аномальну хуртовину
За останніми даними, у США та Канаді не менше 50 людей загинули через затяжний зимовий шторм, який обрушився на більшу частину території двох країн...