[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Зеркаль – про глобальну нерівність, борги і охорону здоров’я

Зеркаль – про глобальну нерівність, борги і охорону здоров’я

Ще до початку пандемії 64 країни витратили більше коштів на обслуговування своїх зовнішніх боргів, ніж на сферу охорону здоров'я. Про це на сторінці у Facebook написала ексзаступник міністра закордонних справ, а нині радник голови правління НАК «Нафтогаз України» Олена Зеркаль.

За даними Інституту Брукінга, країни, що розвиваються, мають приблизно 11 трлн дол. зовнішнього боргу, при цьому 3,9 трлн дол. підлягають обслуговуванню 2020 року, зазначає Зеркаль.

За інформацією The Washington Post, минулого місяця Світовий банк та МВФ уже переглянули борги десятків країн, що перебувають у біді, тоді як міністри фінансів групи 20 найбільших економік заявили, що тимчасово призупинять платежі з обслуговування боргу для найбідніших країн світу.

«Заклик до значного фіскального стимулу для стабілізації світової економіки підписали понад 300 законодавців з понад двох десятків країн. Питання про «широке прощення боргів» для більш ніж 70 найбідніших країн світу вже обговорюється, але криза виявилася більш глибокою ніж прогнозовано», – пише Зеркаль.

Вона наводить слова директорки МВФ Крісталіни Георгієвої, яка сказала:

«Дані, що надходять з багатьох країн, гірші, ніж наші песимістичні прогнози».

Зеркаль посилається на висновок WorldView. А там наголосили, що країни, яким бракує ресурсів для прийняття адекватних заходів з охорони здоров'я, зрештою зіткнуться з «непропорційним тягарем коронавірусу». Це означає, що глобальні ланцюги поставок та фінансові ринки продовжуватимуть руйнуватися та дестабілізуватися.

З огляду на це Олена Зеркаль підсумовує, що питання погашення боргів та витрат на охорону здоров’я є актуальними і для України.

Колишня заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, яка раніше вела напрямок судових процесів України проти Росії в міжнародних судах, тепер керуватиме подібним напрямом у «Нафтогазі».

«Радник голови правління НАК «Нафтогаз України» Олена Зеркаль очолила організацію роботи та супровід міжнародних арбітражів та іноземних судових і виконавчих проваджень у спорах з ПАТ «Газпром» та у справах проти Російської Федерації», – ідеться у заяві компанії.

Раніше за цей напрямок відповідав Юрій Вітренко. 13 травня він повідомив, що його посаду скорочують і розкритикував такі дії керівництва.

Як писав «Український дощ», МВФ вирішив пробачити частину боргів 25 найбіднішим країнам світу. Україна у цей список не потрапила.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Єврокомісія виділила Україні ще 500 млн євро для підтримки економіки
Економіка
Єврокомісія виділила Україні ще 500 млн євро для підтримки економіки
Як зазначається у документі, кошти в розмірі 500 мільйонів євро виділені Україні після виконання всіх узгоджених з Євросоюзом критеріїв та вимог Міжнародного валютного фонду ...
В Україні влітку знову зростуть комунальні тарифи
Економіка
В Україні влітку знову зростуть комунальні тарифи
В Україні вже від червня та липня зростуть тарифи на водовідведення для населення. Підвищення пов'язане зі зростанням вартості електроенергії для промисловців...
Вакарчук  задекларував понад 3 млн грн доходу, квартири та кілька іноземних компаній
Економіка
Вакарчук задекларував понад 3 млн грн доходу, квартири та кілька іноземних компаній
Ексголова партії «Голос», співак Святослав Вакарчук задекларував за 2019 рік близько 3,7 млн грн доходу і близько 6,7 млн видатків...
Прогноз невтішний: економіка України впаде до 8%
Економіка
Прогноз невтішний: економіка України впаде до 8%
У Кабінеті міністрів заявили, що падіння економіки може скласти від 4 до 8% в порівнянні з попереднім роком...
Збиткових підприємств за перший квартал 2020 року в Україні побільшало на 13,6%
Економіка
Збиткових підприємств за перший квартал 2020 року в Україні побільшало на 13,6%
Фінансовий результат до оподаткування великих та середніх підприємств в Україні за січень-березень 2020 року становив 4,9 млрд грн збитку, тоді як за аналогічний період роком раніше вони показали 111,1 млрд грн прибутку...