[]

Вчені знайшли «гени багатства»

Вчені знайшли «гени багатства»

Масштабне дослідження за участю трьохсот тисяч осіб дозволило виявити вплив генів на формування успішної особистості.

Британські вчені проаналізували дані майже 300 тисяч неспоріднених одне одному жителів Великої Британії і виявили, що гени співвідносяться з рівнем доходу.

Про це йдеться у матеріалі видання Nature Communications.

Питання "чому одним все, а іншим нічого" хвилює розуми не одного покоління. Хтось думає, що достаток і удача синоніми, інші впевнені, що стати багатим можна тільки завдяки наполегливій праці, треті покладають особливі надії на гарну освіту, четверті вважають спадковість пропуском в світ розкоші і достатку. Світова наукова спільнота теж стурбована цією темою і виявило генетичну схильність до багатства.

З’ясувалося, що "гени багатства" - це ті ж самі гени, які раніше вважалися пов’язаними з інтелектом і рівнем освіти. Результати показують, що соціоекономічна нерівність у сучасній Великій Британії має зокрема й генетичне коріння. Люди з високою генетичною схильністю до багатства пізніше починають заводити дітей і залишають в середньому менше нащадків, що вказує на негативний відбір по "генам багатства".

Цікаво, що у людей з високою генетичною схильністю до багатства майже не буває таких захворювань, як синдром дефіциту уваги і гіперактивності, стомлюваність, невротичні захворювання. Вони не схильні до куріння, ожиріння, депресії, шизофренії, хворобі Альцгеймера і діабету другого типу. Загалом, "генетичні багатії" більш задоволені життям, стежать за здоров’ям і живуть в середньому довше, ніж люди з менш вираженою спадковою схильністю до багатства.

Але "генетичні багатії" схильні до анорексії та біполярних розладів. До того ж, у них вище рівень "тривожності"  і "вразливості".

Люди, у яких багато "генів багатства", мають в середньому більші голови і вищі зростом, ніж ті, яким природа таких генів виділила небагато. "Багатії"  більше сплять і частіше бувають "совами", а не "жайворонками".

Взагалі, генетичні варіанти, асоційовані з доходом, тісніше пов'язані з показниками хорошого розумового або психічного здоров'я, ніж варіанти, асоційовані з освітою. Вчені роблять висновки, що це тому, що освіту люди отримують в молодому віці, коли генетичні схильності ще не проявляються,  а гроші  заробляють вже потім. Але низький рівень доходу теоретично може, через нездоровий спосіб життя або утруднений доступ до ресурсів, підвищувати ймовірність розвитку вікових захворювань.

Наукове дослідження довело, що рівень доходу сучасних британців почасти залежить від генів, але цей зв'язок значною мірою опосередковується інтелектом. Отже влада генів в сучасному людському суспільстві простягається настільки далеко, що можна робити осмислені передбачення про дохід конкретних британців і рівні освіти ісландців, дивлячись тільки на їхні ДНК.

Нагадуємо, що Маск стрімко обігнав Цукерберга у рейтингу найбагатших людей світу і посів третю сходинку. 

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Як змінити ім'я, прізвище, по-батькові?
Право
Як змінити ім'я, прізвище, по-батькові?
Відповідно до українського законодавства, починаючи з 16 років, кожен громадянин при бажанні може змінити своє ім'я, прізвище і по-батькові...
Доступ до е-декларацій відновлено
Право
Доступ до е-декларацій відновлено
Кабінет міністрів оприлюднив розпорядження, яким доручає Національному агентству із запобігання корупції відновити публічний доступ до реєстру декларацій посадовців...
СБУ викрила мережу call-центрів, що обкрадала банківські рахунки українців
Право
СБУ викрила мережу call-центрів, що обкрадала банківські рахунки українців
Кіберфахівці Служби безпеки України блокували у Вінниці діяльність двох нелегальних call-центрів...
Справа бракованих бронежилетів: ДБР завершило  розслідування
Право
Справа бракованих бронежилетів: ДБР завершило розслідування
Завершено розслідування справи щодо бронежилетів для ЗСУ...
Суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення
Право
Суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення
Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування...