[]

Вчені знайшли «гени багатства»

Вчені знайшли «гени багатства»

Масштабне дослідження за участю трьохсот тисяч осіб дозволило виявити вплив генів на формування успішної особистості.

Британські вчені проаналізували дані майже 300 тисяч неспоріднених одне одному жителів Великої Британії і виявили, що гени співвідносяться з рівнем доходу.

Про це йдеться у матеріалі видання Nature Communications.

Питання "чому одним все, а іншим нічого" хвилює розуми не одного покоління. Хтось думає, що достаток і удача синоніми, інші впевнені, що стати багатим можна тільки завдяки наполегливій праці, треті покладають особливі надії на гарну освіту, четверті вважають спадковість пропуском в світ розкоші і достатку. Світова наукова спільнота теж стурбована цією темою і виявило генетичну схильність до багатства.

З’ясувалося, що "гени багатства" - це ті ж самі гени, які раніше вважалися пов’язаними з інтелектом і рівнем освіти. Результати показують, що соціоекономічна нерівність у сучасній Великій Британії має зокрема й генетичне коріння. Люди з високою генетичною схильністю до багатства пізніше починають заводити дітей і залишають в середньому менше нащадків, що вказує на негативний відбір по "генам багатства".

Цікаво, що у людей з високою генетичною схильністю до багатства майже не буває таких захворювань, як синдром дефіциту уваги і гіперактивності, стомлюваність, невротичні захворювання. Вони не схильні до куріння, ожиріння, депресії, шизофренії, хворобі Альцгеймера і діабету другого типу. Загалом, "генетичні багатії" більш задоволені життям, стежать за здоров’ям і живуть в середньому довше, ніж люди з менш вираженою спадковою схильністю до багатства.

Але "генетичні багатії" схильні до анорексії та біполярних розладів. До того ж, у них вище рівень "тривожності"  і "вразливості".

Люди, у яких багато "генів багатства", мають в середньому більші голови і вищі зростом, ніж ті, яким природа таких генів виділила небагато. "Багатії"  більше сплять і частіше бувають "совами", а не "жайворонками".

Взагалі, генетичні варіанти, асоційовані з доходом, тісніше пов'язані з показниками хорошого розумового або психічного здоров'я, ніж варіанти, асоційовані з освітою. Вчені роблять висновки, що це тому, що освіту люди отримують в молодому віці, коли генетичні схильності ще не проявляються,  а гроші  заробляють вже потім. Але низький рівень доходу теоретично може, через нездоровий спосіб життя або утруднений доступ до ресурсів, підвищувати ймовірність розвитку вікових захворювань.

Наукове дослідження довело, що рівень доходу сучасних британців почасти залежить від генів, але цей зв'язок значною мірою опосередковується інтелектом. Отже влада генів в сучасному людському суспільстві простягається настільки далеко, що можна робити осмислені передбачення про дохід конкретних британців і рівні освіти ісландців, дивлячись тільки на їхні ДНК.

Нагадуємо, що Маск стрімко обігнав Цукерберга у рейтингу найбагатших людей світу і посів третю сходинку. 

[]
Теги
Схожi
На Тернопільщині податківець вимагав у бізнесмена хабар у мільйон гривень
Право
На Тернопільщині податківець вимагав у бізнесмена хабар у мільйон гривень
У Тернопільській області керівник Державної податкової інспекції вимагав мільйон від місцевого підприємця. За цю суму він обіцяв зменшити розмір штрафних санкцій....
Чиновники МЗС України контрабандою возили золото та валюту в ЄС на мільйони гривень
Право
Чиновники МЗС України контрабандою возили золото та валюту в ЄС на мільйони гривень
Співробітники спецслужби викрили чиновників, які використовували офіційні документи відомства для контрабанди валюти, золота і підакцизних тютюнових виробів...
Нардеп Дубінський потрапив у ДТП на Львівщині
Право
Нардеп Дубінський потрапив у ДТП на Львівщині
близу Стрия, що у Львівській області, сталася дорожньо-транспортна пригода за участі одіозного нардепа Олександра Дубінського...
Правила зміни по батькові: що для цього потрібно
Право
Правила зміни по батькові: що для цього потрібно
З 24 лютого кожен українець, який досяг 16 років, може на власний розсуд змінити своє прізвище, ім’я або по батькові. Проте за згодою батьків це можна зробити і в більш ранньому віці - у 14 років...
У Горішніх Плавнях жертвою «насильницького утримання» виявився манекен
Право
У Горішніх Плавнях жертвою «насильницького утримання» виявився манекен
Поліція подякувала чоловікові за оперативне інформування, бо «все могло бути»...