[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Коронавірус: які симптоми і як від нього захиститися

Коронавірус: які симптоми і як від нього захиститися

Грип, застуда, алергія і хвороба від коронавируса COVID-19 мають схожі симптоми: хворе горло, стомлення і сухий кашель. Через це лікарям може бути складно відразу розпізнати нову хворобу, яку вже оголосили пандемією.

Коронавірус викликає хворобу, яку назвали COVID-19. Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила її пандемією - сильної і поширеною у багатьох країнах епідемією. Число виявлених випадків зараження зростає щодня, як і число загиблих. Діагностику захворювання ускладнює те, що його симптоми досить схожі на ознаки грипу, застуди та алергії. Як все-таки відрізнити від них коронавірус?

Симптоми

У COVID-19 є три симптоми, які разом не характерні для трьох інших хвороб. У хворих коронавірусів, як правило, спостерігається:

  • висока температура
  • сухий кашель
  • утруднене дихання

Ознаки вірусної інфекції зазвичай починаються з високої температури, потім починається сухий кашель, через тиждень з'являється утруднене дихання. 

Жар - самий найрозповсюджений симптом коронавірусу, який спостерігається майже у 90% пацієнтів. Приблизно кожен п’ятий зіткається із затрудненим диханням, часто з кашлем, багато хто відчуває стомлення.

Коронавірус заражає легені. Ознаки вірусної інфекції зазвичай починаються з високої температури, потім починається сухий кашель. За спостереженнями вчених, у середньому симптоми проявляються через п'ять днів з моменту зараження, проте у деяких людей цей період може бути довше.

Відмінність від грипу та застуди

Перші два симптоми бувають і при вірусі і при грипі, а рідше - при алергії. При застуді сильний жар буває рідко, а сухий кашель як правило не турбує сильно хворого. Проблеми з диханням можуть бути тільки при алергії: при застуді і грипі такі симптоми не спостерігаються.

Головні болі, біль в м'язах і горлі, а також стомлення можуть також спостерігатися (хоча і не часто) при COVID-19. При грипі ці симптоми, навпаки, зустрічаються часто. Біль у м'язах і горлі також звичайна справа при застуді і ніколи не виявляються при алергії. Голова, навпаки, може іноді боліти при алергії і рідко - при застуді.

Діарея при коронавірусі трапляється рідко, хоча такі випадки теж описані.  Рідко при COVID-19 буває і нежить. А при застуді і алергії це звичайна справа. Іноді нежить спостерігається при грипі. Нарешті, при коронавірусі і грипі люди не чхають, на відміну від застуджених і алергіків.

Коронавірус поширюється, коли заражена людина кашляє і дрібні краплі мокротиння - наповнені вірусом - потрапляють в повітря.

Вони можуть потрапити в організм здорової людини через дихальні шляхи або ж якщо ви зачепите поверхню, куди потрапила крапля зараженого мокротиння, а потім доторкнетеся до свого обличчя - носа, очей або рота.

Профілактика

Щоб уникнути зараження, намагайтеся не контактувати на близькій відстані з інфікованою людиною, чхайте і кашляйте в одноразову серветку і відразу її викидайте і не чіпайте обличчя немитими руками.

Маски, на думку медків,  не надають ефективного захисту.

Як захиститися від коронавируса? Найкращий спосіб - це регулярне і ретельне миття рук з милом.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Зафіксовано перший в світі факт передавання коронавірусу від тварини до людини
Медицина
Зафіксовано перший в світі факт передавання коронавірусу від тварини до людини
У Нідерландах зафіксовано перший факт передавання коронавірусу від тварини до людини. На фермі перехворіло вже кілька тварин...
У скільки обійдеться киянам виклик лікаря додому
Медицина
У скільки обійдеться киянам виклик лікаря додому
Медики стверджують, що в разі зараження COVID-19 у хворого вже на третій день може розвинутися пневмонія і буквально за пару днів призвести до летального результату....
Вчені знайшли людей, яких не бере коронавірус
Медицина
Вчені знайшли людей, яких не бере коронавірус
Дослідники з'ясували, що зараження вірусом SARS-CoV, який став причиною спалаху атипової пневмонії 17 років тому, викликає вироблення антитіл, націлених на білок «шип» (S-білок), який нейтралізує SARS-CoV-2....
Вакцину від коронавірусу успішно випробували на людях в США
Медицина
Вакцину від коронавірусу успішно випробували на людях в США
На першій стадії препарат показав себе безпечним, він переноситься без ускладнень. Компанія очікує, що фінальна стадія клінічних випробувань почнеться в липні...
Луганських лікарів кличуть у Москву боротися з вірусом
Медицина
Луганських лікарів кличуть у Москву боротися з вірусом
За словами медиків, така робота оформляється як відрядження зі збереженням робочого місця. Проте, багато хто відмовляється їхати в Росію...