З солоної води на Марсі будуть добувати кисень і водень, - учені

Інженери з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі розробили новий пристрій для електролізу, який може перетворювати дуже солону марсіанську воду в придатний для дихання кисень і водень для палива. Про це повідомляє New Atlas.
Електроліз води - це процес використання електрики для розщеплення води на складові атоми водню і кисню. Потім ці гази можуть бути зібрані для подальшого використання. Таким чином, теоретично електроліз може стати для космонавтів одним із способів виробництва кисню і водню на Червоній планеті.
Проблема в тому, що електроліз погано працює з солонуватою водою, а це все, що можна знайти на поверхні Марса. Насамперед необхідно знизити високий вміст солі, що є складним процесом для марсіанської місії.
Тому була розроблена нова система електролізу, яка може працювати з солоною водою і в умовах екстремального холоду марсіанської атмосфери. Ключова зміна полягає в двох електродах: команда створила анод з рутената свинцю з пірохлору, розроблений в поєднанні з платиновим на вугільному катоді.
Щоб протестувати нову конструкцію, команда змоделювала марсіанську атмосферу, яку треба було охолодити до -36 ° C і пристрій спрацював. Команда стверджує, що при тій же вихідній потужності новий електролізер виробляє в 25 разів більш кисню, ніж MOXIE - прилад на борту марсохода Perseverance, який створює кисень з вуглекислого газу в повітрі.
Необхідно зазаначити, що вода на Марсі - рідкісне явище, тому швидше за все, вона буде використовуватися марсіанськими колонізаторами для пиття. Але нова технологія може бути застосована і на Землі.
"Продемонструвавши роботу електролізерів в складних марсіанських умовах, ми маємо намір також розгорнути їх у набагато більш м'яких умовах на землі, щоб використовувати солону або солонувату воду для виробництва водню і кисню, наприклад, шляхом електролізу морської води", - каже співавтор автор дослідження Пралай Гайен.
Раніше Український Дощ писав, що британська фірма Metalysis уклала контракт з Європейським космічним агентством на розробку технології, яка буде перетворювати каміння на Місяці в кисень, алюміній, залізо та інші метали.
Нагадаємо, що в ході досліджень Місяця, літаючий інфрачервоний телескоп SOFIA вперше зафіксував на його сонячній стороні сліди води. Ще не відомо, чи можна використовувати цю воду в якості ресурсу, дослідження продовжуються.
Космічне агентство NASA розробляє новий скафандр для астронавтів, які відправляться на Місяць. Новий скафандр отримав назву Exploration Extravehicular Mobility Unit (xEMU) і повинен захищати астронавтів від суворих умов на поверхні Місяця. За словами NASA, новий скафандр буде сильно відрізнятися від тих, якими користуються астронавти на низькій навколоземній орбіті.