«Залучати лідерів громадської думки», - ВООЗ порадила як переконати українців вакцинуватися

Одними лише науковими доказами безпеки вакцин від коронавірусу не переконати тих, хто вагається або боїться робити щеплення: до цього потрібно залучати лідерів громадської думки в різних областях. Так вважає директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге.
"Це ключове питання, яке я хотів би донести: в одних лише лікарнях не перемогли ні одну пандемію. Ми повинні донести це до суспільства", - підкреслив він.
Доктор каже, що нав'язування вакцини проти COVID-19 людям може мати зворотний ефект: сумніви противників лише виростуть. За словами чиновника ВООЗ, влада повинна знати, які саме люди сумніваються, - і працювати на залучення саме цих соціальних груп.
"Антівакцінаторский рух старий, як сама вакцина. Завжди буде невеликий відсоток" невіруючих ", і я не думаю, що ми зможемо це сильно поміняти. Але більша частина - ще не визначилися", - підкреслив він.
Клюге говорить, що розуміє таких: вони переживають, що вакцина розроблена в рекордно короткі терміни і не є якісною. Але те, що зазвичай на такі розробки йде 5-10 років, а завдяки досягненням науки і спільним зусиллям експертів по всьому світу вдалося значно скоротити період, "є дуже хорошою новиною, тому що іноді ми фокусуємося тільки на негативі".
"Отже, нам потрібно знати, яка частина населення сумнівається, і агітувати цих людей через авторитетів, забезпечувати хорошу комунікацію. <...> Я не знаю, хто це. Футболіст або який-небудь відомий співак, Instagram-блогер. Одне тільки надання наукових доказів людям не допоможе. Ми повинні адаптувати месиджі ", - підкреслив директор евроотдела ВООЗ.
Експерти вважають, що на позитивне рішення тих, хто сумнівається також може вплинути те, що до моменту, коли в Україні (і інших небагатих країнах) з'явиться та чи інша вакцина проти коронавірусу, будуть вже давно щеплено мільйони людей по всьому світу. Тобто, пройде вже кілька місяців, щоб накопичилося ще більше дані про можливі побічні ефекти, хоча на фазі III досліджень їх практично все "виловлюють".
Раніше Український Дощ писав, що лідер громадської думки і популярний блогер-спортсмен, який агітував не носити маски і не вірив у коронавірус, помер від нього. Після смерті спортсмена, його дружина продовжувала наполягати, що коронавірусна хвороба безпечна і несе загрозу тільки людям з хронічними захворюваннями.
Український Дощ писав, що
- Глава МОЗ Степанов розраховує, що Україна отримає перші дози вакцини від COVID-19 вже в лютому 2021 року.
Популярний антибіотик азитроміцин виявився не корисним і марним при лікуванні COVID-19 в лікарні.