Лежать у коридорах: що відбувається в лікарнях з covid-пацієнтами

У багатьох лікарнях уже не знають, куди класти хворих на коронавірус. Навіть до приватної клініки потрапити непросто – госпіталізують лише після внесення депозиту у кілька десятків тисяч гривень.
Своє розслідування ппровели Надзвичайні новини.
У Києві під лікарнями, які приймають пацієнтів із Covid-19, вишикувалися довжелезні черги зі швидких.
В одній із них хворим ставлять крапельниці просто в коридорі, а у кого підвердженого діагнозу немає, взагалі відмовляють у госпіталізації.
Медзаклади переповнені майже по всій країні. В Одесі швидка три години возила хворого чоловіка, а потім просто висадила посеред вулиці.
Навіть пацієнтам, які готові платити за своє лікування, доводиться чекати.
Про історію своєї родички, яка захворіла на коронавірус, розповіла в мережі журналістка Людмила Троїцька і попросила поширити правду про власний досвід.
"Рідній тітці зробили операцію в київській лікарні і там заразили ковідом. Оскільки там ніхто до неї цілодобово не підходив (це при тому, що людина добу рвала!) ... за допомогою знайомих вдалося перевести тітку в київську лікарню №18 (поруч з червоним корпусом університету). Дві доби людина ригає. Лікарі в палати до пацієнтів не заходять взагалі! Від слова "взагалі"! До всіх! Тільки медсестра на поверсі у відповідь на прохання покликати кого-небудь з лікарів, гаркає, щоб зайшли в палату. Двоюрідний брат таки знайшов вчора лікуючого лікаря і той навіть пообіцяв зайти подивитися тітку. Але обіцяного в наших лікарнях три роки чекають. Сьогодні брат вже прилетів до Києва і за руку затягнув лікаря в палату. Взяли кров на аналіз. На цьому поки все. Але проблема в тому, що, зі слів тітки, в цій лікарні цілодобово взагалі ніхто не підходить до хворих. Питання: так нафіга хворих класти в лікарні? Може, нехай уже вдома вмирають?" - пише Людмила.
В одній із приватних клінік розповіли, що місць у них немає, все відбувається в порядку живої черги, а щоб таки поклали, треба заплатити депозит у 80 тис. грн. Доба перебування обійдеться приблизно у 25-30 тис. грн.
Якщо поширення коронавірусу не вдасться спинити, на медичну систему може чекати колапс. Керівник Національної медичної палати Сергій Кравченко прогнозує, що на піку інфекції почнеться найстрашніше – лікарям доведеться буквально обирати, хто житиме.
За його словами, перевага надаватиметься дітям і людям працездатного віку.
Станом на 12 жовтня в Києві та ще 5 областях ліжка для хворих на Covid-19 заповнені більш ніж на 70%.
Найбільш завантажені лікарні у Донецькій (95,4%), Луганській (93,7%), Одеській (76,7%), Харківській (72,3%) і Дніпропетровській (70,2%) областях.