[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

103 роки тому завершилася І Світова війна. Мільйони українців вмирали за чужі імперські інтереси

103 роки тому завершилася І Світова війна. Мільйони українців вмирали за чужі імперські інтереси
103 роки тому, 11 листопада 1918 року завершилася Перша світова війна. В більшості європейських країн пам'ять про Першу світову війну займає вагоме місце. На жаль, цього не скажеш про Україну. Попри те що мільйони українців брали в ній участь, багато з них загинуло, а наша земля була ареною жорстоких боїв.
 
Ми досі значною мірою знаходимося в полоні московського історичного дискурсу, який послідовно ігнорує пам`ять про Першу світову. І це не дивно - адже ця війна завершилася для Російської імперії розвалом і ганебним сепаратним миром.
 
Таке нагадування може підважити міф про наступну велику війну, який є головним інтсрументом московської пропаганди. Тому і не чуємо цього дня з Кремля пафосних промов про "прадідів, які воювали", "священну війну" та закликів одягати георгіївські стрічки, які, до речі, явно доречніші саме в контексті Першої світової війни.
 
Українцям потрібний свій погляд на Першу світову!
 
 
По-перше, тому що вона вкотре показала тяжку долю бездержавної нації. Мільйони українців воювали та вмирали за чужі імперські інтереси. Найжахливішим є те, що часто українцям доводилося стріляти в українців.
 
По-друге, нам ще раз необхідно проаналізувати, чому полякам, фінам, литовцям, латвійцям, естонцям, чехам вдалося скористатися результатами Першої світової, проглосити та втримати свою незалежність, а українці знову були поділені між чужими державами. Хоч шанси втримати незалежну Українську державу в 1917-1918 були значно більшими, аніж під час та одразу після Другої світової.
 
По-третє, розуміння Першої світової війни дозволить глибше зрозуміти Другу світову.
 
Те, що навколо війни 1914-1918 років на кілька порядків менше політичних баталій - дає змогу легше відділяти зерно від полови. І цей досвід зрештою застосувати і до Другої світової війни, історія якої досі гіпер-політизована та перетворена на пропагандистську кувалду.
 
Згадаймо сьогодні українців, які загинули у цій війні!
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Вчора три відморозки серед білого дня у Києві вбили свободівця Олексія Щербину
Московським патріархатом взагалі не займаються відповідні державні служби
Українська та російсько-імперська ідентичність не можуть співіснувати на одному просторі
Перемога неймовірно посилить позиції України: частина політичних еліт Європи цього побоюється