Як відзначають Новий рік у різних країнах світу

Новий рік – це час веселощів та надії на майбутні приємні зміни. 31 грудня молоді мексиканки, які шукають наречених, одягають червону спідню білизну. Китайці теж одягаються в червоні труси, але щоб відлякати неприємності. Японці педантично надсилають усім листівки. Американці розбирають ялинку і гасають по розпродажах. Британці моляться, щоб першим у році гостем став молодий брюнет, а німці залучають удачу за допомогою рибних страв. Найцікавіші новорічні традиції з усього світу — у добірці Українського Дощу.
США: Новий рік - немовля, розібрана ялинка і падаюча куля
Символ американського Нового року — немовля у підгузку. Згідно з традицією, за 12 місяців дитина старіє і передає свої обов'язки новому немовляті.
31 грудня традиційно відбуваються Total Sales - повні розпродажі. Американці повертають у магазини різдвяні подарунки, які їм не сподобалися чи не підійшли. Новорічні ялинки часто звільняють від прикрас та пересаджують їх у землю, щоб не викидати.
У ніч з 31 грудня на 1 січня на знаменитій площі Таймс-сквер у Нью-Йорку відбувається головне новорічне диво. О 23:59 там опускають з хмарочоса One Times Square величезну кулю. За хвилину вона пролітає 23 метри, а останні 10 секунд городяни і гості мегаполіса відраховують разом. Новий рік настає, коли куля дістанеться землі.
Великобританія: доленосна «перша нога» та галасливі гуляння
Новий рік у Великій Британії значно поступається Різдву у пишності і забавах. Як опівночі на Біг-Бені проб'ює 12 разів, всі починають кричати, свистіти і шуміти, вітаючи прихід Нового року. Після цього всі обіймаються і вітають один одного.
Британці вшановують традицію «першої ноги»: хто перший ступить на поріг будинку в новому році, той принесе успіх. Найбажаніший гість – це молодий, здоровий та симпатичний брюнет чи іноземець. А ось жінкам, блондинам та рудим господарі будуть не раді.
Німеччина: риба, ворожіння та «Вечеря на одного»
У Німеччині головним святом є Різдво, тому основні урочистості та подарунки припадають на 25 грудня. Новий рік відзначають скромніше: німці дарують один одному невеликі дрібниці, які приносять успіх. Цього дня вони не сидять удома: молодь справляє Новий рік у галасливих компаніях, люди старшого покоління збираються у ресторанах, ходять на бали чи концерти, де бажають один одному гарного ковзання у Новий рік.
До свята прикрашають будинки різнокольоровими гірляндами, вінками із хвої та фігурками Санта-Клауса. Коли годинник починає відбивати півночі, німці забираються на стільці або столи і з останнім ударом «встрибують» у Новий рік.
Щоб рік був вдалим, на святковому столі мають бути рибні страви. Деякі німці гадають, виливаючи у холодну воду розплавлений свинець. Є у нації й свої традиційні новорічні фільми: комедія «Вечеря на одного» та епізод «Новорічний пунш» із телесеріалу «Одне серце та одна душа».
Мексика: 12 виноградин, піньяти та жовті труси
У Мексиці свята розпочинаються з 12 грудня, з Дня Діви Марії Гваделупської. Люди розважаються на карнавалах і не приходять на роботу в останні два тижні грудня. Неодмінний атрибут свята – це розбивання піньят. Піньята - це ошатна глиняна іграшка, всередині якої лежать сюрпризи для дітей. Такі фігурки розвішують у дворі і намагаються наосліп розбити їх ціпком, щоб видобути начинку.
Одне з головних свят для католиків-мексиканців — це Різдво, яке відзначають 25 грудня. Вулиці порожніють, адже цей день треба проводити у родинному колі. Справжня ялинка або сосна багатьом не по кишені, тому люди вбирають кулями та гірляндами штучне дерево.
Актори розігрують театральні вистави з біблійних мотивів. Санта-Клауса у мексиканських традиціях немає.
Під час бою курантів у ніч на 1 січня мексиканці намагаються з'їсти 12 виноградин по одній на кожне загадане бажання. Дівчата, які мріють знайти кохання наступного року, одягають у новорічну ніч червону спідню білизну. Вже жовтого кольору носять ті, хто хоче стати багатим і успішним. Ті, хто мріє про подорожі, бігають перед будинком з валізою.
Франція: поцілунки під омелою, «бобовий король» та «новорічні зобов'язання»
Новий рік французи також зустрічають за святковим столом. Хтось трапезує вдома, а хтось іде до ресторану, щоб скуштувати спеціальне меню. Президент Франції вітає націю із Новим роком.
Особливий для французів звичай це поцілунок під омелою. Пучок цієї рослини підвішують до стелі, а пара, що поцілувалася під ним, незабаром одружиться.
Французи печуть пиріг, у який кладуть боб. Кому цей боб дістанеться, той стає «бобовим королем». До кінця свята усі мають виконувати його забаганки.
Опівночі французи дають собі обіцянку щось зробити у новому році. До поширених «новорічних зобов'язань» належить рішення схуднути, зайнятися спортом чи почати правильно харчуватися.
Жителі Франції зазвичай дарують на Новий рік гроші. Так вони дякують представникам популярних професій: консьєржів, листонош, рятувальників, нянь та прибиральниць.
Японія: безмовне застілля, 108 ударів дзвону та «кадомацу»
У період новорічних канікул – з 28 грудня по 4 січня – ділове життя в Японії в буквальному сенсі завмирає. Японці ретельно готуються до свята: наводять лад у будинку, купують подарунки рідним та близьким, відправляють вітальні листівки, відвідують святі місця, щоб попросити допомоги та благополуччя для себе та своєї родини.
Головним символом урочистості є прикраса кадомацу - це виріб із сосни, який має знаходитися біля входу в будинок, щоб охороняти його від злих духів та іншої нечисті.
Особливе значення має й сімейна новорічна трапеза, яка розпочинається увечері 31 грудня. Вона проходить тихо і поважно, без галасливих розмов і застільних пісень: ніщо не повинно відволікати від думок про те, що чекає на кожного наступного року.
У новорічну ніч у буддійських храмах відбивають 108 ударів у дзвін. З кожним ударом, як вважається, йде все погане, що не повинно повторитись у новому році. 2 січня імператор виходить на балкон палацу вітати людей.
Австралія: Санта в плавках, метросидерос та найкращі феєрверки
Січень в Австралії - самий розпал літа. Погода стоїть спекотна: на півдні країни – до плюс 35, на півночі трохи прохолодніше – до плюс 30. Купатися можна і потрібно, тому Санта-Клауси в купальних костюмах розносять подарунки слухняним дітям.
Ялинки в цьому кліматі не ростуть, тому австралійці вбирають невелике дерево з червоними квітами - метросидерос.
Офіційних новорічних канікул в Австралії немає, але 1 січня обов'язково вихідний. У цей день усі вирушають на природу та пляжі, а ввечері – у ресторани та клуби. У спокійному режимі вечірки тривають ще тиждень, але 2 січня усі виходять на роботу.
Австралійці знаються на святкових феєрверках, які видно за десятки кілометрів від місця події. Один із таких заходів проходить у Сіднеї — у головній гавані країни.
Український Дощ писав раніше про те, коли вперше українці почали святкувати Новий Рік 1 січня.