В Україні хірурги почали робити операції із ДЦП, за якими раніше їздили до США

В Україні  хірурги почали робити операції із ДЦП, за якими раніше їздили до США

Операцію, яку у США роблять більшості дітей із церебральним паралічем, стала доступна і в Україні. Із цим ураженням нервової системи стикається одна дитина з тисячі. Через те, що їхні м'язи занадто спазмовані, таким дітям важко рухатись і ходити. Операція поліпшує якість життя і дає шанс дитині покращити здатність ходити. Родина, яка виховує близнюків із ДЦП, одна з перших наважилася на операцію.

Про це йдеться 13 вересня у сюжеті ТСН.

На операційному столі лежить дитина , що має діагноз — церебральний параліч. Таким дітям надзвичайно важко володіти своїм тілом, бо їх м'язи сковують спазми.

Щоб прибрати це колосальне напруження в ногах за операційним столом працюють два нейрохірурги — Ігор Курілець і його, колега з Ізраїлю Амір Кершенович. Через невеликий отвір у хребті вони мають доступ до каналу, де проходить спинний мозок і основні нерви. Серед жмутка однакових на вигляд нервів нейрохірурги мають визначити лише чутливі і перетнути їх на дві третини — це зніме спастику в ногах. Через кожен нерв пропускають електричні імпульси і шукають саме патологічні.

Щоб нейрохірурги не помилилися, в операційній є мозковий центр — нейрофізіолог, який аналізує кожен сигнал і реакцію на нього.

Олена з чоловіком виховують близнюків з ДПЦ. Її хлопчики були в операційній кожен по 5 годин. До операції у дітей ноги були настільки напружені, що будь-яка побутова дія ставала проблемою. Михайло і Сергій не могли спокійно сидіти, спати, навіть посадити дитину в автокрісло. Кожен їх рух — боротьба з напруженням і болем.

Про операцію за методом доктора Парка Олена дізналася ще 6 років тому. У США таке втручання коштує 50 тисяч доларів. Для двох хлопців це 100 тисяч доларів. Олена дочекалася, що операцію почали робити в Україні. Міжнародний центр нейрохірургії — приватна клініка, тут операція коштує 90 тисяч гривень. Олена сподівається, що прийде час і держава візьме ці витрати на себе. В США, наприклад, такі операції оплачують страхові компанії більшості дітям з ДЦП.

Михайло і Сергій народилися передчасно. Півторакілограмові малюки не могли самостійно дихати. Кисневий голод привіт до ураження мозку, і як наслідок ДЦП. 7 років батьки займаються реабілітацією своїх синів. Операція має дати новий поштовх для розвитку. Щоб відчути покращення після операції має пройти час.

10 мифов об операциях и хирургах - Hi-News.ru

Журналісти зустрічаються з Михайлом і Сергієм через місяць і перше що впадає в око: діти спокійно сидять. Після операції діти проходять інтенсивну реабілітацію.

Олена з чоловіком виховують 5 дітей і усі допомагають хлопцям адаптуватися. Все життя таких родин — це реабілітація. Поки батьки носять хлопчиків на руках. Але сподіваються, що цей шлях рано чи пізно сини зможуть долати самостійно.

Нагадаємо, що у Києві 27-річний чоловік із ДЦП закінчив музичну школу, два виші та нині викладає в університеті іноземних мов. А лікарі раніше вважали, що він, навіть, ходити не зможе.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У Франції скасовують останнє антиковідне обмеження: країна повертається до життя
Медицина
У Франції скасовують останнє антиковідне обмеження: країна повертається до життя
З понеділка, 16 травня, скасовується обов'язкове носіння масок у громадському транспорті...
Дітей важливо вакцинувати від поліомієліту, а війна в Україні зірвала поточну імунізацію - ВООЗ
Медицина
Дітей важливо вакцинувати від поліомієліту, а війна в Україні зірвала поточну імунізацію - ВООЗ
Аби підтримати розгортання в Україні планової імунізації для дітей, підлітків та дорослих в центр імунізації у Рівненській області прибули представники ВООЗ...
Глава ВООЗ звинуватив світ у расизмі і заявив, що «забагато уваги Україні»
Медицина
Глава ВООЗ звинуватив світ у расизмі і заявив, що «забагато уваги Україні»
За словами чиновника, лише мала частина допомоги, наданої Україні, була приділена іншим гуманітарним кризам...
Новий небезпечний етап пандемії COVID-19 починається знову з Китаю
Медицина
Новий небезпечний етап пандемії COVID-19 починається знову з Китаю
Днями влада Шанхаю ввела загальноміський локдаун через спалах ковіда. У місті мешкає 25 мільйонів людей, і вони змушені сидіти на карантині до трьох тижнів...
COVID-сертифікат відображатиметься у «Дії» до 1,5 року від дати щеплення
Медицина
COVID-сертифікат відображатиметься у «Дії» до 1,5 року від дати щеплення
Для пред'явлення сертифіката закордоном можна використовувати як сам QR-код у додатку Дія, так і скріншот сертифіката з мобільного...