Вчені перевірили на справжність головний убір останнього правителя ацтеків

Предмет з пір'я, який довгий час вчені приймали за головний убір останнього правителя ацтеків з династії Акамапічтлі - Куаутемока, демонструється у Національному музеї антропології Мексики на виставці, присвяченій 500-річчю падіння ацтекського міста-держави Теночті, повідомляє Mexico News Daily
Нещодавно французькі та мексиканські фахівці вивчили його та дійшли висновку, що носити на голові цей предмет неможливо. І це не єдиний сюрприз. Виявилося, що він був створений між 1626 і 1810 роками, тоді як тлатоані Куаутемок був повішений за наказом Ернана Кортеса у 1525 році.
У музейну колекцію псевдоартефакт потрапив завдяки французькому торговцю антикваріатом XIX — початку XX століття Юджіну Бобану (Eugene Boban), який спеціалізувався на доколумбових мезоамериканських старовинах. Бобан був антикваром при дворі Максиміліана I, першого та останнього імператора Мексики з династії Габсбургів, і виступив посередником у продажу «головного убору Куаутемока».
До речі, на рахунку антиквара це не перша підробка. Кришталевий череп, спочатку проданий Бобаном і зараз у Британському музеї, також виявився підробкою ХІХ століття, і ніяк не артефактом доколумбових часів.
Український Дощ писав раніше, що італійці чули про існування Америки - Землі гігантів - задовго до подорожі Колумба.