Біля Криму знайшли морське кладовище дельфінів (фото, відео)

Біля Криму знайшли морське кладовище дельфінів (фото, відео)

Біля берегів Криму знайдено трупи дельфінів з вантажами на хвостах. Таким чином рибалки замітають сліди своєї діяльності в Чорному морі, вважають фахівці кримського Центру реабілітації дельфінів «Безтурботне море».

Моторошну картину очевидці зняли на відео і опублікували ролик в соціальній мережі. Не виключено, що жертв риболовецького промислу може бути в рази більше.

«Ці дельфіни - лише кілька з тих, кого нашим волонтерам і очевидцям завдяки випадку вдалося знайти на дні моря, в Криму. Але реалії такі, що саме в морі, далеко від очей, знаходиться їх більшість, а всі ті, кого ми фіксуємо викинутими на сушу - це мала видима частина всієї проблеми», - повідомили в центрі «Безтурботне море».

За час роботи центру було зафіксовано 2167 викидів дельфінів на узбережжі Криму. Більшість з них загинуло через попадання в рибальські сіті.Дослідження показали, що максимум 10% дельфінів згодом виявляються викинутими на сушу, інші 90% опускаються на дно моря, так як плавучість залежить від ступеня вгодованості і наявності в легенях повітря, стверджують в «Безтурботному морі».

«Щоб тіло напевно потонуло і не спливло в ході розкладання, а значить не було потім знайдено на березі, деякі рибалки топлять їх з вантажем або завдають проникаючі поранення в черевну порожнину», - пояснюють фахівці.

Щоб проблема масового вбивства дельфінів була почута і вирішена, експерти Центру направили звіт про результати моніторингу в Федеральне агентство з рибальства і Всеросійський науково-дослідний інститут рибного господарства і океанографії.

Від промислу повністю відмовитися неможливо, але можна модернізувати риболовецький флот. Така пропозиція була озвучена Путіну в 2016 році в Ялті на форумі ОНФ, розповіла ForPost завідуюча лабораторією фіторесурсів Фіц «Інститут біології південних морів імені О.О. Ковалевського» РАН, співголова Севастопольського штабу ОНФ Наталія Мільчакова.

«Не повинні випускати на здобич суда, якщо вони не обладнані сигнальними приладами, які відлякуватимуть дельфінів», - уточнила фахівець.

За її словами, дельфіни будуть завжди йти за риболовецькими судами - їх приманюють повні риби сіті. Проблема в тому, що суда занадто близько тралять від берега. Якщо трали будуть відкриватися тільки на глибині, то це врятує донні біотопи і в деяких випадках дельфінів.

Співробітник Карадагьскої наукової станції Ірина Логомінова вважає, що таять небезпеку не тільки риболовецькі сіті, хоча і є головною причиною загибелі морських мешканців. Промислові обсяги видобутку виснажують кормову базу, що також впливає на тривалість життя дельфінів.

«Щоб говорити про те, що винен саме риболовецький флот, необхідно робити більш детальні обстеження тварин, так як є дуже багато випадків , коли не помітні сліди приловів. Потрібні дослідження, обґрунтування, комплексні заходи, які зможуть вплинути на ситуацію», - говорить фахівець.

Теги
Схожi
Щонайменше 13 штатів Бразилії залишилися під білим покривом (фото, відео)
Екологія
Щонайменше 13 штатів Бразилії залишилися під білим покривом (фото, відео)
Щонайменше 13 штатів залишилися під білим покривом, через що аграрії заявили про загрозу врожаю ряду культур. Таких низьких температур не було у регіоні 65 років...
Пожежі в Туреччині. Вогонь добрався до Мармариса, Анталії та Бодрума (відео)
Екологія
Пожежі в Туреччині. Вогонь добрався до Мармариса, Анталії та Бодрума (відео)
У Туреччині масштабні лісові пожежі у провінціях Мугла й Анталія поступово підбираються до курортних міст. Є загиблі...
Біля узбережжя Аляски стався потужний землетрус
Екологія
Біля узбережжя Аляски стався потужний землетрус
Біля берегів американського штату Аляска стався землетрус магнітудою 8,1 стався. Є загроза цунамі...
В Анталії через лісові пожежі постраждали понад 50 осіб
Екологія
В Анталії через лісові пожежі постраждали понад 50 осіб
Лісові пожежі спалахнули відразу в чотирьох місцях у Манавгатському районі. До гасіння залучили близько 400 рятувальників і 19 вертольотів...
Токіо накрив тайфун - скасовані авіарейси та перенесені змагання Олімпіади
Екологія
Токіо накрив тайфун - скасовані авіарейси та перенесені змагання Олімпіади
Тайфун «Непартак» обрушився вранці в середу на тихоокеанське узбережжя в північно-східній частині Японії...