Магнітні бурі у листопаді: чого очікувати, що робити і як себе уберегти

Магнітні бурі у листопаді: чого очікувати, що робити і як себе уберегти

Для людей, чутливих до змін погоди листопад стане далеко не найприємнішим місяцем року. На превеликий жаль, кінець осені позначиться одними з найсильніших магнітних бур у 2021 році, пише VGorode.

Магнітні бурі виникають через спалахи на Сонці, що відправляють у бік Землі хвилі сонячного вітру, що складається з потужних викидів протонів та електронів, заряд яких впливає на магнітне поле планети.

Примхи космічної погоди тією чи іншою мірою відчувають абсолютно усі живі організми на нашій планеті і люди, зрозуміло, не є винятком. Для багатьох людей цей вплив залишається практично непоміченим. Однак є й ті, хто чутливіші до подібних змін. Метеозалежність може проявлятися більш явно у зв'язку з індивідуальними особливостями організму, порами року, психічним станом або схильністю до серцево-судинних захворювань.

Особливо сильний вплив магнітні бурі мають на людей саме восени, коли стресостійкість організму найслабша. Це пов'язано з тим, що разом із скороченням світлового дня зменшується вироблення меланіну, який відповідає також і за здатність організму протистояти стресу.

Коли і чого очікувати?

Перший електромагнітний сплеск наздогнав нашу планету в період з 6 по 8 листопада. Повноцінною бурею він не став, проте викликав помітне роздратування в магнітному полі, що позначилося на психічному самопочутті, викликало втому і дратівливість.

11 листопада космічна погода обрушить на нас уже сильніший потік сонячних вітрів, які викличуть повноцінну бурю в магнітному полі Землі. У цю дату особливо нелегко доведеться людям похилого віку і страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи.

З 14 по 18 листопада відбудеться одна з найсильніших магнітних бур у поточному році. Вкрай несприятливе геомагнітне середовище здатне викликати сильні мігрені, ускладнення серцевих захворювань та загальну пригніченість організму.

Остання буря осені розпочнеться 23 листопада та триватиме до 29 листопада. В останній день, обурення магнітного поля досягне своєї найвищої точки і буде помітним навіть для тих, хто зазвичай не надто чутливий до погоди.

Як себе вберегти?

Навіть молоді і здорові люди, не схильні до хронічних захворювань можуть відчувати на собі вплив магнітних бур, коли ті досягають свого піку. Цими днями значно посилюється тривожність, погіршується настрій та загальний тонус організму. А більш чутливі до космічної погоди люди можуть відчувати фізичний дискомфорт, головний біль та загострення деяких хронічних захворювань.

Щоб цього уникнути, рекомендується слідувати ряду простих рекомендацій. Насамперед, слід відмовитися від споживання алкоголю, кофеїну, нікотину та інших речовин, які мають помітний вплив на серцево-судинну систему. Зробити це варто хоча б у ті дні, коли магнітні бурі набирають найбільшої сили.

Намагайтеся не втрачати можливості прогулятися на свіжому повітрі. Бажано робити це у сонячні дні. Завдяки прогулянкам та надходженню кисню в організмі знижується рівень кортизолу, відомого також як «гормон стресу». Це зміцнить вас і додасть сили. А ось задушливих місць варто уникати. Наприклад, намагатися пересуватися пішки, а не громадським транспортом.

З тих же причин рекомендується дотримуватись режиму сну. Побудуйте свій графік таким чином, щоб укладатися в ліжко в один і той же час щовечора і відпочивати щонайменше по 8 годин.

Також важливим є водний баланс організму. У період магнітних бур варто споживати більшу кількість рідини (бажано – мінеральної води) та уникати продуктів, які затримують рідину в організмі. Для цього потрібно максимально виключити з раціону все смажене, гостре, жирне, солоне і копчене.

Також варто уникати інтенсивних фізичних навантажень та зосередитись на душевній рівновазі. Замість силових тренувань або бігу в ці дні краще зайнятися йогою, дихальними вправами або приділити годинку-другу читанню. На думку психологів, читання паперової книги у спокійній атмосфері є одним із найефективніших способів боротьби зі стресом.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав прискорити боротьбу із потеплінням клімату
Екологія
Генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав прискорити боротьбу із потеплінням клімату
Гутерріш закликав повернути надію у розколотий світ та подвоїти зусилля у боротьбі з кліматичною кризою. Він назвав нинішню ситуацію у світі «катастрофічною»...
Через повінь у Пакистані загинула щонайменше 1061 людина
Екологія
Через повінь у Пакистані загинула щонайменше 1061 людина
33 мільйони людей постраждали в Пакистані від найбільшої за останні роки повені. Затоплено третину території країни...
Посуха в Європі стала найсильнішою за останні 500 років - Єврокомісія
Екологія
Посуха в Європі стала найсильнішою за останні 500 років - Єврокомісія
47% території Європи перебуває в умовах кризового попередження, за явного дефіциту вологи в ґрунті...
Цього літа в Європі вигоріла рекордна кількість земель: вчетверо більше ніж зазвичай
Екологія
Цього літа в Європі вигоріла рекордна кількість земель: вчетверо більше ніж зазвичай
З 1 січня пожежі знищили 662 776 гектарів лісу в Європі, згідно з оновленими 14 серпня даними Європейської інформаційної системи з лісових пожеж (EFFIS)...
Понад 40 держав закликали росію вивести свої війська із Запорізької АЕС
Екологія
Понад 40 держав закликали росію вивести свої війська із Запорізької АЕС
Документ, крім країн ЄС, підписали представники Великобританії, Австралії, Канади, США, Південної Кореї, Японії, Туреччини, Північної Македонії та інших країн...