Як у Франції організували ревакцинацію від COVID-19

Як у Франції організували ревакцинацію від COVID-19

На тлі погіршення епідеміологічної ситуації у Франції йде кампанія ревакцинації від COVID-19. Отримати бустерні дози у Франції можуть люди віком від 65 років, люди з імунодефіцитом, з деякими захворюваннями, працівники медустанов. Для людей від 65 років і старше бустерна доза незабаром стане обов'язковою для продовження їхніх «санітарних перепусток».

За даними на 22 листопада, у Франції повністю щеплено 50,5 млн осіб. Це 75% населення країни. Тут потрібно враховувати, що відсоток щеплених обчислюється від загального населення країни, включаючи немовлят та маленьких дітей, яким щеплення від ковіда не роблять.

7,5% жителів Франції (5,2 млн осіб) вже отримали додаткову бустерну (третю) дозу.

Щеплення від ковіда у Франції роблять людям з 12 років та старше. Для представників деяких професій, наприклад, медиків та працівників будинків для людей похилого віку, вакцинація обов'язкова як умова роботи.

Хто може одержати бустерну дозу?

Французька кампанія ревакцинації поки що націлена на найвразливіші до коронавірусу категорії громадян. Зараз бустеруню дозу можуть отримати всі люди від 65 років і старші, а також усі щеплені однокомпонентною вакциною Janssen, люди з імунодефіцитом та з деякими захворюваннями та станами (з серцево-судинними, респіраторними захворюваннями, ожирінням тощо).

Бустерна доза доступна для всіх дорослих, які контактують з людьми з імунодефіцитом, для медичних та медико-соціальних працівників.

Найвище управління охорони здоров'я (Haute autorité de santé, HAS) 19 листопада рекомендувало поширити ревакцинацію на всіх людей віком від 40 років і більше. Управління посилається серед іншого на масштабне ізраїльське дослідження, де йдеться про те, що бустерна доза знижує ризик інфікування, важких форм, госпіталізацій та смертей серед людей 40 років і старше, які отримали бустерне щеплення, порівняно з тими, хто її не отримав.

Коли можна робити бустерне щеплення?

Бустерну дозу вищезгадані групи людей можуть отримати через шість місяців після завершення попереднього курсу вакцинації, якщо йдеться про вакцини Pfizer, Moderna та AstraZeneca. Для людей із імунодефіцитом цей термін може бути скорочений до трьох місяців за рекомендацією лікарів.

Якими вакцинами роблять додаткові щеплення?

Бустерні щеплення у Франції роблять тільки мРНК-вакцинами (Pfizer-BioNTech або Moderna) незалежно від того, чим людина була щеплена раніше. Найчастіше бустерна доза – третя.

Як це працюватиме на практиці?

Наведемо приклад. 70-річний чоловік отримав останню дозу Pfizer 15 липня 2021 року. Бустерну дозу він має право одержати через шість місяців, тобто починаючи з 15 січня 2022 року. Протягом чотирьох тижнів після 15 січня (до 12 лютого) він повинен зробити щеплення, щоб не опинитися без QR-коду. Справа в тому, що його старий код у будь-якому випадку буде дезактивовано 19 лютого. Якщо він «запізниться» і зробить щеплення, скажімо, 28 лютого, новий «санпропуск» він все одно отримає за тиждень, але з 19 лютого до 7 березня залишатиметься без QR-коду.

На кого ці вимоги не поширюються?

Нові вимоги до оновлення «санпропуску» стосуються далеко не всіх груп, які мають право на ревакцинацію. Вони не стосуються людей з імунодефіцитом, медиків, людей з різними супутніми захворюваннями віком до 65 років. Хоча їм наполегливо рекомендують зробити додаткове щеплення.

Як зазначалося вище, ці вимоги торкнуться лише людей вікової групи 65+ та щеплених однокомпонентною вакциною Janssen. Але й серед них не всіх. Вимоги не поширюються на тих, хто заразився коронавірусом після двох щеплень та на людей із протипоказаннями до антиковидної вакцинації.

 

Теги
Схожi
ВООЗ спрогнозувала 700 тисяч смертей від коронавірусу в Європі до весни 2022 року
Медицина
ВООЗ спрогнозувала 700 тисяч смертей від коронавірусу в Європі до весни 2022 року
Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає про «високе або екстремально високе навантаження у відділеннях інтенсивної терапії у 49 з 53 країн Європи до 1 березня 2022 р...
Не відпускає! В Україні виявлено майже 13 тисяч нових випадків COVID-19
Медицина
Не відпускає! В Україні виявлено майже 13 тисяч нових випадків COVID-19
За останню добу на коронавірус захворіли 1058 дітей та 231 – медпрацівник. Госпіталізували 2055 осіб із підтвердженим та підозрою на діагноз Covid-19...
Вчений із США назвав «нульового» пацієнта з коронавірусом
Медицина
Вчений із США назвав «нульового» пацієнта з коронавірусом
Пандемія розпочалася на Уханьському ринку у грудні 2019 року...
В ЄС нарешті схвалили пігулки проти COVID-19. Їх треба приймати протягом 5 днів
Медицина
В ЄС нарешті схвалили пігулки проти COVID-19. Їх треба приймати протягом 5 днів
Європейське агентство лікарських засобів (EMA) надало дозвіл на використання препарату Lagevrio для лікування дорослих людей...
16 листопада в Україні встановлено антирекорд за кількістю смертей від COVID-19
Медицина
16 листопада в Україні встановлено антирекорд за кількістю смертей від COVID-19
Минулої доби в Україні зареєстровано 16 308 нових випадків захворюваності на коронавірус, 838 – померли...