Україна 24 лютого готувала удари по Москві, але США її зупинили - The Washington Post

ЗСУ планували завдати ударів по Москві та Новоросійську 24 лютого — у річницю повномасштабногоо вторгнення, але змушені були відмовитися від цього кроку під тиском Вашингтона. Про це пише газета The Washington Post (WP) з посиланням на секретний звіт Агентства національної безпеки (АНБ) США.
За даними видання, начальник Управління військової розвідки України генерал-майор Кирило Буданов доручив одному зі своїх офіцерів «готуватися до масованих ударів» із залученням усіх наявних ресурсів.
WP стверджує, що 13 лютого Буданов наказав організувати вибух тротилу в Новоросійську, який замислювався як «значною мірою символічна операція», що демонструє здатність українських військ завдати удару вглиб російської території.
Білий дім, як зазначає WP, давно побоювався, що атаки всередині росії можуть спровокувати агресивну реакцію Кремля, тому США вжили заходів для запобігання такому сценарію розвитку подій.
22 лютого, за два дні до роковин ЦРУ поширило новий секретний звіт про те, що Управління військової розвідки України «на прохання Вашингтона погодилося відкласти удари». Цей документ потрапив до Мережі разом з іншими секретними даними, злитими пілотом Нацгвардії ВПС США Джеком Тейшейрою. Хто саме із Вашингтона вплинув на рішення Києва, там не вказано.
Washington Post називає цей звіт конкретним прикладом «напруженості», що зберігається протягом усієї військової операції: Україна прагне перенести бойові дії на територію росії, але США стримують її, намагаючись "уникати ескалації конфлікту до рівня прямого зіткнення між американськими та російськими військовими".
«Деякі офіційні особи США вважають атаки на росію, особливо якщо вони здійснюються із застосуванням американської зброї, дуже ризикованими операціями, які президент росії владімір путін може вважати настільки небезпечними, що вдасться до використання тактичної ядерної зброї», — пояснює газета.
При цьому WP згадує «загадкові вибухи та удари безпілотників, які продовжують відбуватися в росії», але ніхто не бере за це відповідальність. Наприклад, нагадує видання, після грудневої «бавовни» на військовому аеродромі Енгельс-2 у Саратовській області радник президента України Михайло Подоляк написав у Twitter:
«Земля кругла — відкриття Галілея. Якщо щось запустити в повітряний простір інших країн, рано чи пізно невідомі об'єкти, що літають, повернуться в точку вильоту».
Міноборони росії тоді повідомляло, що біля аеродрому було збито українського безпілотника.
У грудні The Times із посиланням на джерела у Пентагоні стверджувала, що Вашингтон негласно дозволив Києву завдавати ударів по об'єктах на російській території.
Операції на чужій землі входять до сфери компетенції Управління військової розвідки, проте Буданов, якого WP називає 37-річним амбітним генералом та висхідною зіркою української армії», не визнає, що за інцидентами в росії стоїть його відомство, хоча при цьому попереджає, що такі інциденти продовжуватимуться.
У січні в інтерв'ю американським ЗМІ Буданов заявив, що такі випадки «руйнують російські ілюзії безпеки».
«Є люди, які закладають вибухівку. Є дрони. Поки не буде відновлено територіальну цілісність України, усередині росії будуть проблеми», - анонсував Буданов.
«У приватному порядку офіційні особи США та Європи висловлюють своє захоплення Будановим. Але вони також кажуть, що його зухвалість іноді змушує їх нервувати», пише WP.
Водночас газета зазначає, що багато західних чиновників скептично сприймають сміливі заяви українського генерала — як, наприклад, його розповіді про смертельну хворобу та двійників путіна.
Український Дощ писав раніше про Рамштайн #11: «Абрамси» посилять танкову коаліцію, а системи ППО захистять небо України.