Корови розповідають одна одній про те, що відчувають - заявляє дослідження

Згідно з дослідженням Сіднейського університету, тварини володіють індивідуальними вокальними характеристиками і змінюють свої голосові сигнали в залежності від емоцій, які відчувають.
Олександра Грін, провідна авторка дослідження, сказала:
«Корови товариські, соціальні тварини. В якомусь сенсі не дивно, що вони зберігають свою індивідуальність протягом всього свого життя», «Нам вперше вдалося проаналізувати голос, щоб отримати переконливі докази цієї риси».
Вивчаючи стадо з 18 корів голштино-фризької породи протягом п'яти місяців, аспірантка факультету природничих наук Університету Сіднея Олександра Грін визначила, що корови дають індивідуальні голосові сигнали в різних позитивних і негативних ситуаціях. Це допомагає їм підтримувати контакт зі стадом і висловлювати хвилювання, збудження, захват або страждання.
Дослідження записало 333 зразки звуків, які видають корови, і проаналізувало їх за допомогою програм акустичного аналізу зі своїми колегами з Франції та Італії, оцінюючи «наскільки збуджена або щаслива тварина в певній ситуації».
«Ми виявили, що вокальна індивідуальність великої рогатої худоби відносно стабільна в різних емоційно навантажених сільськогосподарських ситуаціях», - сказала міс Грін, - «У них у всіх дуже особливі голоси. Я можу, навіть не дивлячись, сказати, яка саме з корів мукає, лише почувши її голос».
Позитивні с/г ситуації включали час естрального циклу у корів і очікування годування. Негативні - коли їм було відмовлено в їжі, а також під час фізичної та візуальної ізоляції від решти стада.
«Звуки, які видавали корови, були пов'язані з їхніми емоціями і тим, що вони відчували в ті моменти», - пояснила авторка.
Попереднє дослідження показало, що матері-корови та їхні телята спілкуються, використовуючи особливе мукання. Дослідження міс Грін підтверджує, що корови зберігають ці індивідуальні голосові здібності протягом всього свого життя і в стаді.
Дослідження 2018 року показало, що тварини спілкуються одне з одним аналогічно людям. Почергове спілкування (turn-taking) в діалогах раніше вважалося чимось, що відрізняло людську мову від спілкування інших тварин між собою, але тепер нам відомо, що ця особливість існує в усьому тваринному світі.