Всесвітній день боротьби з туберкульозом: війна як фактор розвитку хвороби

Число смертей, пов'язаних із туберкульозом, уперше за десять років знову почало зростати. З нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, у четвер, 24 березня, Всесвітня організація охорони здоров'я закликала уряди зміцнити зусилля у боротьбі із захворюванням. У 2021 році за кількістю померлих туберкульоз посів друге місце після Covid-19.
Один з факторів, який загрожує поширенням туберкульозу це як раз епідемія Covid-19. При зниженні захворюваності на туберкульоз за два роки епідемії збільшилася кількість невиявлених випадків. Ці пацієнти не проходили лікування і можуть становити небезпеку для оточуючих.
Про можливість спалаху туберкульозу розповіла представниця Фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (Fonds mondial de lutte contre le sida, la tuberculose et le paludisme) Франсуаза Ванні. Число людей, які перебувають на лікуванні, скоротилося у 2021 році порівняно з 2020 роком майже на мільйон. Однак невідомо, скільки заразилося під час пандемії, а це підвищує ризик інфікування.
«Такі симптоми, як кашель та захворювання легень, часто змушують плутати туберкульоз та Covid-19. Тож пацієнтам радили залишатися вдома, — каже вона. — При цьому всі системи охорони здоров'я, орієнтовані на боротьбу з туберкульозом, а також фахівці з легеневих захворювань сконцентрували свою увагу на Covid-19... Хворий на туберкульоз, який не підозрює про це, може заразити близько п'ятнадцяти людей навколо себе. Можна очікувати на каскадний ефект».
Туберкульоз та війна
Всесвітній день боротьби з туберкульозом співпав із трагічною датою — військові дії, розв'язані Росією в Україні, тривають уже місяць. Українці, які втратили дах, позбавлені медичної допомоги та схильні до стресу, складають групу ризику.
Але і у країні-агресорі, де очікуються зростання безробіття та перебої з постачанням продуктів та медичних препаратів, небезпека поширення туберкульозу зростає в рази. Тож ВООЗ слідкуватиме за ситуацією.