Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 35 000 осіб

Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 35 000 осіб

Через тиждень після найпотужнішого землетрусу в Туреччині та Сирії рятувальники продовжують вилучати з-під завалів тіла загиблих. Кількість жертв катастрофи в обох країнах перевищила 35 000 осіб і, схоже, ця кількість продовжуватиме зростати. Це найсмертоносніший землетрус у Туреччині з 1939 року.

За останніми даними турецької рятувальної організації Afad, які 13 лютого передає агентство France-presse, кількість загиблих у Туреччині — 31 643. Майже 3600 людей загинуло в Сирії, де від лиха найсильніше постраждали контрольовані повстанцями території північного заходу, знову залишивши без даху над головою людей, які вже неодноразово втрачали будинки внаслідок десятирічної громадянської війни. Цей регіон отримав мало допомоги, порівняно з районами, контрольованими сирійським урядом.

Допомога Сирії заблокована

Допомога повстанцям була частково відкладена через відсутність «зеленого світла» з боку ісламістського угруповання «Хайят Тахрір аш-Шам» (ХТШ), яке контролює частину північно-західної Сирії, пояснив представник ООН Єнс Лаєрке. Джерело в ХТШ в Ідлібі повідомило агентству Reuters, що угруповання не допустить жодних постачань з районів, які утримують сирійські урядові війська і що допомога має проходити через Туреччину. "Туреччина відкрила всі дороги, і ми не дозволимо (сирійському) режиму скористатися ситуацією, щоб показати, що вони допомагають", - сказало джерело.

За словами Єнса Лаєрке, Організація Об'єднаних Націй сподівається активізувати операції з надання допомоги на сирійсько-турецькому кордоні, відкривши ще два контрольно-пропускні пункти для доставки гуманітарних вантажів. Нині відкрито лише коридор через КПП «Баб-ель-Хава».

«На даний момент ми покинули жителів північно-західної Сирії», — написав у Twitter Мартін Гріффітс, заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань, який відвідав турецько-сирійський кордон, де зараз є єдиний прикордонний пост ООН.

«Вони справедливо почуваються покинутими», — додав він, пообіцявши подвоїти зусилля, щоб швидко покращити ситуацію.

У понеділок Мартін Гріффітс вирушив у північне сирійське місто Алеппо, щоб оцінити збитки від землетрусу і виступити за надання допомоги районам, які контролюють сирійські урядові війська і утримуються повстанці.

Перша допомога від Європейського союзу для районів Сирії, що підконтрольні режиму Башара Асада, прибула в Дамаск у неділю.

За словами Генерального директора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса, який зустрівся в неділю з сирійським президентом Башаром Асадом, Сирія може відкрити нові контрольно-пропускні пункти, щоб забезпечити доставку допомоги до постраждалих районів, які знаходяться під контролем повстанців.

Крім цього, Башар Асад зустрівся з міністром закордонних справ Об'єднаних Арабських Еміратів, які зробили великий внесок у надання гуманітарної допомоги постраждалим від землетрусу.

Глава ООН Антоніу Гутерріш висловився дуже ясно: враховуючи масштаби лиха, жодні санкції не можуть завадити населенню.

Міністерство фінансів США оголосило про тимчасове скасування деяких санкцій, пов'язаних із Сирією, сподіваючись, що допомогу постраждалому населенню буде доставлено якнайшвидше. Цей захід «дозволяє на 180 днів усі операції, пов'язані з допомогою жертв землетрусу, які інакше були б заборонені» санкціями проти Сирії.

Пошуки тих, хто вижив, і випадки мародерства

Пошуки тих, хто вижив при цьому, тривають — у місті Антакья на півдні Туреччини команда китайських рятувальників і турецьких пожежників врятувала 54-річного сирійця Маліка Міланді, який протримався під завалами 156 годин. Туреччина повідомила, що близько 80 000 осіб було госпіталізовано і більше мільйона людей перебувають у тимчасових сховищах.

Розкритикований за управління ліквідацією наслідків катастрофи, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, кандидат на переобрання у червні, пообіцяв розпочати відновлення зруйнованого житла протягом кількох тижнів. Він також погрожував суворим покаранням тим, хто спробує скористатися ситуацією для скоєння крадіжок.

Рятувальниця із південно-східної провінції Шанліурфа розповіла агентству, що бачила злодіїв у місті Антакья:

"Ми не можемо сильно втручатися, тому що більшість мародерів озброєні ножами".

У Кахраманмарасі людина похилого віку заявила, що з його будинку вкрали золоті прикраси, а у портовому місті Іскендерун поліція була розгорнута на перехрестях торгових вулиць, на яких розташовано безліч телефонних та ювелірних магазинів.

Дві німецькі групи допомоги призупинили операції в Туреччині в суботу, пославшись на випадки зіткнень між різними групами та побоювання з приводу безпеки у районах, що постраждали від землетрусу.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
В Парижі учасники переговорів щодо пластику намагаються досягнути глобальної угоди
Екологія
В Парижі учасники переговорів щодо пластику намагаються досягнути глобальної угоди
Методи вирішення проблеми захисту від пластику було запропоновано напередодні паризьких переговорів у черговій доповіді ООН...
В Ужгороді та Мукачеві зацвіли екзотичні тюльпанові дерева: їх завезли в Україну в 1813 році
Екологія
В Ужгороді та Мукачеві зацвіли екзотичні тюльпанові дерева: їх завезли в Україну в 1813 році
Тюльпанове дерево, яке є родичем магнолії, розквітає упродовж кількох тижнів під впливом температури повітря....
Землю накриє найсильніша в травні магнітна буря, яка триватиме 4 дні
Екологія
Землю накриє найсильніша в травні магнітна буря, яка триватиме 4 дні
Магнітні бурі в травні триватимуть 4 дні поспіль і можуть негативно вплинути на самопочуття...
Процвітання медуз може суттєво нашкодити довкіллю. Як зоологи пропонують боротися із проблемою?
Екологія
Процвітання медуз може суттєво нашкодити довкіллю. Як зоологи пропонують боротися із проблемою?
Медузи розмножуються надзвичайно швидко. Деякі види навіть є практично «безсмертними»...
Скорочення на 25% чисельності птахів у Європі ставить під загрозу усі екосистеми континенту
Екологія
Скорочення на 25% чисельності птахів у Європі ставить під загрозу усі екосистеми континенту
Безпрецедентне за розмахом дослідження орнітологів було опубліковано на сторінках американського наукового журналу Proceedings of the National Academy of Sciences...