В Україні хірурги почали робити операції із ДЦП, за якими раніше їздили до США

В Україні  хірурги почали робити операції із ДЦП, за якими раніше їздили до США

Операцію, яку у США роблять більшості дітей із церебральним паралічем, стала доступна і в Україні. Із цим ураженням нервової системи стикається одна дитина з тисячі. Через те, що їхні м'язи занадто спазмовані, таким дітям важко рухатись і ходити. Операція поліпшує якість життя і дає шанс дитині покращити здатність ходити. Родина, яка виховує близнюків із ДЦП, одна з перших наважилася на операцію.

Про це йдеться 13 вересня у сюжеті ТСН.

На операційному столі лежить дитина , що має діагноз — церебральний параліч. Таким дітям надзвичайно важко володіти своїм тілом, бо їх м'язи сковують спазми.

Щоб прибрати це колосальне напруження в ногах за операційним столом працюють два нейрохірурги — Ігор Курілець і його, колега з Ізраїлю Амір Кершенович. Через невеликий отвір у хребті вони мають доступ до каналу, де проходить спинний мозок і основні нерви. Серед жмутка однакових на вигляд нервів нейрохірурги мають визначити лише чутливі і перетнути їх на дві третини — це зніме спастику в ногах. Через кожен нерв пропускають електричні імпульси і шукають саме патологічні.

Щоб нейрохірурги не помилилися, в операційній є мозковий центр — нейрофізіолог, який аналізує кожен сигнал і реакцію на нього.

Олена з чоловіком виховують близнюків з ДПЦ. Її хлопчики були в операційній кожен по 5 годин. До операції у дітей ноги були настільки напружені, що будь-яка побутова дія ставала проблемою. Михайло і Сергій не могли спокійно сидіти, спати, навіть посадити дитину в автокрісло. Кожен їх рух — боротьба з напруженням і болем.

Про операцію за методом доктора Парка Олена дізналася ще 6 років тому. У США таке втручання коштує 50 тисяч доларів. Для двох хлопців це 100 тисяч доларів. Олена дочекалася, що операцію почали робити в Україні. Міжнародний центр нейрохірургії — приватна клініка, тут операція коштує 90 тисяч гривень. Олена сподівається, що прийде час і держава візьме ці витрати на себе. В США, наприклад, такі операції оплачують страхові компанії більшості дітям з ДЦП.

Михайло і Сергій народилися передчасно. Півторакілограмові малюки не могли самостійно дихати. Кисневий голод привіт до ураження мозку, і як наслідок ДЦП. 7 років батьки займаються реабілітацією своїх синів. Операція має дати новий поштовх для розвитку. Щоб відчути покращення після операції має пройти час.

10 мифов об операциях и хирургах - Hi-News.ru

Журналісти зустрічаються з Михайлом і Сергієм через місяць і перше що впадає в око: діти спокійно сидять. Після операції діти проходять інтенсивну реабілітацію.

Олена з чоловіком виховують 5 дітей і усі допомагають хлопцям адаптуватися. Все життя таких родин — це реабілітація. Поки батьки носять хлопчиків на руках. Але сподіваються, що цей шлях рано чи пізно сини зможуть долати самостійно.

Нагадаємо, що у Києві 27-річний чоловік із ДЦП закінчив музичну школу, два виші та нині викладає в університеті іноземних мов. А лікарі раніше вважали, що він, навіть, ходити не зможе.

Теги
Схожi
Лікарі Дніпра повернули з того світу захисника України, який десять днів був у комі
Медицина
Лікарі Дніпра повернули з того світу захисника України, який десять днів був у комі
У Дніпрі лікарям вдалося зробити майже неможливе, врятувавши військового, який 23 дні провів у реанімації...
На Харківщині 99% госпіталізованих дітей інфіковані штамом «Дельта»
Медицина
На Харківщині 99% госпіталізованих дітей інфіковані штамом «Дельта»
У Харківській області серед усіх пацієнтів, які наразі перебувають у лікарнях, лише 4% пройшли вакцинацію від коронавірусу, завдяки чому в них хвороба проходить у легкій формі...
В Україні трансплантацію серця вперше зробили 13-річному підлітку
Медицина
В Україні трансплантацію серця вперше зробили 13-річному підлітку
Складну операцію проводила бригада українських і польських лікарів у Львівській лікарні швидкої допомоги...
МОЗ допускає введення обов’язкової COVID-вакцинації в Україні
Медицина
МОЗ допускає введення обов’язкової COVID-вакцинації в Україні
В Україні цілком ймовірно можуть запровадити обов’язкову вакцинацію від коронавірусу...
Діти по всьому світу почали масово заражатися маловідомим вірусом
Медицина
Діти по всьому світу почали масово заражатися маловідомим вірусом
Діти по всьому світу стали масово заражатися маловідомим респіраторно-синцитіальним вірусом...