Магнітна буря охопила Землю

Магнітна буря охопила Землю

У вихідні на планеті розпочалася магнітна буря, що триватиме до середи. Людям із серцево-судинними захворюваннями варто особливо уважно стежити за здоров'ям. Про це повідомляє Національне управління з питань океану та атмосфери США (NOAA).

«У магнітосфері Землі зараз відбувається слабка магнітна буря, рівень G1», - розповіли в NOAA.

Зазвичай магнітні бурі відбуваються через сонячні спалахи - інтенсивні викиди енергії в атмосфері Сонця. Тривалість імпульсної фази сонячних спалахів зазвичай не перевищує кількох хвилин, а кількість енергії, що вивільняється за цей час, може досягати мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті.

Фотони від спалаху досягають Землі приблизно за 8,5 хвилин після його початку, далі протягом декількох десятків хвилин доходять потужні потоки заряджених частинок, а хмари плазми від сонячного спалаху добираються до нашої планети тільки через дві-три доби.

Плазмові хмари, що викидаються під час спалахів, призводять до збурень геомагнітного поля Землі. Вони впливають на багато областей діяльності людини і здатні приводити до порушення зв'язку, проблем в системах навігації космічних кораблів, виникнення вихрових індукційних струмів в трансформаторах і трубопроводах і навіть руйнування енергетичних систем.

"Якби спалах був рівня G5 - вершиною шкали геомагнітних бур - могло б бути широкомасштабне відключення електроенергії або навіть обвал електромереж. Супутники можуть відчути проблеми з орієнтацією або основними операціями, навігаційні системи можуть бути не працювати протягом кількох днів, а полярні сяйва можна було побачити на тисячі миль на південь". - пояснив провідний синоптик центру прогнозування космічної погоди NOAA Боб Рутледж.

На початку вересня 2019 року було зареєстровано найпотужнішу магнітну бурю за останні роки. Вона тривала більше доби. Причиною магнітної бурі стало посилення швидкості сонячного вітру на навколоземній орбіті, яке призвело до незначної дестабілізації земного магнітного поля, що взаємодіє з сонячним вітром.

«Магнітні бурі впливають на здоров'я людей, особливо на метеочутливих," - говорить Боб Рутледж - "Можливі коливання артеріального тиску в цей період, але здебільшого, ці впливи не сильно виражені, так що більшості людей побоюватися нема чого. Тим, хто страждає серцево-судинними захворюваннями, необхідно стежити за своїм артеріальним тиском - вимірювати його і тримати під контролем».

 

Теги
Схожi
Індію накрив потужний циклон (фото, відео)
Екологія
Індію накрив потужний циклон (фото, відео)
Влада евакуювала 150 тисяч людей, є жертви...
Влада Сьєрра-Леоне продала 100 га заповідного лісу китайцям
Екологія
Влада Сьєрра-Леоне продала 100 га заповідного лісу китайцям
Ліс буде вирубаний, а на його місці побудують промислову рибальську гавань і завод...
В Київському ботсаду імені М.М.Гришка розцвів бузок (фото)
Екологія
В Київському ботсаду імені М.М.Гришка розцвів бузок (фото)
Сотні тисяч квітів окутали ботанічний сад приємним ароматом...
В Америці зійшов з рейок поїзд з небезпечними хімікатами
Екологія
В Америці зійшов з рейок поїзд з небезпечними хімікатами
Влада евакуювала жителів невеликого містечка...
Погода не балує: до України йдуть дощі та грози
Екологія
Погода не балує: до України йдуть дощі та грози
Незабаром календарне літо. А поки над Україною весна, переважно хмарно, температура вдень від +15° С до +29° С, грози...