[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Популізм довів Венесуелу до зубожіння. Популізм гальмує реформи та розвиток України

Популізм довів Венесуелу до зубожіння. Популізм гальмує реформи та розвиток України

Це лонґрід. Я розумію, що не багато хто його подужає. Розумію, що цей текст не збере багато лайків. Але ж я й не орієнтуюсь на любителів простих рішень.

Хто найбільший ворог України сьогодні – корупція чи війна? Ні перше і не друге. Корупція та війна це проблеми, але вони вирішуються за наявності політичної волі. Ми маємо ще одну проблему, яка вже досягла таких розмірів, що скоро стане ворогом номер один в Україні. Йдеться про популізм. Про войовничий популізм, який беруть на озброєння дедалі більше політиків і в полон якого потрапляють виборці України. А цієї проблеми, політичною волею чи правоохоронними органами, не вирішити!

Політичні стратегії "про все і ні про що", незалежно від їхньої ідеологічної форми, гальмують реформи та розвиток України. Але вчитися завжди краще на чужих помилках, тому звернемося до досвіду Венесуели - країни популізму, що переміг. Яскравий клич Уго Чавеса "повернемо владу народу" свого часу був приречений на успіх, не менший за серіал "Слуга народу". Так, Мадуро отримав владу обіцяючи "кінець епохи бідності" та боротьбу з корупцією, але політика, заснована лише на нафтодоларах та популістських обіцянках, була пошита білими нитками. Виконувати обіцянки Мадуро не планував.

Згодом, коли найбагатша на природні копалини країна стала найбіднішою на своєму континенті, “благополуччя для обраних” у Венесуелі впало. Прірву між народом та корумпованою елітою посилили диктатури. Падіння економіки не зупинило ніщо. Зростання злочинності, голод, хвороби та відсутність медичної допомоги відобразила суха статистика. Дитяча смертність збільшилася на 30%, материнська – на 65%, 87% мешканців не змогли придбати їжу. У результаті, якщо у 2016 р. з країни емігрували 150 тис. осіб, у 2020 з Венесуели до Колумбії втекло вже 1,5 мільйона венесуельців і зростання еміграції не зупиняється. Люди тікають від попупулізму у пошуках кращого життя. Гіперінфляція у Венесуелі з кожним днем ​​продовжує бити нові рекорди. Рівень інфляції у 2020 році – три тисячі відсотків.

Популізм довів Венесуелу до такого зубожіння, що у вигляді заохочення венесуельських військових, які відзначилися під час придушення масових антиурядових протестів, нагородили... туалетним папером. За туалетним папером, який продають за списками, складеними спеціальними комітетами з розподілу продовольства та товарів першої необхідності, стоять гігантські черги. На людину не більше упаковки. І це у Каракасі. Провінційним жителям доводиться важче, бо у столиці їх не відновлять. Бажаєте, щоб і у нас рулон туалетного паперу став межею мрій?

Але я бачу, що в Україні в пастці дикого популізму все ще є чимало наших громадян. І це при тому, що саме популізм призвів країну до катастрофи у багатьох напрямках від медицини до освіти, гуманітарного сектора до економіки. Популізм Зеленського, який замість купівлі газу та вугілля, всі гроші вливав у дороги, на яких заробляє його оточення та друзі, загнав Україну в енергетичну кризу, коли віялові відключення стали більш ніж можливі, а енергогенеруючі компанії, які ще два роки тому приносили прибуток, раптом стали збитковими.

При цьому 21% громадян України спокійно це сприйняли і продовжують підтримувати людину, яка своїм популізмом і тим, що покриває корупцію свого оточення, привела до таких результатів. Вони не готові подивитися правді у вічі і все ще готові проголосувати за Зеленського. Але їх стане значно менше після цієї зими. Жаль, що усвідомлення до них прийде не через критичне мислення та аналіз ситуації, а через випробування, які вони відчують на своїй шкурі.

"Прощаючи" Зеленському чи депутатам їх популізм, ми самі породжуємо ситуацію, коли повторюються одні й самі помилки. У розвинених країнах це відбувається інакше: політики, які ошукали, втрачають будь-яку можливість займатися політичною діяльністю надалі. Вони можуть обдурити виборців, але лише один раз. На відміну від цивілізованого світу, оперувати простими поняттями, використовуючи зрозумілі людям емоції, політичні сили в Україні можуть роками. При цьому вони не забувають регулярно давати гучні, але порожні обіцянки.

Залишаючись при владі, політичні структури геть-чисто забувають про країну, штовхаючи її в прірву. Натомість не забувають про себе. Якщо є сумніви, то розвіяти їх допоможе екскурсія до Кончі-Заспи, де мешкає більшість чинних та колишніх політиків, які ніколи не займалися бізнесом, але дуже добре живуть. Краще, ніж більшість громадян, які їх обрали, повіривши у популістські обіцянки.

Відома та розпіарена теза про боротьбу за “низьку інфляцію та стабільну національну грошову одиницю” у нас, схоже, вже призабута. Відповідаючи на запитання “за ким йти?”, насамперед важливо мати історичну пам'ять і здоровий глузд. Мета сама по собі може бути доброю та благородною. Але не варто піддаватися лишень на самі гасла. Важливо уважно вивчати та занурюватись у “матчастину”. Щоб відповісти собі, чи вірите ви у запропонований план реалізації.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
На перших шпальтах топових європейських газет України немає. Треба терміново міняти інформполітику!
Україна постане! Україна відродиться! Україна зміниться на краще!
Хочу помилитися, але схоже треба все ж таки серйозно готуватися до блекауту
Дурень думкою багатіє, або чому росіяни трепетно ​​чекають на перемогу республіканців