[]

Італійці чули про існування Америки - Землі гігантів - задовго до подорожі Колумба

Італійці чули про існування Америки - Землі гігантів - задовго до подорожі Колумба

У середньовічній Італії існували свідчення про далеку землю на заході, яку іменували Маркалада. Судячи зі знайденого середньовічного манускрипту, мова йде про Північну Америку, яку відвідували вікінги. Це може змінити погляд вчених на подорож Колумба, здійснену на кілька століть пізніше, пише британське видання The Times.

У науковому журналі Terrae Incognitae вийшла стаття за авторством професора Міланського університету Паоло К'єза, який проаналізував древній італійський текст Cronica universalis, що перекладається як «Загальна хроніка».

У документі, відкритому у 2013 році, міланський монах Гальванеус Фламма, який жив у 1283-1345 роках, згадує якусь землю під назвою Маркалада (Marckalada), розташовану на захід від Гренландії.

У цій назві можна впізнати землю Маркланд, яка згадується в ісландських джерелах і зазвичай ідентифікується вченими як атлантичне узбережжя Північної Америки.

Справа в тому, що вікінги активно освоювали північну Атлантику. Стародавні скандинави добре знали Гренландію - Ейрік Рауді, відомий мореплавець, був засуджений до трирічного вигнання з Ісландії. Виконуючи вирок, він відправився на захід і оселився в Гренландії, живучи там відлюдником. Після повернення із заслання він став спонукати жителів Ісландії колонізувати цю землю і далі освоювати океан. За легендами, його син Лейф продовжив справу батька, відвідав територію західної Канади та заклав там поселення. Сказання про таємничі далекі землі є у різних народів, але тільки у другій половині XX століття археологи знайшли поблизу Ньюфаундленду сліди скандинавського поселення.

Монах Гальванеус Фламма жив у Мілані і був тісно пов'язаний з сім'єю Вісконті, яка правила на початку XIV століття містом. Крім важливих свідчень про міське життя, він залишив твори на інші теми - правда, до розповідей про події за межами Мілана він ставився без будь-якої критики. За задумом, «Загальна хроніка» повинна була стати історичною працею про весь світ, від Створення до епохи Гальванеуса, але праця не була закінчена. Розуміння цього твору ускладнює також той факт, що його оригінал не зберігся, а переписувач був змушений мати справу з розрізненими записками з купою помилок і заміток на полях.

Згадка Маркалади міститься у третій книзі, де автор робить широкий географічний екскурс, розповідаючи про Далекий Схід, Арктику, острова в Атлантиці та Африці. Гальваніус посилається на інших сучасних йому книжників, а також на розповіді мандрівників. Як було прийнято на той час, між історичними подіями, біблійними міфами та іншими легендами не проводиться ніякої межі. Так, розповідаючи про північну кліматичну зону, автор пише наступне.

«Моряки, які часто бувають в морях Данії і Норвегії, кажуть, що на північ, за Норвегією, знаходиться Ісландія; далі попереду є острів під назвою Гроландія, де Полярна зірка залишається позаду вас, на півдні. Правитель цього острова - єпископ. На цій землі немає ні пшениці, ні вина, ні фруктів; люди живуть за рахунок молока, м'яса та риби. Вони живуть в підземних будинках і не рішаються голосно говорити або шуміти, побоюючись, що дикі звірі почують і поглинуть їх. Тут мешкають величезні білі ведмеді, які плавають у морі і привозять на берег моряків, які зазнали корабельної аварії. Тут живуть білі соколи, здатні до далеких перельотів, яких відправляють до імператора Катая. Далі на захід є інша земля, яка називається Marckalada, де живуть гіганти; на цій землі є будівлі з такими величезними кам'яними плитами, що ніхто не міг би побудувати з них, крім величезних гігантів. Там також є зелені дерева, тварини і безліч птахів. Однак жоден моряк так і не зміг дізнатися що-небудь напевно про цю землю або про її особливості ».

Найбільшу частину цього повідомлення філологи ідентифікують як посилання на розповіді Марко Поло, найавторитетнішого середньовічного мандрівника. Однак текст після згадки Катая не належить Марко Поло, а написаний, напевне, зі слів інших мореплавців. На відміну від інформації про Ісландію і Гроландію, новини про Маркаладу, за загальним визнанням, розпливчасті: є чутки, але нічого не можна сказати напевно.

Залишається загадкою, про яких моряків йдеться у праці: Мілан розташований далеко від моря. Швидше за все, Гальваніус спілкувався з генуезцями. Це підтверджується тим, що він знає про генуезьку експедицію до Ефіопії, відплив у 1291 році. Також незрозуміло, чому згадок про Маркладу немає ні в одному джерелі з самої Генуї.

Автор сучасного дослідження припускає, що моряки самі не дуже вірили в подібні історії, але могли переповісти історію про далекі землі задля привернення уваги або комерційної вигоди: підняти свій авторитет або зібрати гроші на експедицію.

Проте, всі раніше відомі письмові джерела, в яких згадується Маркланд, походять з Північної Європи і мають скандинавське походження. Саме тому, незважаючи на подорожі вікінгів, можна говорити про відкриття Америки Колумбом - їх інформація не отримала ніякого поширення, і навіть для самих скандинавів не грала великої ролі. Маркланд згадується всього в чотирьох збережених документах. Філолог Паоло К'єза ж показує, що чутки про існування Америки могли циркулювати по всій Європі задовго до іспанської експедиції 1492-1493 років.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Знищення російською імперією Запорозької січі
Історія
Знищення російською імперією Запорозької січі
3 серпня 1775 року російська імператриця Катерина II видала маніфест, яким оголосила про ліквідацію Запорозької січі...
105 років тому було ухвалено II Універсал Центральної Ради: росія визнала право України на автономію
Історія
105 років тому було ухвалено II Універсал Центральної Ради: росія визнала право України на автономію
16 липня 1917 року на відкритому засіданні Центральної Ради Володимир Винниченко урочисто виголосив ІІ Універсал...
Декларація незалежності США: з днем народження, Америко!
Історія
Декларація незалежності США: з днем народження, Америко!
4 липня 1776 року у Філадельфії Другий континентальний конгрес прийняв Декларацію незалежності Сполучених Штатів Америки від Великої Британії і її короля...
Життя і смерть Леді Ді – все, що потрібно знати про принцесу Уельську
Історія
Життя і смерть Леді Ді – все, що потрібно знати про принцесу Уельську
1 липня 1961 року у Сандрінгемі народилася Діана Френсіс Спенсер. Їй не судилося стати королевою Британії, але вона стала «королевою людських сердець»...
25 років тому були підписані так звані «Великі угоди» між Україною і росією
Історія
25 років тому були підписані так звані «Великі угоди» між Україною і росією
31 травня 1997 року підписано «Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією»...