[]

Сучасні українські художники, якими захоплюється світ

Сучасні українські художники, якими захоплюється світ

Роботи відомих українських художників таких як Айвазовський, Репін, Караваджо, впізнавані в усьому світі і прикрашають кращі музеї Європи та Америки. Та поруч з нами сьогодні  живуть і працюють нові українські таланти, полотна яких високо оцінені на престижних арт-майданчиках та відомих аукціонах сучасного мистецтва.

Картини сучасних українських  майстрів продають за десятки і сотні тисяч доларів на аукціонах Christies, Sotheby's і Phillips.  Сьогодні українцям як ніколи важливо знати своїх художників і їх творчість. Багато людей не підозрюють, що саме вітчизняні діячі мистецтва мають велику популярність в світі, а їх виставки завжди відзначаються успіхом.

UKRRAIN познайомить вас з  роботами 10 сучасних українських художників, якими захоплюється світ.

Іван Марчук «Єва»

Сучасний український геній - це про Івана Марчука. Британці навіть включили його в список «100 геніїв сучасності» в 2007 році, в якому він, до речі, єдиний українець. Саме ця людина свого часу ввів в образотворче мистецтво новий метод, який пізніше охрестили пльонтанізм.

 

Анатолій Криволап «Кінь. Ніч»

Анатолія Криволапа завжди хвилювало питання, як намалювати картину чистими квітами і так, щоб вони ідеально поєднувалися. Над цією проблемою він працював з 1970-х років. На сьогодні він - один з найуспішніших українських художників, картини якого продаються. У жовтні 2011 року полотно «Кінь. Ніч » пішло з молотка за $ 124 тис.

А друга картина цієї ж серії «Кінь. Вечір» була продана 28 червня  2013 року на аукціоні Phillips в Лондоні була продана за $186, 200 і стала другим найдорожчим лотом серед проданих полотен, після роботи американця Кіта Харінга ($ 313 тисяч).

На сьогоднішній день Криволап продовжує утримувати положення самого «дорогого» сучасного художника України.

 

Олександр Ройтбурд «Прощай, Караваджо»

Один із засновників українського постмодернізму прославляв нашу країну своїми талановитими роботами на художніх виставках у всьому світі. Його твір «Прощай, Караваджо» було продано за 97 тисяч доларів. Художник виставлявся в одному з найпрестижніших музеїв світу - Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку.

 

Олег Шупляк «Кобзар»

Майстер живопису не перестає дивувати своїми художніми головоломками і оптичними ілюзіями. Роботи автора були представлені на багатьох виставках сучасного живопису в Європі і Америці. Широку популярність в світі придбала його серія «Двоевзори» (авторська назва картин-ілюзій з подвійним змістом).

 

Арсен Савадов «Escape to Egypt»

Це перший художник в Україні, чия картина була виставлена ​​на аукціоні Sotheby's. Найбільш популярними роботами стали найскандальніші в його творчості полотна ( «Донбас-Шоколад» та «Книга мертвих»). Ще одна картина «Принц» була продана за $ 26 470. Фотосесії з акцентами на каліцтва, фешн-зйомки на кладовищі принесли йому популярність і як фотографу.

 

Олег Тістол «Розфарбовка»

Сучасний український художник - ключова фігура «Української нової хвилі». Він зміг популяризувати українські національні символи і зробити їх не просто цікавими, а й зрозумілими для жителів країн Заходу. Олег Тістол відомий такими своїми роботами, як «Лампа» ($ 26 225), «Гурзуф» ($ 12 300) і «Незнайомка №17» ($ 20 000). «Розфарбовка» пішла з молотка аукціону Phillips за 53,9 тисячі доларів.

 

Максим Мамсиков «Морський бій»

Ще один відомий в Європі український художник. Його картини користуються популярністю у Франції і Німеччині.У 2009 році на аукціоні Phillips de Pury & Company його "Морський бій" купили за 35 тисяч доларів.

 

Ілля Чичкан «It»

Ілля Чичкан працює в різних видах образотворчого мистецтва: живопис, фотографія, інсталяція, відео. Він знімав на відео кроликів зробивши їм ін'єкції ЛСД фотографував душевнохворих і дітей мутантів малював у вигляді мавп А.С. Пушкіна. Картини Іллі Чічкана були представлені в найвідоміших галереях і музеях Європи, США і Південної Америки. Одну з його картин «It» продали в 2007 році за $ 70 тисяч.

 

Василь Цаголов  «Офісне кохання-2»

Людина, який зміг об'єднати в своїх картинах масову культуру з міфологією. Василь Цаголов в своїх шедеврах активно використовує принципи постмодернізму. Саме того постмодерніма, який викликає таку кількість суперечок навіть зараз. До слова, його робота "Офісна любов-2" була продана на аукціоні Phillips de Pury & Company в початку червня 2009 року за 53 600 доларів.

 

Віктор Сидоренко «Expiration»

 

Топ-лот Sotheby's Contemporary East в 2014 став найдорожчою української картиною на торгах і пішов з молотка за $ 31 400. Ви точно не зможете відірватися - картина как-будто «затягує».

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Найвідомішу картину Шагала продадуть на аукціоні Sotheby's
Мистецтво
Найвідомішу картину Шагала продадуть на аукціоні Sotheby's
За очікуваннями, за картину заплатять від 12 до 18 мільйонів доларів...
В цей день 1909 року на Київщині народилася наївна і геніальна Марія Примаченко
Мистецтво
В цей день 1909 року на Київщині народилася наївна і геніальна Марія Примаченко
Її твори дивували і зачаровували, підкоряли і брали в полон  чудорнацькими сюжетами і дивовижними казковими істотами...
Неповторний сюрреалістичний шарм ювелірних шедеврів Сальвадора Далі
Мистецтво
Неповторний сюрреалістичний шарм ювелірних шедеврів Сальвадора Далі
Сальвадор Далі не раз переконував світ в універсальності свого таланту. Ідею власної колекції ювелірних виробів він виношував багато років...
Автопортрет Фріди Кало в сльозах і з чоловіком на лобі продали за майже $ 35 млн
Мистецтво
Автопортрет Фріди Кало в сльозах і з чоловіком на лобі продали за майже $ 35 млн
Фріду Кало народилася у 1907 році, а померла у 1954. Все життя вона пропагувала мистецтво корінного населення Мексики
...
На аукціоні Christie's продали діамантові браслети страченої французької королеви Марії-Антуанетти
Мистецтво
На аукціоні Christie's продали діамантові браслети страченої французької королеви Марії-Антуанетти
Дружина Людовика XVI не потребує особливого представлення. Її стиль і розкіш визначили естетику Версаля XVIII сторіччя...