[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Китай зацікавлений не у війні зі США, а у повному контролі над Тайванем

Китай зацікавлений не у війні зі США, а у повному контролі над Тайванем

Ненсі Пелосі прилетіла на Тайвань, розпочала свій робочий візит і відлетить після його закінчення. А що далі?

І тепер трохи інформації до роздумів для всіх, хто вважає, що якщо літак з Ненсі Пелосі не збили, то небезпека війни зникла, Китай принижений і розчавлений, а США вийшли переможцем. У політиці не все так лінійно, як хотілося б диванним експертам.

Справа в тому, що Китай зацікавлений не у війні зі США, а у повному контролі над Тайванем в рамках доктрини Єдиного Китаю. Понад те, офіційний Пекін ніколи не приховував, що планує брати Тайвань під контроль саме військовим шляхом. Тому візит Пелосі може стати тим самим каталізатором, який прискорить усі процеси, і ми вже найближчим часом можемо побачити, як Китай розпочне військову операцію проти Тайваню.

Якщо в Китаї вважатимуть, що такий розвиток ситуації має бути образливим для США, то вторгнення почнеться найближчим часом, а може й одразу після відльоту Пелосі. Якщо захочуть краще підготуватися, візьмуть пару місяців на підготовку. Але для Пекіна важливо УСПІШНО провести військову операцію до початку виборів.

23 жовтня 2017 року на XIX з'їзді компартії Китаю голову КНР Сі Цзіньпіна було переобрано на посаду генерального секретаря центрального комітету компартії Китаю. Цього року восени будуть чергові вибори. І Сі Цзіньпін хоче знову переобратися.

Але є проблеми - падіння економіки, проблеми в дипломатичних питаннях та багато помилок, скоєних під час пандемії COVID-19. І він має сильний конкурент Лі Кецян. У Китаї немає демократичних виборів, але є внутрішньопартійна конкуренція. Все це може перешкодити переобранню Сі Цзіньпіна. Тому йому потрібен якийсь успіх. І контроль над Тайвані може дати Сі можливість переобратися.

Тому я не поспішав би видихати і вважати, що ситуація вже не критична для всього світу. Адже США, швидше за все, не стоятимуть осторонь і дивитися на вторгнення та окупацію Тайваню. Отже загроза великої війни нікуди не поділася. Звичайно ж дипломати робитимуть все, щоб уникнути цієї війни, але у Китаю дуже багато причин і спокус, щоб зробити все по-своєму.

Як там співав Цой? "Мамо, ми всі важко хворі! Мамо, я знаю, ми всі збожеволіли." І він мав рацію. Суїцидальні нахили цього світу не дають розслабитися. А вже цього року ми побачимо, як розвиватиметься історія, яку прискорив візит Пелосі до Тайваню. Дуже хочеться, щоб Китай не почав воєнних дій. Але від мого бажання у цьому питанні нічого не залежить.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Усі росіяни - злочинці, нація моральних потворів і злочинців. Усіх - до відповідальності!
У Мінкульті пахне корупцією та брехнею: український режисер зняв кліп для російської співачки
Немало тих, хто намагається применшити вчинок Залужного. Навіщо?
«Пташка» виборювала незалежність України не у фейсбуці, а на полі бою. Тож стуліть пельку!