Дослідники дізналися, в яких країнах найбрудніше повітря

Ексетерський університет склав карту атмосферного забруднення Землі за останні 10 років. Виявилося, близько 50% жителів планети дихають повітрям з дуже високою концентрацією пилу і токсичних аерозолів. Велика частина цих людей проживає в Африці і Південній Азії. Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), брудне повітря вбиває приблизно 7 мільйонів осіб на рік.
Серед небезпечних забруднюючих речовин є озон і частинки пилу природного і штучного походження (безпечна межа - 10 мкг / м3 повітря, проте в багатьох мегаполісах вона перевищена). Важливо, що в останньому аналізі враховували не тільки промислове забруднення, але, наприклад, і піски Сахари, які піднімаються в повітря вітрами.
Приблизно половина жителів планети зараз дихає повітрям, концентрація пилу і аерозолів в якому значно перевищує норми ВООЗ. Для майже 55% регіонів цей показник в останні роки зріс, а не впав, незважаючи на спроби змінити екологічне законодавство. Найгірша ситуація в Північній Африці, Індії, Бангладеш, Китаї та країнах Середньої Азії. Щоправда, в Європі, США, Мексиці, Канаді, Росії, Бразилії, Австралії та в ряді країн на півдні Африки ситуація з якістю повітря значно покращилася.