Вчені розробили імплант, здатний вилікувати параліч

Фахівці Центру регенеративної біотехнології Сагол Тель-Авівського університету створили тривимірні тканини спинного мозку людини.
Мільйони людей у всьому світі після травми хребта втрачають рухливість, а ефективного лікування досі немає. Ізраїльські вчені представили революційну технологію, здатну допомогти паралізованим людям.
В основі методу лежить біопсія невеликого зразка жирової тканини живота людини. Як і всі тканини в організмі, вона складається не тільки з клітин, але й із структур під назвою «позаклітинний матрикс». Відокремлені від матриксу клітини були перепрограмовані за допомогою генної інженерії, ставши схожими на ембріональні стовбурові клітини (ЕСК), а структури матриксу після обробки стали персоніфікованим для кожного окремого пацієнта гідрогелем, який дозволяє не викликати імунної відповіді або відторгнення.
Після того, як позови були поміщені в гідрогель, запустився процес, що імітує ембріональний розвиток спинного мозку. Потім клітини були перетворені на тривимірні імпланти нейронних мереж, що містять рухові нейрони, і настав час для практичних експериментів.
Ці тканини нового типу були імплантовані двом різним групам лабораторних мишей: тим, хто недавно був паралізований (гостра модель), і тим, хто вже був паралізований протягом певного часу (хронічна модель, еквівалентна року нерухомості в людини). Результати перевершили усі очікування: 100% мишей з гострим паралічем та 80% з хронічним повернули собі здатність ходити. При цьому процес реабілітації не був тривалим.
"Це перший у світі випадок, коли імплантовані тканини людини викликали відновлення в тварині на тривалий термін", - сказав Тал Двір, професор Центру регенеративної біотехнології.
Дослідники очікують якнайшвидшого схвалення технології: спочатку для її перевірки на людях, а потім – для широкого застосування.