Учені знайшли 24 екзопланети з кращими умовами для життя, ніж на Землі

Учені знайшли 24 екзопланети з кращими умовами для життя, ніж на Землі

Земля не обов'язково найкраще місце для розвитку життя у Всесвіті. Дослідники знайшли 24 планети за межами нашої Сонячної системи, на яких умови для життя більш підходящі, ніж на Землі. Також деякі з цих зірок можливо навіть кращі за наше Сонце. Про це повідомляє SciTechDaily.

У дослідженні, проведеному вченими з Університету штату Вашингтон, докладно описуються характеристики потенційних "суперзаселених" екзопланет. Серед них є світи, які старше, більше, тепліше і більш вологі, ніж Земля. Життя також могло б краще розвиватися на планетах, чиї батьківські зірки мають більшу тривалість життя, ніж Сонце.

За словами вчених, всі знайдені 24 екзопланети знаходяться на відстані більше 100 світлових років від нас. Але дослідження може допомогти сфокусувати майбутні спостереження, наприклад, космічного телескопа Джеймса Веба або космічної обсерваторії LUVIOR.

"З появою наступних космічних телескопів ми отримаємо більше інформації, тому важливо вибрати певні цілі. Ми повинні зосередитися на конкретних планетах, на яких є найбільш багатообіцяючі умови для складного життя. Однак, ми не має права застрягти в пошуках другої Землі, тому що можуть існувати планети більш підходящі для життя, ніж наша", - говорить автор дослідження з Берлінського технічного університету та університету штату Вашингтон Дірк Шульце-Макух.

Пошуки 24 кандидатів велися серед 4500 відомих екзопланет за межами Сонячної системи. Придатність для життя не означає, що на планетах напевне є життя, але є умови, що сприяють його розвитку.

Дослідники вибрали системи з планетами земної групи, що обертаються навколо зірок в межах жилої зони.

Учені відзначають, що у нашого Сонця відносно коротка тривалість життя - менше 10 млрд років. Оскільки на появу життя на Землі пішло майже 4 млрд років, у багатьох зірок, схожих на Сонце (G-зірки), могло закінчитися паливо, перш ніж з'явиться складне життя.

Крім вивчення систем з більш холодними G-зірками, також були проаналізовані системи з карликовими зірками, які менше, холодніше і тьмяніше Сонця. Такі зірки мають перевагу в тривалості життя, яка триває від 20 до 70 млрд років. Такий відрізок часу дав би життю більше часу на розвиток до рівня земної. Але для того, щоб бути населеними, планети не повинні бути занадто старими, щоб не вичерпати своє геотермальне тепло і не втратити захисні геомагнітні поля. Землі близько 4,5 млрд років, але дослідники стверджують, що оптимальний вік планет становить від 5 до 8 млрд років.

Розмір і маса також мають значення. Планета на 10% більша за Землю повинна мати більш придатну для життя поверхню. Ті планети, що більші за Землю приблизно в 1,5 рази будуть довше зберігати внутрішнє нагрівання за рахунок радіоактивного розпаду, а також будуть володіти сильною гравітацією, утримуючи атмосферу протягом більш тривалого часу.

Вода - ключ до життя, і автори стверджують, що чим її більше на планеті тим краще. Особливо, у вигляді хмар і вологи в повітрі. Більш висока температура, наприклад, на 5 градусів за Цельсієм вище земної, буде кращою умовою для життя разом з підвищеною вологістю. Таке поєднання на Землі найчастіше зустрічається в тропічних дощових лісах.

Серед відібраних 24 планет жодна з них не відповідає одночасно всім критеріям "суперзаселеності" планет. Але одна планета все ж має чотири характеристики, що відразу ж робить її більш придатною для життя, ніж Земля.

"Іноді важко зрозуміти цей принцип суперзаселеності планет, тому що ми думаємо, що у нас найкраща планет. У нас є безліч складних і різноманітних форм життя, багато з яких виживають в екстремальних умовах. Вони добре адаптуються, але це не означає, що ми маємо все найкраще у Всесвіті", - говорить Шульце-Макух.

Раніше Український Дощ писав, що нове дослідження припускає, що якщо на Венері дійсно є життя, то воно могло прийти із Землі разом з астероїдом.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
 Археологи знайшли у Мексиці унікальну маску стародавнього божества Мая
Наука і технології
Археологи знайшли у Мексиці унікальну маску стародавнього божества Мая
У Мексиці в штаті Юкатан археологи виявили гігантську маску майя. Розкопками займалися дослідники з Національного інституту антропології та історії Мексики ...
Унікальну систему з шести планет знайшли вчені у Всесвіті
Наука і технології
Унікальну систему з шести планет знайшли вчені у Всесвіті
П'ять зовнішніх планет у знайденій системі TOI-178 підкоряються правилу 18: 9: 6: 4: 3. Це найдовша резонансна закономірність, яка відома науці на сьогоднішній день...
SpaceX провела успішний запуск ракети з рекордною кількістю супутників
Наука і технології
SpaceX провела успішний запуск ракети з рекордною кількістю супутників
Американська компанія SpaceX зробила успішний запуск багаторазової ракети Falcon 9. Вона виведе на навколоземну орбіту 143 супутника, що є новим рекордом...
В Іспанії виявили кришталевий кинджал, вік якого 5000 років
Наука і технології
В Іспанії виявили кришталевий кинджал, вік якого 5000 років
Кинджал є найбільш технічно складним з пристроїв, які виявили в період доісторичної Іберії. Для його створення необхідно було володіти величезною на ті часи майстерністю...
Вчені вирішили давню загадку ракових пухлин
Наука і технології
Вчені вирішили давню загадку ракових пухлин
Результати дослідження вказують на можливість боротьби з пухлинами через блокування LDHA...