На Місяці збираються з каменів добувати кисень та цінні метали

На Місяці збираються з каменів добувати кисень та цінні метали

Британська фірма Metalysis уклала контракт з Європейським космічним агентством (ЄКА) на розробку технології, яка буде перетворювати каміння на Місяці в кисень, алюміній, залізо та інші метали. Про це повідомляє The Guardian.

Якщо технологія доведе свою ефективність, це відкриє шлях видобувних підприємств на Місяці, які займуться виробництвом кисню і цінних матеріалів.

"Все, що ви берете з собою на Місяць - це додаткова вага, але якщо ми зможемо виготовляти ці матеріали на місці, то заощадимо багато часу, зусиль і грошей", - говорить керуючий директор Metalysis Ян Меллор.

Аналіз гірських порід, привезених з Місяця, показує, що кисень становить близько 45% ваги зразків. Решта матеріалу являють собою залізо, алюміній і кремній. Вчені з Metalysis і Університету Глазго виявили, що існує можливість отримувати 96% кисню із змодельованого місячного ґрунту, залишаючи після себе корисні порошки металевих сплавів.

Згідно з укладеним контрактом ЄКА буде фінансувати Metalysis протягом 9 місяців, щоб удосконалити електрохімічний процес, який вивільняє кисень з місячного пилу і гірських порід, пропускаючи електричний струм через матеріал. Такий процес давно використовується на Землі, але кисень, який виділяється є небажаним побічним продуктом при видобутку корисних копалин. Щоб пристосувати технологію для місячних баз, дослідникам необхідно навчитися "ловити" і зберігати кисень.

Компанія зосередиться на підвищенні обсягу і чистоти одержуваного кисню, а також металів, що видобуваються з гірських порід. Також дослідники будуть намагтися знизити енерговитратність процесу. Якщо технологія виявиться життєздатною, наступним кроком стане тестування техніки на Місяці.

Передбачається, що кисень з місячних порід можна буде об'єднувати з іншими газами для отримання придатного для людини повітря. Але кисень також є життєво важливим компонентом ракетного палива, яке може виготовлятися на Місяці і використовуватися для дозаправки космічних кораблів, що прямують в дальній космос.

"Якщо ви хочете відправитися далі в космос, по суті, у вас буде заправна станція на Місяці, щоб продовжити шлях", - говорить Меллор.

Програма Lunar Gateway поставила перед собою амбітну мету - повернути людей на Місяць вже до 2024 року. Перший екіпаж прибуде на супутник Землі на борту космічного корабля NASA Orion. Очікується, що в наступному році ракета здійснить свій перший політ без екіпажу.

В рамках програми, ЄКА надає свої силові установки і двигуни для польоту Orion. Також агентство уклало контракти на будівництво основного модуля екіпажу для місячної станції.

Раніше Український Дощ писав, що в ході досліджень Місяця, літаючий інфрачервоний телескоп SOFIA вперше зафіксував на його сонячній стороні сліди води. Ще не відомо, чи можна використовувати цю воду в якості ресурсу, дослідження продовжуються.

Космічне агентство NASA розробляє новий скафандр для астронавтів, які відправляться на Місяць. Новий скафандр отримав назву Exploration Extravehicular Mobility Unit (xEMU) і повинен захищати астронавтів від суворих умов на поверхні Місяця. За словами NASA, новий скафандр буде сильно відрізнятися від тих, якими користуються астронавти на низькій навколоземній орбіті.

Теги
Схожi
43 жінки ставали лауреатками Нобелівської премії. Деякі навіть по кілька разів
Наука і технології
43 жінки ставали лауреатками Нобелівської премії. Деякі навіть по кілька разів
Перша жінка-лауреат, Марія Склодовська-Кюрі, удостоювалася премії двічі: у 1903 році з фізики і у 1911 році з хімії. Дочка Марії Кюрі Ірен Жоліо-Кюрі також була нагороджена Нобелівською премією з хімії у 1935 році...
2600-річний шолом давньогрецького воїна виявили в Ізраїлі
Наука і технології
2600-річний шолом давньогрецького воїна виявили в Ізраїлі
Археологи були приємно здивовані, побачивши бронзовий шолом, який добре зберігся та який носив грецький воїн майже 3 тис років тому...
Планетохід Perseverance вперше проїхався по поверхні Марса
Наука і технології
Планетохід Perseverance вперше проїхався по поверхні Марса
«Вчора вдень ми здійснили нашу першу поїздку на Марсі», - заявив заступник менеджера проєкту Perseverance Роберт Хогг...
Rivian показали свій новий пікап R1T на випробуваннях
Наука і технології
Rivian показали свій новий пікап R1T на випробуваннях
Rivian показали на випробуваннях свій новий пікап R1T. Його почнуть продавати вже в червні 2021 року...
Тарас Шевченко, Олена Теліга, Симон Петлюра «ожили» завдяки штучному інтелекту
Наука і технології
Тарас Шевченко, Олена Теліга, Симон Петлюра «ожили» завдяки штучному інтелекту
Сервіс MyHeritage розробив функцію для «оживлення» людей на фотографіях...