Британські вчені підозрюють Індію у заниженні смертності від COVID-19

Британські вчені підозрюють Індію у заниженні смертності від COVID-19

На думку британських та інших західних експертів, кількість смертей від коронавірусної інфекції в Індії може бути у багато разів більше, ніж показує офіційна статистика. Згідно з деякими оцінками, число загиблих там може досягати вже два мільйони осіб. Також є припущення, що через недостатнє тестування статистика в Індії враховує лише менше 5% від усіх випадків зараження, пише Daily Mail.

За припущеннями британських експертів, дані офіційної статистики про 395 тис померлих можуть бути занижені як мінімум в п'ять разів. Американські дослідники переконані, що в Індії виявляють лише від 3% до 5% всіх заражень COVID-19 через погану системи тестування, повідомляє Daily Mail.

У свою чергу, індійський уряд на чолі з прем'єр-міністром Нарендра Моді заперечує звинувачення західних експертів в тому, що влада занижуює статистику щодо смертності і приховує катастрофічні наслідки вкрай заразного штаму «дельта», який був вперше виявлений саме в Індії, відзначається у статті . За офіційними даними, число жертв COVID-19 в Індії, населення якої становить близько 1,4 млрд осіб, вже перевищила 395 тис померлих.

Однак британські вчені не відмовляються від своїх підозр. Зокрема, як повідомлялося у статті The Wall Street Journal, математик з Мідлсекського університету Мурад Банаджі упевнений, що реальне число загиблих в Індії може бути приблизно в п'ять разів більше, ніж повідомлялося раніше, і досягати 2 млн осіб. Така оцінка ґрунтується, зокрема, на даних про смертність і серологічних дослідженнях, які показують наявність антитіл у жителів Індії.

Раніше в інтерв'ю The Hindu Times цей же британський експерт заявив, що ступінь заниження даних в офіційній статистиці, ймовірно, може варіюватися від штату до штату, і навіть у межах одного штату ситуація з точністю даних в міських і сільських районах може помітно відрізнятися. 

На думку експерта, підвищена швидкість поширення COVID-19 під час нової хвилі могла означати, що менша кількість померлих піддавалася аналізу. При цьому меншій кількості хворих була надана допомога в лікарнях і більше заражених померло вдома, вважає британський експерт. Всі ці фактори в сумі, на його думку, сприяють тому, що офіційна статистика виявиться помітно заниженою, йдеться у статті.

Ці нові оцінки перегукуються з дослідженням, яке проводили минулого місяця журналісти американського видання The New York Times. За їхніми відомостями, реальне число жертв коронавірусу в Індії вже може досягати 1,6 млн осіб. Журналісти опитали більше десятка експертів і дійшли висновку, що отримати чітке уявлення навіть про загальну кількість заражень COVID-19 в Індії досить складно через погане ведення обліку і відсутність загального тестування, пояснюється у статті.

За словами експертів, статистика може бути помітно занижена в зв'язку з недостатньою кількістю тестів в країні, переповненими лікарнями, а також відсутністю необхідного доступу до послуг у сфері охорони здоров'я у сільських районах країни. Це може означати, що багато хто вмирає не у лікарні, а у себе вдома, і тому їх не враховують в загальній статистиці жертв COVID-19.

При цьому багато сімей не хочуть повідомляти владі, що їхні близькі померли саме від коронавірусу. Крім того, система реєстрації смертей в Індії також не відрізняється надійністю і часто ніякого обстеження померлих не проводиться. В Індії також вперше був виявлений новий штам «дельта», який є вкрай заразним і вже спровокував нові спалахи COVID-19 у Великобританії та інших країнах.

В цілому в Індії було офіційно зареєстровано вже понад 30 млн випадків зараження коронавірусом. Відповідно до опублікованого минулого місяця звіту ВООЗ, загальна кількість загиблих у всьому світі також може бути в два або навіть в три рази вище, ніж повідомлялося раніше. Незважаючи на це, уряд Індії заперечує усі звинувачення у тому, що в країні нібито знижується статистика смертності, і відмовляється вносити якісь поправки в список жертв COVID-19, говориться в статті.

Український Дощ писав раніше, що 182 млн захворювань і майже 4 млн смертей - світова ковідна статистика.

Теги
Схожi
У Естонії винайшли назальний спрей для захисту від коронавірусу
Медицина
У Естонії винайшли назальний спрей для захисту від коронавірусу
Естонські винахідники заявили, що розробили назальний спрей, який захищає від усіх штамів COVID-19...
В Україні за добу виявлено 484 випадки коронавірусу 
Медицина
В Україні за добу виявлено 484 випадки коронавірусу 
Загальна кількість летальних випадків, пов'язаних з COVID-19, зросла до 52 951, число виписаних пацієнтів - до 2 186 994...
Ізраїль першим у світі починає вакцинацію від COVID-19 третьою дозою
Медицина
Ізраїль першим у світі починає вакцинацію від COVID-19 третьою дозою
Ізраїль збирається вакцинувати своїх жителів старше 60 років третьою дозою препарату BioNTech/Pfizer. Почнуть з 60-річного президента країни...
Як довго тримається імунітет після щеплення вакциною Pfizer?
Медицина
Як довго тримається імунітет після щеплення вакциною Pfizer?
Більш тривалий проміжок між першою і другою дозами вакцини Pfizer змушує імунну систему організму виробляти більше антитіл...
Вчені з'ясували, що COVID погіршує інтелект і знижуює розумові здібності
Медицина
Вчені з'ясували, що COVID погіршує інтелект і знижуює розумові здібності
Після одужання пацієнта його когнітивні здібності вже не відновлюються до колишнього рівня...