Клімат планети. Що змінилося за п'ять років після Паризької угоди

Клімат планети. Що змінилося за п'ять років після Паризької угоди

У п'ятницю, 11 грудня, виповнилося рівно п'ять років укладенню Паризької кліматичної угоди. Країни Євросоюзу дійшли згоди у питанні, що передбачає зменшення викидів в атмосферу парникових газів до 2030 року «як мінімум на 55%» порівняно з 2019 роком. Видання RFI підвело підсумки минулого періоду.

12 грудня 2015 року Євросоюз і ще 195 країн світу підписали Паризьку угоду щодо клімату на планеті.

Поставлені цілі передбачали зменшення викидів парникових газів і обмеження підвищення температури на 1,5 ° до кінця століття. Зокрема у Франції за п'ять минулих років було прийнято низку відповідних законів і утворена Верховна рада з питань клімату. Однак перший же її доповідь показала, що викиди у Франції знижуються лише на 1% на рік, а для досягнення результату «мінус 40%» викидів в 2030 і атмосферної рівноваги в 2050 потрібно прискорити темпи як мінімум у три рази.

Це призвело до акцій громадянської непокори, в тому числі до захоплення банків. У деяких меріях французьких міст активісти зірвали зі стін портрети Еммануеля Макрона.

Напередодні Макрон отримав 149 різних екологічних пропозицій, з яких 146 пообіцяв передати до парламенту і у відповідні міністерства та відомства. Проте пандемія і викликаний нею карантин повністю зайняли увагу адміністрації і Макрон не виконав своїх обіцянок. При цьому пандемія, зупинивши виробничу діяльність і вільне переміщення по планеті, сама по собі зменшила викиди в атмосферу на 7%.  Це повинно знизити температуру до 2050 року на 0,01°.

Кілька важливих подій також вплинули на боротьбу з потеплінням. Президент США Дональд Трамп наступного дня після свого вступу на посаду заявив про вихід з Паризької угоди, а потім дозволив видобуток нафти і газу на заповідних територіях Аляски.

Данія, один з головних виробників нафти на території ЄС, навпаки, заявила 4 грудня 2020 року, що припинить видобуток у Північному морі до 2050 року. Нагадаємо, що нафто- і газовидобувні компанії відповідальні приблизно за 40% усіх викидів. Однак Данія не включила в цей протокол Гренландію, де існують великі запаси викопного палива.

Нарешті, Китай, на який припадає найбільша кількість викидів серед усіх країн світу (40%) запланував будівництво за кордоном значної кількості теплових електростанцій, що працюють на вугіллі, в тому числі в Зімбабве і Пакистані.

Експерти Всесвітньої програми вивчення клімату (WCRP) роблять висновок, що при збереженні сьогоднішніх темпів зміни клімату людство повинно приготуватися до потепління в середньому на 2,3 - 4,5 °C.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Одеській області врятували рідкісного пелікана
Екологія
В Одеській області врятували рідкісного пелікана
На Тилігульському лимані між Миколаївської та Одеської областей врятували рідкісного пелікана. У птаха було поранено крило...
В Україну в лютому прийде «спека» до +15
Екологія
В Україну в лютому прийде «спека» до +15
Синоптик прогнозує, що сильних морози вже не буде. Невелике похолодання чекає на українців в кінці січня. А в лютому очікується висока відмітка на термометрах....
У небі над Кривим Рогом помітили гало - рідкісне природне явище (фото)
Екологія
У небі над Кривим Рогом помітили гало - рідкісне природне явище (фото)
Гало формується завдяки кристалам льоду в атмосфері...
Японські біологи пояснили інтерес кішок до котячої м'яти
Екологія
Японські біологи пояснили інтерес кішок до котячої м'яти
Японські біологи з'ясували, що кішок приваблює листя котячої м'яти (актинідії) тому, що в них містяться речовини, що відлякують комарів...
В Україні різко потеплішає
Екологія
В Україні різко потеплішає
Уже завтра в низці областей очікується до восьми градусів тепла. Однак на північному сході мороз і снігопади ще протримаються...