Учені знайшли 24 екзопланети з кращими умовами для життя, ніж на Землі

Учені знайшли 24 екзопланети з кращими умовами для життя, ніж на Землі

Земля не обов'язково найкраще місце для розвитку життя у Всесвіті. Дослідники знайшли 24 планети за межами нашої Сонячної системи, на яких умови для життя більш підходящі, ніж на Землі. Також деякі з цих зірок можливо навіть кращі за наше Сонце. Про це повідомляє SciTechDaily.

У дослідженні, проведеному вченими з Університету штату Вашингтон, докладно описуються характеристики потенційних "суперзаселених" екзопланет. Серед них є світи, які старше, більше, тепліше і більш вологі, ніж Земля. Життя також могло б краще розвиватися на планетах, чиї батьківські зірки мають більшу тривалість життя, ніж Сонце.

За словами вчених, всі знайдені 24 екзопланети знаходяться на відстані більше 100 світлових років від нас. Але дослідження може допомогти сфокусувати майбутні спостереження, наприклад, космічного телескопа Джеймса Веба або космічної обсерваторії LUVIOR.

"З появою наступних космічних телескопів ми отримаємо більше інформації, тому важливо вибрати певні цілі. Ми повинні зосередитися на конкретних планетах, на яких є найбільш багатообіцяючі умови для складного життя. Однак, ми не має права застрягти в пошуках другої Землі, тому що можуть існувати планети більш підходящі для життя, ніж наша", - говорить автор дослідження з Берлінського технічного університету та університету штату Вашингтон Дірк Шульце-Макух.

Пошуки 24 кандидатів велися серед 4500 відомих екзопланет за межами Сонячної системи. Придатність для життя не означає, що на планетах напевне є життя, але є умови, що сприяють його розвитку.

Дослідники вибрали системи з планетами земної групи, що обертаються навколо зірок в межах жилої зони.

Учені відзначають, що у нашого Сонця відносно коротка тривалість життя - менше 10 млрд років. Оскільки на появу життя на Землі пішло майже 4 млрд років, у багатьох зірок, схожих на Сонце (G-зірки), могло закінчитися паливо, перш ніж з'явиться складне життя.

Крім вивчення систем з більш холодними G-зірками, також були проаналізовані системи з карликовими зірками, які менше, холодніше і тьмяніше Сонця. Такі зірки мають перевагу в тривалості життя, яка триває від 20 до 70 млрд років. Такий відрізок часу дав би життю більше часу на розвиток до рівня земної. Але для того, щоб бути населеними, планети не повинні бути занадто старими, щоб не вичерпати своє геотермальне тепло і не втратити захисні геомагнітні поля. Землі близько 4,5 млрд років, але дослідники стверджують, що оптимальний вік планет становить від 5 до 8 млрд років.

Розмір і маса також мають значення. Планета на 10% більша за Землю повинна мати більш придатну для життя поверхню. Ті планети, що більші за Землю приблизно в 1,5 рази будуть довше зберігати внутрішнє нагрівання за рахунок радіоактивного розпаду, а також будуть володіти сильною гравітацією, утримуючи атмосферу протягом більш тривалого часу.

Вода - ключ до життя, і автори стверджують, що чим її більше на планеті тим краще. Особливо, у вигляді хмар і вологи в повітрі. Більш висока температура, наприклад, на 5 градусів за Цельсієм вище земної, буде кращою умовою для життя разом з підвищеною вологістю. Таке поєднання на Землі найчастіше зустрічається в тропічних дощових лісах.

Серед відібраних 24 планет жодна з них не відповідає одночасно всім критеріям "суперзаселеності" планет. Але одна планета все ж має чотири характеристики, що відразу ж робить її більш придатною для життя, ніж Земля.

"Іноді важко зрозуміти цей принцип суперзаселеності планет, тому що ми думаємо, що у нас найкраща планет. У нас є безліч складних і різноманітних форм життя, багато з яких виживають в екстремальних умовах. Вони добре адаптуються, але це не означає, що ми маємо все найкраще у Всесвіті", - говорить Шульце-Макух.

Раніше Український Дощ писав, що нове дослідження припускає, що якщо на Венері дійсно є життя, то воно могло прийти із Землі разом з астероїдом.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
1004 зірки в космосі, з яких інопланетяни можуть спостерігати за Землею, - учені
Наука і технології
1004 зірки в космосі, з яких інопланетяни можуть спостерігати за Землею, - учені
Астрономи визначили 1004 довколишніх зірки з планетами в зоні населеності, звідки інопланетяни могли б помітити ознаки біологічного життя в атмосфері Землі...
ЗАЗ перетворив Славуту в ефектний хетчбек
Наука і технології
ЗАЗ перетворив Славуту в ефектний хетчбек
У Києві пройшла презентація нового автомобіля, виробництва Запорізького автомобілебудівного заводу, який отримав назву ZAZ Slavuta Nova...
У Перу знайшли мумії лам і морських свинок, похованих заживо
Наука і технології
У Перу знайшли мумії лам і морських свинок, похованих заживо
Тварин, прикрашених пір'ям і кольоровими вовняними нитками, приносили в жертву інки, щоб задобрити богів...
 У Харкові створили дешевий і простий апарат ШВЛ
Наука і технології
У Харкові створили дешевий і простий апарат ШВЛ
Харківські вчені створили аппарат ШВЛ, яким можуть врятувати тисячі хворих на коронавірус...
320 тис років тому стрибок в еволюції людей стався через зміни клімату, - учені
Наука і технології
320 тис років тому стрибок в еволюції людей стався через зміни клімату, - учені
У певний період часу перші люди в Східно-Африканській рифтовій долині різко змінили свій спосіб життя...