Лікарі в Ізраїлі дістали у хворої печінку, очистили і повернули назад

Лікарі в Ізраїлі дістали у хворої печінку, очистили і повернули назад

Прорив в онкології: в лікарні "Шиба" в Тель ха-Шомер витягли уражену печінку з організму хворої, видалили пухлину і повернули орган на місце. Таким чином позбавили жінку від пухлини, не видаляючи печінку. Подібна операція проведена в Ізраїлі вперше, а в світі їй піддалися всього 100 хворих. Про це стало відомо в суботу, 21 березня.

Саме хірургічне втручання пройшло 11 березня. В операції брали участь професор Даніель Азулай і доктор Ейлон Лахат, а також бригада хірургів, анестезіологів, медсестер і техніків медичного обладнання. Складна операція за методом ex situ полягала у видаленні пухлини та імплантації здорової печінки назад в організм пацієнтки.

Йдеться про 30-річну репатріантку. Кілька років тому, до переїзду в Ізраїль, вона перенесла операцію з приводу раку кишечника на своїй колишній батьківщині. Після репатріації вона пройшла обстеження в Ізраїлі, і лікарі виявили в її печінці метастаз розміром 15 см. Жінка пройшла курс хіміотерапії, а потім - операцію по новому методу.

Операція складалася з 3 етапів. На першому етапі лікарі витягли печінку і помістили її в стерильний лід при температурі 4 ° С. На другому етапі, який також проводився в середовищі стерильного льоду, видалили пухлину. На закінчення лікарі імплантували "відремонтовану" печінку назад.

"Це вкрай складна операція, - сказав професор Азулай - Вона включала втручання на печінці, що складне саме по собі, і її імплантацію в умовах ризику смертельно небезпечного кровотечі. На щастя, все пройшло успішно, і пацієнтка повинна виписатися через 10 днів ".

Зазначимо, що на початку березня за аналогічним методом було проведено видалення пухлини легень. Ця складна операція відбулася в лікарні "Бейлінсон": лікарі витягли легені з організму, очистили від новоутворення і повернули назад.

"Це дає надію хворим, яких раніше вважали безнадійними, - говорить доктор Лахат - Це новий варіант лікування, операція з високим ризиком смертності, що вимагає високого ступеня обережності і правильного вибору відповідних пацієнтів. Операція пред'являє високі вимоги до майстерності хірургів і піддає хворих серйозному ризику, але при цьому дає надію на одужання ".

Раніше Український дощ повідомляв, що китайські медики провели першу в світі успішну трансплантацію обох легенів пацієнта, інфікованого коронавірусом, що має велике значення для зниження числа летальних випадків.

Теги
Схожi
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
Медицина
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
5 квітня сеньйору Ернандес виписали з інтенсивної терапії під оплески медиків клініки...