В Україні можуть заборонити продаж курятини – ЄБА

В Україні можуть заборонити продаж курятини – ЄБА

Міністерство охорони здоров'я опублікувало наказ про внесення змін до максимальних рівнів залишків активних речовин ветеринарних препаратів у харчових продуктах тваринного походження. Однак Державна регуляторна служба готує проєкт відмови щодо наказу – його неузгодженість призведе до фактичної заборони реалізації м'яса птиці.

Про це повідомляється на сайті Європейської бізнес асоціації.

"Документом пропонується приведення у відповідність показників безпечності м’яса птиці до європейських норм. Насамперед це пов’язано зі зміною законодавства про безпечність та гігієну кормів. Проєкт стосується дозволу на використання лікувальних кормових добавок для профілактики кокцидіозу, хвороби, яка без профілактики призводить до загибелі 80-90% усього молодняку птиці", – йдеться у повідомленні.

Компанії-члени ЄБА повідомляють, що проєкт наказу вже погоджено Міністерством економіки, а також Держпродспоживслужбою. Разом із тим Державна регуляторна служба готує проєкт відмови за цим наказом.

ЄБА надіслала листа до Міністерства охорони здоров'я та Державної регуляторної служби з проханням підтримати запропоновані зміни та не допустити заборони використання кормових добавок для відгодівлі птиці в Україні. Зазначимо, що м'ясо птиці є одним із найдоступніших видів м'яса та належить до соціальних продуктів. В Україні 2019 року споживали 53,6 кг м'яса на 1 людину, з яких м'ясо птиці становило 26 кг, або 49%.

Водночас ці кормові добавки не є шкідливими для людини, проте дуже важливі для вирощування птиці, їх використовують протягом усього циклу її життя до 2-3 днів перед забоєм. Така ситуація може призвести до втрати поголів'я птиці, що, зі свого боку, може привести до різкого та неконтрольованого зростання цін.

Нагадаємо, в Україні різко знижується поголів'я свиней. Ключовою причиною стала рекордно низька рентабельність їх вирощування. Наразі економічно невигідно утримувати і вирощувати тварин – як у домогосподарствах, так і на великих підприємствах.

Як повідомлялось, в Україні в 2021-му всі продукти харчування подорожчають на рівень інфляції. Однак соняшникова олія, хлібобулочні вироби та цукор виростуть у ціні значно істотніше, до 15% від їхньої вартості на початок року.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
росія продає чверть акцій «Аерофлота» на тлі фінансової кризи та санкцій
Економіка
росія продає чверть акцій «Аерофлота» на тлі фінансової кризи та санкцій
У рф розпочало підготовку до продажу майже 24% акцій авіакомпанії «Аерофлот»...
 Ніхто так і не вніс коштів у фонд Ради миру Дональда Трампа
Економіка
Ніхто так і не вніс коштів у фонд Ради миру Дональда Трампа
Офіційний фонд Ради миру Дональда Трампа порожній...
Бізнес росії вимагає від путіна припинити війну проти України для порятунку від колапсу - Reuters
Економіка
Бізнес росії вимагає від путіна припинити війну проти України для порятунку від колапсу - Reuters
Ключовим фактором руйнації російського тилу стали регулярні атаки українських далекобійних БПЛА...
План НАТО щодо щорічної допомоги Україні заблокували Велика Британія, Франція, Іспанія, Італія та Канада
Економіка
План НАТО щодо щорічної допомоги Україні заблокували Велика Британія, Франція, Іспанія, Італія та Канада
Велика Британія, Франція, Іспанія, Італія та Канада виступили проти ініціативи НАТО ...
Уряд зробив обов'язковим перерахунок платіжок за тепло і воду у разі перебоїв через атаки рф
Економіка
Уряд зробив обов'язковим перерахунок платіжок за тепло і воду у разі перебоїв через атаки рф
Уряд уточнив порядок перерахунку вартості тепла та гарячої води...