[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Коронавірус: які симптоми і як від нього захиститися

Коронавірус: які симптоми і як від нього захиститися

Грип, застуда, алергія і хвороба від коронавируса COVID-19 мають схожі симптоми: хворе горло, стомлення і сухий кашель. Через це лікарям може бути складно відразу розпізнати нову хворобу, яку вже оголосили пандемією.

Коронавірус викликає хворобу, яку назвали COVID-19. Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила її пандемією - сильної і поширеною у багатьох країнах епідемією. Число виявлених випадків зараження зростає щодня, як і число загиблих. Діагностику захворювання ускладнює те, що його симптоми досить схожі на ознаки грипу, застуди та алергії. Як все-таки відрізнити від них коронавірус?

Симптоми

У COVID-19 є три симптоми, які разом не характерні для трьох інших хвороб. У хворих коронавірусів, як правило, спостерігається:

  • висока температура
  • сухий кашель
  • утруднене дихання

Ознаки вірусної інфекції зазвичай починаються з високої температури, потім починається сухий кашель, через тиждень з'являється утруднене дихання. 

Жар - самий найрозповсюджений симптом коронавірусу, який спостерігається майже у 90% пацієнтів. Приблизно кожен п’ятий зіткається із затрудненим диханням, часто з кашлем, багато хто відчуває стомлення.

Коронавірус заражає легені. Ознаки вірусної інфекції зазвичай починаються з високої температури, потім починається сухий кашель. За спостереженнями вчених, у середньому симптоми проявляються через п'ять днів з моменту зараження, проте у деяких людей цей період може бути довше.

Відмінність від грипу та застуди

Перші два симптоми бувають і при вірусі і при грипі, а рідше - при алергії. При застуді сильний жар буває рідко, а сухий кашель як правило не турбує сильно хворого. Проблеми з диханням можуть бути тільки при алергії: при застуді і грипі такі симптоми не спостерігаються.

Головні болі, біль в м'язах і горлі, а також стомлення можуть також спостерігатися (хоча і не часто) при COVID-19. При грипі ці симптоми, навпаки, зустрічаються часто. Біль у м'язах і горлі також звичайна справа при застуді і ніколи не виявляються при алергії. Голова, навпаки, може іноді боліти при алергії і рідко - при застуді.

Діарея при коронавірусі трапляється рідко, хоча такі випадки теж описані.  Рідко при COVID-19 буває і нежить. А при застуді і алергії це звичайна справа. Іноді нежить спостерігається при грипі. Нарешті, при коронавірусі і грипі люди не чхають, на відміну від застуджених і алергіків.

Коронавірус поширюється, коли заражена людина кашляє і дрібні краплі мокротиння - наповнені вірусом - потрапляють в повітря.

Вони можуть потрапити в організм здорової людини через дихальні шляхи або ж якщо ви зачепите поверхню, куди потрапила крапля зараженого мокротиння, а потім доторкнетеся до свого обличчя - носа, очей або рота.

Профілактика

Щоб уникнути зараження, намагайтеся не контактувати на близькій відстані з інфікованою людиною, чхайте і кашляйте в одноразову серветку і відразу її викидайте і не чіпайте обличчя немитими руками.

Маски, на думку медків,  не надають ефективного захисту.

Як захиститися від коронавируса? Найкращий спосіб - це регулярне і ретельне миття рук з милом.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
В світі масово відкриваються кіоски Corona Drive In
Медицина
В світі масово відкриваються кіоски Corona Drive In
Всі бажаючі можуть швидко здати безкровні тести на коронавірус, не покидаючи власного авто...
Вже є комплекти для самостійного тестування на коронавірус
Медицина
Вже є комплекти для самостійного тестування на коронавірус
У Сполучених Штатах хочуть полегшити забір зразків для тестування на COVID-19...
Тести на COVID-19 проводитимуть вдома
Медицина
Тести на COVID-19 проводитимуть вдома
Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров'я, Головний державний санітарний лікар України Виктор Ляшко...
Лікарі в Ізраїлі дістали у хворої печінку, очистили і повернули назад
Медицина
Лікарі в Ізраїлі дістали у хворої печінку, очистили і повернули назад
Прорив в онкології: в лікарні «Шиба» в Тель ха-Шомер витягли уражену печінку з організму хворої, видалили пухлину і повернули орган на місце...
Найбагатша людина Азії закупила для  українців експрес-тести на коронавірус на $80 млн
Медицина
Найбагатша людина Азії закупила для українців експрес-тести на коронавірус на $80 млн
Уже в суботу тест-системи в кількості, достатній для 1 млн осіб, прибули в Україніу, їх направлять в лікарні і військовим, розповів глава держави...