За останні 50 років обертання Землі прискорилося, - учені

Учені стверджують, що за останні 50 років обертання Землі навколо своєї осі стає все швидше. За словами дослідників, чия робота була опублікована в журналі Science Advances, протягом десятиліть Землі насправді було потрібно трохи більше 24 годин, щоб обернутися один раз навколо своєї осі. Але з минулого року один оборот став займати менше часу.
Про це повідомляє The Telegraph.
За словами дослідників, чия робота була опублікована в журналі Science Advances, протягом десятиліть Землі насправді було потрібно трохи більше 24 годин, щоб обернутися один раз навколо своєї осі. Але з минулого року один оборот став займати менше часу.
19 липня 2020 року було на 1,4602 мілісекунди коротше повних 24 годин - найкоротший день з того часу, як учені почали вести облік в 1960-х роках. Як і високосному році, співробітники Міжнародної служби обертання Землі додали так звані "високосні секунди" до 27 днів з 1970-х років. Кілька додаткових секунд дозволяють супутникам і комунікаційному обладнанню синхронізувати свою роботу.
Учені припускають, що прискорене обертання Землі може бути пов'язано з глобальним потеплінням. З часом танення льодовиків перерозподіл маси змушує Землю обертатися швидше.
"Цілком можливо, що при подальшому збільшенні швидкості обертання Землі буде потрібно негативна додаткова секунда, якщо середня сонячна доба виявиться коротше календарних. Але поки рано говорити про те, чи відбудеться це", - говорить старший науковий співробітник Національна фізична лабораторія Великобританії Пітер Уїбберлі.
В середньому зараз дні приблизно на 0,5 секунди коротші 24 годин. За словамиувчених, така різниця поки помітна лише на атомарному рівні.
Раніше Український Дощ писав, що учені знайшли 24 екзопланети з кращими умовами для життя, ніж на Землі.
Крім того, астрономи визначили 1004 довколишніх зірки з планетами в зоні населеності, звідки інопланетяни могли б помітити ознаки біологічного життя в атмосфері Землі.