Коли не можна садити городину: що говорять народні прикмети

Щоб отримати щедрий та смачний урожай, слід завчасно потурбуватися про підживлення грунту. Є універсальні добрива, які допоможуть наситити рослини поживними речовинами – гній, компост, торф, зола тощо. Мінеральні добрива можна додавати до органічних, щоб посилити їхню дію.
Не слід забувати і про правильне сусідство: перець краще не саджати поруч із бобовими, а картоплю – на одній грядці з пасльоновими.
Однак поряд з загальними порадами існують ще й народні прикмети. Наприклад, кукурудзу здавна починали сіяти, коли зацвітали вишні. А моркву замочували рано вранці, до схід сонця, щоб вродили великі та солодкі плоди.
Наші пращури казали:
- Соняшники краще сіяти у суботу, коли сонце не надто активне – на світанку або після його заходу. Сіяти соняшники треба у тиші, не розмовляючи про буденні проблеми. Також на світанку сіють горох та замочують насіння моркви.
- Гарбузи здавна садили у "базарні" дні.
- Почали лопатися сережки на березах – пора сіяти зернові.
- На вербі з’явилися котики, а на клумбах зацвіли нарциси – час сіяти редиску, капусту та салат.
- Зацвіла бузина та черемха – можна садити картоплю, холодів більше не буде.
- За прикметами, цибулю слід посадити до того, як на річках заквакають жаби.
- Розпустилися вишні – час сіяти кукурудзу та кріп, а з цвітінням яблунь починали сіяти овес.
- Звертали увагу також на калину та горобину. За повір’ями, щойно зацвітуть ці кущі – можна висаджувати на грядки помідори, огірки, патисони та гарбузи.
До речі, у народі кажуть, що помідори та огірки не можна саджати поруч на грядці. Це сусідство стане причиною поганого плодоношення. У прикмети є і наукове пояснення.
Український Дощ писав раніше, що Дніпро продовжує виходити з берегів: в Укргідроенерго пояснили причину підтоплень.