Генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав прискорити боротьбу із потеплінням клімату

Генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав прискорити боротьбу із потеплінням клімату

Питання фінансової допомоги бідним країнам Півдня в рамках боротьби з потеплінням клімату буде центральним у рамках конференції ООН з клімату в Шарм-еш-Шейху (СОР27). В інтерв'ю RFI/France24 у Нью-Йорку глава ООН Антоніу Гутерріш назвав допомогу країнам Півдня «життєво важливою». Він нагадав, що збереження обсягів викидів парникових газів на нинішньому рівні рівнозначне «справжньому самогубству».

В очікуванні відкриття 7 листопада СОР27, йдуть міжнародні консультації у пошуках рішень та консенсусу. Перед початком у Нью-Йорку 77-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш закликав повернути надію у розколотий світ та подвоїти зусилля у боротьбі з кліматичною кризою. Він назвав нинішню ситуацію у світі «катастрофічною».

Антоніу Гутерріш:

"Головна проблема боротьби зі зміною клімату — це нинішня ситуація, яку я назвав би катастрофічною. Нам потрібно негайно почати скорочувати викиди. Ми вже бачили гігантські повені в Пакистані та посуху в Африці – 4 роки посухи на Африканському Розі – і п'ятий рік, схоже, буде таким самим. Ми бачили урагани, лісові пожежі тощо".

"У момент, коли ми мали розпочати скорочення викидів, вони продовжують зростати! Ми повинні були почати відмовлятися від викопного палива, натомість спостерігається відродження викопних енергоносіїв. На нас чекає катастрофа, якщо ми не змінимо курсу. І ми не так багато часу. Тому що відбуваються незворотні процеси. Ми проходимо через так звані "точки неповернення" у питаннях клімату, через які утримання потепління в межах 1,5 ° С буде нереальним. Нам потрібно до 2030 року скоротити викиди на 45%, натомість у нас буде, за нинішніх темпів, зростання на 14%. Це справжнє самогубство".

"Тому особливо важливою є політика підтримки країн, які найбільше постраждали від зміни клімату, щоб допомогти їм створити стійку інфраструктуру, зміцнити здатність суспільства до виживання. Тому ми завжди говорили, що половина кліматичних фондів має йти на адаптацію до клімату".

"На жаль, ми ще грошей не отримали. Є обіцянка 40 мільярдів до 2025 року для фінансування їхнього сталого розвитку, прийнята в Глазго. Поки не ясно, чи буде виконана ця обіцянка. Тому розвинені країни мають підтвердити, як вони виконуватимуть ці обіцянки. А також надання допомоги у розмірі 100 мільярдів на рік, передбаченої на конференції з клімату у Парижі. Ці суми не були надані ні 2020, ні 2021 року. Це підриває довіру між Північчю та Півднем".

"Для нас важлива впевненість, оскільки йдеться не лише про скорочення викидів у розвинених країнах. Життєво важливо домогтися скорочення викидів у країнах з економікою, що розвивається (Китай, Росія, Індонезія тощо). Цілком необхідно налагодити механізми співробітництва між розвиненими та бідними країнами, щоб вони могли почати скорочувати викиди раніше, ніж планувалося раніше.
Генеральний секретар ООН і Голова Генеральної Асамблеї ООН у понеділок, 19 вересня, закликали учасників 77-ї сесії в Нью-Йорку не здавати позицій і не упускати з мети сталого розвитку (ЦУР) для побудови кращого світу".

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
На Рівненщині бобри допомагають ЗСУ захищати кордон України (відео)
Екологія
На Рівненщині бобри допомагають ЗСУ захищати кордон України (відео)
Навіть природа допомагає мешканцям Рівненщини. До захисту районів, які межують з Білоруссю, долучилися українські бобри...
Йде хвиля похолодання: коли в Україні очікувати снігопадів
Екологія
Йде хвиля похолодання: коли в Україні очікувати снігопадів
Цього року погода у січні дивує своїм аномальним теплом. У багатьох містах України навіть фіксуюють температурні рекорди. Але все повертається на круги своя
...
Озоновий шар Землі відновлюється в міру зниження концентрації шкідливих речовин у повітрі
Екологія
Озоновий шар Землі відновлюється в міру зниження концентрації шкідливих речовин у повітрі
Озоновий шар, що захищає Землю від ультрафіолетового випромінювання Сонця, витончувався десятиліттями особливо через діяльність людини...
Від повені на Філіппінах постраждали понад 390 тисяч людей
Екологія
Від повені на Філіппінах постраждали понад 390 тисяч людей
Загинуло не менше 25 людей, ще 26 людей вважаються зниклими безвісти. Дев'ятеро людей отримали травми...
Джо Байден оголосив про надзвичайну ситуацію у штаті Нью-Йорк через аномальну хуртовину
Екологія
Джо Байден оголосив про надзвичайну ситуацію у штаті Нью-Йорк через аномальну хуртовину
За останніми даними, у США та Канаді не менше 50 людей загинули через затяжний зимовий шторм, який обрушився на більшу частину території двох країн...