Військові витрати в Європі та світі зросли за 2022 рік до рекордних значень

Військові витрати в Європі та світі зросли за 2022 рік до рекордних значень

Військові витрати за 2022 рік зросли до рекордних значень як у Європі, так і в усьому світі. Про це йдеться в останній доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), опублікованій 24 квітня. Аналітики зазначають, що за рік у Європі ця цифра зросла на 13%, а в усіх країнах разом – трохи менш як на три відсотки. Йдеться про темпи зростання, які на європейському континенті дослідники не спостерігали з часів Холодної війни, пише RFI.

Найбільше витрати на оборону, як і очікувалося, зросли в Україні — за 2022 рік на цю статтю бюджету пішло близько 44 мільярдів доларів. Це на 640% більше, ніж торік.

Військова допомога Україні 2022 року сягнула майже 20 мільярдів доларів — тобто половини оборонного бюджету європейської країни. І хоча це був найбільший обсяг військової допомоги, наданої якоюсь країною одному бенефіціару після закінчення Холодної війни, він становив лише 2,3% від загальних військових витрат США. Паралельно з цим американська влада виділила 295 мільярдів доларів на військові операції та технічне обслуговування, 264 мільярди доларів на закупівлі та дослідження та розробки та 167 мільярдів доларів на військовий персонал.

Військові витрати членів НАТО у 2022 році склали 1232 мільярди доларів, що на 0,9% вище, ніж у 2021 році.

Країна-агресор, згідно з офіційними даними, збільшила свої військові витрати приблизно на дев'ять відсотків - до чотирьох відсотків ВВП. Разом із США, Індією, Китаєм та Саудівською Аравією росія увійшла до числа лідерів списку — разом ці п'ять держав витратили на оборону 63% загальносвітових показників.

Як уточнюють дослідники, офіційні цифри видатків на військові цілі в рф відрізнялися від запланованих приблизно на третину.

"Різниця між бюджетними планами росії та її фактичними військовими видатками у 2022 році свідчить, що вторгнення в Україну обійшлося росії набагато дорожче, ніж вона очікувала", - сказала Люсі Беро-Судро, директор Програми військових витрат та виробництва озброєнь SIPRI.

Військові бюджети зросли у всіх країнах, крім Африки, уточнили у SIPRI. Країни континенту витратили з цією метою понад 39 мільярдів доларів, що у 5% менше, ніж у 2021 року. Витрати на оборону на континенті впали вперше за чотири роки. Лідерами, як і раніше, залишаються Марокко та Алжир.

Інший регіон, на який звернули увагу в SIPRI це Азія. Там військові витрати продовжують зростати щонайменше з 1989 року. Китай є лідером. КНДР витратила для цього близько 292 мільярдів доларів за рік.

Український Дощ писав раніше, що Україна 24 лютого готувала удари по Москві, але США її зупинила - The Washington Post.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Принц Гаррі і Меган Маркл більше не критикуватимуть публічно  королівську родину - The Sun
Світ
Принц Гаррі і Меган Маркл більше не критикуватимуть публічно королівську родину - The Sun
«Їм більше нема чого сказати», — заявило джерело видання...
США не надаватимуть рф інформацію щодо своїх стратегічних озброєнь
Світ
США не надаватимуть рф інформацію щодо своїх стратегічних озброєнь
Держдеп звинуватив Кремль у відмові від виконання зобов'язань за Договором про скорочення стратегічних наступальних озброєнь...
Ще один миротворець: в Індонезії запропонували свій мирний план щодо України
Світ
Ще один миротворець: в Індонезії запропонували свій мирний план щодо України
Міністр оборони Індонезії Прабово Субіанто запропонував свій план мирного врегулювання війни в Україні ...
Дональд Трамп неочікувано порівняв себе з Моною Лізою
Світ
Дональд Трамп неочікувано порівняв себе з Моною Лізою
Експрезидент США Трамп порівняв свою популярність із картиною Да Вінчі «Мона Ліза»...
В Індії загинуло щонайменше 261 особа при зіткненні двох поїздів
Світ
В Індії загинуло щонайменше 261 особа при зіткненні двох поїздів
Катастрофа сталася у п'ятницю близько сьомої вечора за місцевим часом в окрузі Баласор (штат Одіша) на сході Індії...